W dniu 19.06.2026 r. podpisaliśmy umowę na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich polichromii w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łubnicach.

To kolejny krok w stronę ratowania naszego lokalnego dziedzictwa — piękna, historii i miejsca, które od pokoleń jest ważną częścią Łubnic.

Na realizację zadania przeznaczona zostanie dotacja w wysokości 189 176,06 zł, w tym środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków oraz budżetu Gminy Łubnice.

Będzie pięknie. I historycznie…

Zabytki same się nie odnawiają — ale od czego mamy dobrą współpracę i konkretnych ludzi…