OGŁOSZENIE

W dniu 14.09.2017 r. ( czwartek)
od godz. 1600
w  Szkole Podstawowej w Wójcinie
odbędzie się zebranie rodziców.

Serdecznie zapraszamy.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Mszą świętą i uroczystym apelem pani dyrektor, rodzice, pracownicy szkoły i uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. To kolejny rok pracy, pracy , zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń.
Wypoczętym po wakacjach i pozytywnie nastawionym uczniom życzymy samych sukcesów.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

OGŁOSZENIE

Rok szkolny rozpoczynamy 4 września 2017 r.  zbiórką przed szkołą o godz. 820, następnie przechodzimy do kościoła gdzie
o godz. 830 odbędzie się msza św.
Po mszy wracamy do szkoły na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018.

 

 

 


 Dowóz do Szkoły Podstawowej w Wójcinie

746 Krupka

748 Przystanek PKS

750 Gmina

752 Szkoła w Łubnicach

755 Ludwinów II sklep

757 Ludwinów II kościół

800 Ludwinów I PKS

803 Wejner skrzyżowanie

806 Makowszczyzna Madziała

808 Makowszczyzna RSP

811 Mickiewicza skrzyżowanie

813 Piekarnia

815 Szkoła Wójcin

Zapraszamy!

OGŁOSZENIE

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

„Czas się srebrzy i złoci,

Leci, mknie nieopatrznie,

Tysiąc przygód codziennie,

Jutro nowa się zacznie.”

 

W piątek 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Następnie przemarsz do szkoły, krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VIa. Wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych, a dla prawdziwych” orłów z naszej szkoły” stypendia,które wręczyli przedstawiciele Rady Gminy Łubnice. Nie zapomnieliśmy również o rodzicach – listy gratulacyjne i podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły uroczyście wręczyła pani dyrektor.

Koleżanki i koledzy z klasy VIb pożegnali swoich rówieśników z Łubnic i przyznali im odznaki. Życzymy im powodzenia w nowej – starej szkole.

 

W czasie najatrakcyjniejszej nawet zabawy podczas wakacji nie 
zapomnijcie o rozwadze i ostrożności.

„Kąp się zdrowo, kąp się z głową
Nie kąp się bez główki,
Zapamiętaj słowo w słowo
Jeszcze dwie wskazówki
Nigdy nie właź do kąpieli, 
Zaraz po obiedzie, 
W wodzie nie mocz się za długo
Bo nie jesteś śledziem.
Radio co je masz w plecaku,
Wyłącz gdyś na wodnym szlaku,
Bo nerwicy rak dostanie
Woda co płynęła stanie
Żaba sobie zdrowie zszarpie
Słuchaj jak śpiewają karpie.”

Do zobaczenia po wakacjach!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"ZBIERAMY NAKRĘTKI"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji zbierania plastikowych korków z przeznaczeniem na pomoc potrzebującym, chorym dzieciom w przywróceniu im zdrowia oraz uśmiechu.  Takie akcje wpływają pozytywnie na kształtowanie charakteru młodych ludzi oraz uwrażliwiają na ludzkie krzywdy, na cierpienie człowieka, uczą dzielenia się z innymi i dostrzegania, że wśród nas są ludzie potrzebujący.
Zebrane nakrętki przekazaliśmy na pomoc w leczeniu  2,5 letniej Marysi Zalwert z Tybli chorej na białaczkę. Dziękujemy wszystkim za bardzo aktywne włączenie się do tej akcji, która pokazała, że uczniowie naszej szkoły mają wrażliwe i ogromne serca.

 

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PIKNIK

W ostatnim dniu przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami udali się na wspólny piknik. Na polance, obok boiska, dzieci rozłożyły kocyki oraz przygotowany prowiant i przybory do gier i zabaw. Większość chłopców, podzielona na 2 drużyny piłkarskie rozgrywała mecz na terenie boiska. Pozostali mieli do dyspozycji gry planszowe, karty, piłki, skakanki, rakietki, lotki itp. W przerwach pomiędzy zabawami i grami dzieci posilały się przyniesionymi smakołykami. Przez cały czas trwania pikniku była piękna pogoda i wszystkim dopisywał dobry humor. Zabawa była doskonała. Po powrocie do szkoły wszyscy zgodnie uznali, że pikniki musimy organizować częściej.

ROZDANIE NAGRÓD I DYPLOMÓW

W czwartek 22 czerwca odbył się uroczysty apel przed budynkiem naszej szkoły. Podczas apelu pani dyrektor szkoły, wychowawcy i nauczyciele wręczyli uczniom dyplomy i nagrody za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017. Uczniowie otrzymali wyróżnienia za osiągnięcia sportowe, za udział i zajęcie wysokich miejsc w różnorodnych konkursach
i akcjach, za wzorową frekwencję, za czytelnictwo oraz pracę w Samorządzie Szkolnym i Wolontariacie. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach nauki.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

22 czerwca br.   z udziałem pani Dyrektor i Rodziców odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017 w grupie 3-4 latków.

Dzieci, które kończyły oddział prezentowały przygotowany program artystyczny o wakacjach. Cieszyły się z postawy bycia współgospodarzem placówki. Maluszki otrzymały Dyplomy Super Przedszkolaka, Dyplomy ukończenia oddziału oraz Dyplomy za udział w katechezie.

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji.

Zapraszamy do galerii przedszkola - 23.06.2017 r.

"SĄ DWA TAKIE SERCA"

„Są dwa takie serca

Spośród serc tysięcy

I biją nieprzerwanie

I kochają najgoręcej.

To serce Taty i Mamy…”

 

We wtorek 20 czerwca uczniowie klasy VIa złożyli serdeczne podziękowania swoim kochanym rodzicom za trud wychowania. Dedykowali im piękne wiersze i piosenki wraz z życzeniami
i różyczkami. Rodzice ze wzruszeniem słuchali części artystycznej przygotowanej przez swoje pociechy.  Pani dyrektor skierowała kilka ciepłych słów do rodziców   i dzieci. Następnie uczniowie bawili się przy dźwiękach muzyki, a dorośli  w miłej
i przyjaznej atmosferze rozmawiali przy kawie i cieście.

Dziękujemy wszystkim za obecność!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ZABAWA W FIGLORAJU

Figloraj - 21.06.2017 r

21 czerwca Maluszki z przedszkola pod opieką wychowawców
i rodziców radośnie spędziły czas w Figloraju w Starym Ochędzynie. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie
i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

PRZEDSZKOLAKI I SMERFY

Każda wycieczka stwarza doskonałą okazję do wyzwalania wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń, wzbudza ich ciekawość poznawczą, stwarza liczne sytuacje wychowawcze w tym również te, które sprzyjają kształtowaniu pozytywnych relacji miedzy dziećmi.  W dniu 13 czerwca Starszaki i maluchy z przedszkola pod opieką wychowawców i rodziców wybrały się na wycieczkę do kina „Słońce” w Wieruszowie na film animowany „ Smerfy. W poszukiwaniu zaginionej wioski”. Wspaniała bajka swoją fabułą i akcją przeniosła dzieci w niesamowite miejsca.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

KOCHANA MAMO. KOCHANY TATO.

Kochana Mamo. Kochany Tato.  - 19.06.2017 r.

Kochana Mamo. Kochany Tato.
Bardzo kochamy Was głównie za to,
że zawsze o nas ogromnie dbacie
i nas na pewno mocno kochacie.

Takimi słowami dzieci 5, 6 letnie złożyły podziękowania swoim rodzicom za trud wychowania i bezgraniczną miłość. Dzieci zaprezentowały swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Po występie były życzenia, całusy,  oraz wiele uśmiechów. Następnie rodzice obejrzeli pokaz multimedialny pt. „Dla kochanych rodziców” Radość i wzruszenie malujące się na twarzach, to niezapomniany urok tego wyjątkowego dnia. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte umiejętności.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

Zapraszamy do galerii przedszkola.

WYCIECZKA

W poniedziałek 12 czerwca 2017r. uczniowie z klas I-III oraz kilkoro uczniów z klasy IV wzięło udział  w wycieczce do Humanitarium - Ogrody Doświadczeń we Wrocławiu. Pierwszym punktem wycieczki był seans w multikinie na Pasażu Grunwaldzkim. Dzieci obejrzały tam  bajkę pt. "Smerfy". Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Humanitarium. Miejsce to jest połączeniem edukacji
z super zabawą. Na terenie obiektu znajdują się interaktywne eksponaty i stanowiska, gdzie można przeprowadzać doświadczenia i prowadzić obserwacje. Dzieci korzystając z dostępnych stanowisk interaktywnych miały okazję pogłębiać swoje wiadomości z różnych dziedzin nauki. Oprócz zwiedzania wystaw czasowych uczniowie wzięli udział
w zajęciach warsztatowych w specjalnych laboratoriach. Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w restauracji McDonald`s. Uczniowie pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i zdobytą wiedzę wrócili do domu.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

We wtorek 13 czerwca 2017r. uczniowie naszej szkoły wysłuchali prelekcji dzielnicowego sierż. sztab. Tomasza Rosińskiego z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Podczas spotkania pan policjant przypomniał i omówił uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które należy zachować podczas zbliżających się wakacji. Podając szereg przykładów prowadzący starał się uświadomić dzieciom, jakie skutki może przynieść lekkomyślność i zachowania narażające bezpieczeństwo swoje i innych osób.
Dziękujemy panu dzielnicowemu za przeprowadzoną prelekcję.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"RODZINNIE, ZDROWO I SPORTOWO"

„Rodzinnie, zdrowo i sportowo” – pod takim hasłem w minioną niedzielę w naszej placówce  odbył się piknik szkolno- przedszkolny. Organizatorami imprezy byli Rada Rodziców
i dyrektor szkoły wraz z pracownikami. W przygotowaniu uroczystości życzliwie  pomagali:  OSP Wójcin, Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną”, Wójt Gminy Łubnice Henryk Ciosek oraz LKS „Zryw” Wójcin.                                                                                                        
Organizatorzy jak zwykle przygotowali mnóstwo atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z przedszkola i szkoły. Na scenie mogliśmy podziwiać ich talenty wokalne, taneczne, akrobatyczne i wiele innych. Jak zwykle  swoje niezwykłe umiejętności zaprezentowały nam także mażoretki z Łubnic.
Dzieci uczestniczyły też w niecodziennych zmaganiach sportowych, co nierzadko wywoływało uśmiechy wśród publiczności. Do tańca przygrywał zespół „Alvin”.
Kolejna, wspaniała impreza za nami. Mnóstwo zabawy, atrakcji, uśmiechu i pozytywnej energii. Dziękujemy za przybycie przyjaciołom szkoły, wszystkim organizatorom, rodzicom, którzy, jak co roku, wsparli to szkolne przedsięwzięcie oraz następującym sponsorom:

  1. „HM HELWETIA" - Wieruszów
  2. PPHU „Piasta”- Dariusz i Radosław Piasta- Wójcin
  3. FPUH R. Duszyński, J. Smugowski- Wójcin
  4. Firma Handlowa Magdalena Golińska- Wójcin
  5. Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego „MARS” Lucjan Przybyła- Łubnice
  6. Usługi Transportowe Mirosław Aleksandrowicz- Wójcin
  7. Usługi Transportowe Marcin i Katarzyna Aleksandrowicz- Wójcin
  8. FPH Druszcz - piekarnia Wójcin
  9. „TRANSROL” Andrzej Stasiak- Wójcin

10.  „TRANSROL” Jarosław  Stasiak- Wójcin

11.  PPHU „MAXYGEN”-Sylwia i Michał Dudek- Andrzejów

12.  „Hydro- Instal” Zakład Usługowy Józef i Hanna Jeziorni- Wójcin

13.  „PIONIER” Kaczorowski - Łubnice

14.  Izabela i Michał Cichosz- Wójcin

15.  Usługi Transportowo- Handlowe Michał Zimoch- Wójcin

16.  PPHU „OLMAR” Marian Zimoch- Wójcin

17.  „MAGMA” S.C. Antoni Merta i Grzegorz Merta- Wójcin

18.  Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe „PANEK” Aneta Panek-Wójcin

19.  Pracownia Geodezyjna Jerzy Błach- Wójcin

20.  Zakład Malarsko - Tapeciarski Józef Błaszczyk – Wójcin

21.  Sklep ABC- Łubnice

22.  Usługi krawieckie Justyna Warga- Wójcin

23.  Marcin Syguła "LUX" – Jeziorko

24.  Krzysztof Lemiesz „Stalex" – Łubnice

25.  Usługi Transportowe Marian Bożek-  Łubnice

26.  Salon Fryzjerski Damsko- Męski Anna Kaczmarek- Gola

27.  Meble Candj S.C.Bartosz Ciosek i Jarosław Olek - Łubnice

28.  „PARTNER” Adam Mączka- Wójcin

29.  Produkcja Roślinna Tomasz i Beata Markiewicz- Wójcin

30.  Skład Handlowy „JARGOS” Małgorzata i Jarosław Piasta- Wójcin

31.  "EURO ZAKUPY" Piotr Baran- Kluczbork

32.  „Gościniec nad Prosną” Mariusz Mączka- Gola

33.  Meble „RODAN”- Czastary

34.  RHS Sp.o.o. Wieluń- sklep Łubnice

35.  PPHU „Akpol- Tex” sc Aneta i Adam Kaczor- Dzietrzkowice

36.  Zakład Krawiecki „LIDI” Lidia Semba- Makowszczyzna

37.  Usługi Transportowe Stanisław Cierkosz- Wójcin

38.  Sklep „Rolnik” Jolanta Warga- Łubnice

39.  Gabinet Masażu i Terapii Manualnej Monika Nawrot- Wójcin

40.  Elektromechanika Pojazdowa- Marek Wejner- Wójcin

41.  Salon Urody Angela- Andżelika i Cezary Cierkosz- Wójcin

42.  Naprawa Ciągników Rolniczych Piotr Wejner- Wójcin

43.  Aleksander i Małgorzata Markiewicz – Wójcin

44.  Gortex- Łęka Opatowska

45.  Ver-Sal – Jankowy

46.  „NESTORPACK"-Jolanta i Dariusz Zysiek Ludwinów

47.  Meble „IRENA”- Irena i Bogdan Walczak Ludwinów

48.  Dyrektor Zespołu Szkół w Wójcinie Dorota Ciećka

49.  Dawid Grenich- Makowszczyzna

50.  Sklep spożywczy- W. Sroka- Wójcin

51.  Mechanika samochodowa- Tomasz Pawlik

52.  Salon Fryzjerski Katarzyna Kmiecik- Wieruszów

53.  Firma Handlowa Kuca Wiesław- Łubnice

Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej.

Archiwum stron: 14 - 13 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1

Menu