KONKURS MATEMATYCZNY

W grudniu 2016 roku uczniowie naszej szkoły  brali udział
w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym w serwisie MATZOO.PL "2 TRIATHLON MATEMATYCZNY". Konkurs składał się z trzech konkurencji. Uczestnicy konkursu: K. Piekielny,
B Druszcz, M. Błach, S. Maślanka, M. Magot, W. Dziekan,
A. Tomaszewska, N. Krowicki, S. Pazek i J. Jasiak zmagali się
z ciekawymi zadaniami i łamigłówkami matematycznymi. Wśród zwycięzców zostały rozlosowane nagrody 12 tabletów i 30 pendrive,ów. Wiedzy i szczęścia nie zabrakło Milenie Błach, która wygrała pendrive. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy.

JASEŁKA

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. 22 grudnia 2016 r.
w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pani Dyrektor Dorota Ciećka, nauczyciele oraz  uczniowie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność
w świąteczny nastrój. O miłe doznania słuchowe zadbali  zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Mimo tego to właśnie do małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, Heroda,  mędrców, oraz aniołów i gwiazdek przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i wokalistów wywarło duże wrażenie i poruszenie. Po jasełkach wystąpiły dzieci z grupy 5-6 latków i zaśpiewały pastorałkę ,,  Śliczna Gwiazdka”. Następnie pani dyrektor i ks. Józef złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia, przełamano się opłatkiem i zaśpiewano kolędę.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

Święta to czas pełen spokoju, ciepła rodzinnego domu. W takiej atmosferze 14. 12. 2016r uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka pt. ,,Dziecię nam się narodziło”, podczas wieczerzy wigilijnej przygotowanej przez panie z Stowarzyszenia Gospodyń Wójcin nad Prosną. Swoim występem uczniowie przypomnieli istotę cudu – NARODZENIA PANA.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WIGILIA KLAS DRUGICH

Uczniowie klasy I/IIa i IIb  uroczyście obchodzili nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia. Później próbowali słodkich smakołyków. Panował świąteczny nastrój przy śpiewie kolęd i pastorałek.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

CIASTECZKA DLA RODZICÓW

Nadchodzi świąteczny czas, dlatego grupa najmłodszych przedszkolaków wykonała kruche ciasteczka.
Celem  było zachęcanie dzieci do wykonania prostych wypieków, zapoznanie ze sposobem wykonania, dekorowanie lukrem i kolorową posypką oraz pakowanie ciastek.
Z dziecięcą radością i dojrzałą powagą przedszkolaki wykonały zadanie.
Dziękuję Rodzicom za przygotowanie dzieci w produkty.
Pomoc Pani Agnieszki- bezcenna.
Dziękuję.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE TRZECIEJ

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. 12 grudnia 2016 r. w klasie trzeciej odbyła się uroczysta wigilia z wychowawczynią i rodzicami. Wszyscy uczniowie ochoczo zaangażowali się w przygotowania. Na początku przedstawili jasełka a potem zasiedli do pięknie przystrojonego wigilijnego stołu, na którym znajdował się opłatek, wigilijna świeca i ulubione smakołyki, a w tle słychać było tradycyjne polskie kolędy.  W atmosferze pełnej miłości i życzliwości  składano życzenia. Wszystkim smakowały wigilijne potrawy. Na koniec w ramach integracji braliśmy udział w różnych zabawach i konkursach.  Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu wigilii.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

9.12.2016r. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali wycieczkę do Wrocławia, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VI.
w programie znalazły się: Kolejkowo - największa makieta Dolnego Śląska, spacer po Starym Mieście, Panorama Racławicka oraz kino. Uczniowie wspaniale bawili się podczas projekcji filmu pt. "Trolle". Wieczorem pełni wrażeń powróciliśmy do Wójcina.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM NA ZAMKU W TOSZKU

Zamek w Toszku - 9.12.2016r

Wiele atrakcji i mnóstwo wspaniałej zabawy czekało na uczestników wycieczki na zamek w miejscowości Toszek
w województwie śląskim. W piątek 9 grudnia 2016 r. dzieci
z grupy przedszkolnej 3-4 latki oraz uczniowie z klas IIa i IIb wraz z opiekunami wybrali się na spotkanie z Mikołajem. Zaraz po przyjeździe na zamek organizatorzy spotkania przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek i ciepłe napoje. Po posiłku nadszedł czas na tańce i wesołą zabawę przy muzyce. W trakcie zabaw z muzyką dzieci mogły wykazać się talentem tanecznym i wokalnym biorąc udział w specjalnie przygotowanych konkursach z nagrodami.Chwilą wytchnienia po tanecznych pląsach była dla dzieci zabawa chustą animacyjną Klanzy, projekcja legendy o Złotej Kaczce oraz konkurs plastyczny. Kolejną atrakcją spotkania, najbardziej oczekiwaną przez dzieci, była wizyta św. Mikołaja na zamku. Dzieci bardzo ucieszyły się na jego widok, przywitały go okrzykami i wyczekiwały cierpliwie na prezenty. Mikołaj obdarował podarkami wszystkie dzieci, chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć a żegnając się z dziećmi obiecał, że powróci znów za rok .Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały zamkowej legendy o Białej Damie, która niespodziewanie pokazała się wszystkim na chwilę, po czym szybko zniknęła.

W drodze powrotnej dzieci długo jeszcze opowiadały o swoich wrażeniach i spostrzeżeniach
z pobytu na zamku w Toszku. Wszystkie przygotowane atrakcje, dostarczyły dzieciom wiele radości i pozytywnej energii. Były także okazją do wspólnej, niezapomnianej zabawy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

OSTATNIE POŻEGNANIE

11 grudnia 2016r. odeszła przeżywszy 85 lat nasza Droga Koleżanka długoletni  nauczyciel Szkoły Podstawowej w Wójcinie
Pani Kazimiera Kik.
Pedagog wielkiego serca, wychowawca wielu pokoleń. Osoba pełna ciepła,dobroci, niewyczerpanej życzliwości dla wszystkich, którzy ją otaczali.
Taką ją zapamiętamy.
Składamy hołd Jej pamięci, łącząc się w bólu z Jej najbliższymi.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Rodzice, Uczniowie Zespołu Szkół w Wójcinie

MIKOŁAJKI

6 grudnia pojawił się w naszej szkole długo oczekiwany gość.
O godzinie 1120 wszyscy uczniowie i przedszkolaki zebrali się
w sali gimnastycznej. Panował ciepły i podniosły nastrój. Wszystkich powitały dzieci z Samorządu Szkolnego, które przybliżyły nam sylwetkę Świętego Mikołaja. Kiedy nadszedł czas w drzwiach pojawił się niezwykły Gość z podarunkami.
W ciężkiej pracy pomagała mu Śnieżynka. Mikołaj sowicie obdarował dzieci, które przygotowały dla Niego podarki w formie występów artystycznych. Na zakończenie wszyscy ciepło pożegnali Mikołaja, który obiecał, że pojawi się już za rok.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

KONKURS BIBLIOTECZNY

W listopadzie uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w konkursie bibliotecznym "Moja ulubiona książka - projekt okładki". Komisja konkursowa oceniła prace w dwóch kategoriach: kl. I-III i kl. IV-VI. wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a laureaci nagrody książkowe.

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

W listopadzie Szkolny Klub Wolontariatu ogłosił akcję zbierania karmy dla psów z "Przytuliska w Mieleszynie".  W grudniu wolontariusze dostarczyli zebraną karmę opiekunowi bezpańskich zwierząt. Niektórzy uczniowie ofiarowali pieniądze, za które również będzie zakupiona karma dla psów
i dostarczona do przytuliska w styczniu. Wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję, serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

MIKOŁAJKI W "FIGLORAJU"

Mikołajki w „Figloraju” -6.12.2016r

6 grudnia 5,6 latki i uczniowie z klasy III radośnie spędziły czas w Sali Zabaw „ Figloraj” w Starym Ochędzynie.  Zabawy przebiegły w bardzo wesołej i radosnej atmosferze. Dzieci miały okazję  rozwijać i doskonalić sprawności ruchową, zręczność oraz orientację przestrzenną. Niezwykłą atrakcją okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni
i basenu z piłeczkami. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł odpocząć podczas gry w bilard, piłkarzyki i cymbergaja. Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły, gdzie ogromną niespodziankę sprawiła dzieciom wizyta Mikołaja, który obdarował wszystkich prezentami.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

 

"POMOCNA DŁOŃ"

W listopadzie 2016r Szkolny Klub Wolontariatu ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem "Pomocna dłoń". Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas I-IV naszej szkoły. Prace mogły być wykonane dowolną techniką plastyczną, ale autor musiał przedstawić, w jaki sposób możemy pomagać innym (ludziom lub zwierzętom).
W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Spośród prac konkursowych komisja wybrała trzy najlepsze w kategorii klas I-III oraz trzy - w kategorii klas IV - VI. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy a pozostali uczestnicy dyplomy za udział.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

,,Z EKOLOGIĄ NA TY”

,,Z EKOLOGIĄ NA TY”

W październiku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Programie edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego ,,Z EKOLOGIĄ NA TY”. W programie ogłoszono trzy konkursy. W konkursie ,,Człowiek jako element przyrody” uczestniczyli uczniowie klas szóstych: Milena Błach, Kacper Piekielny, Bartosz Druszcz, Michał Magot i Jakub Panek. Do konkursu na hasło o treści ekologicznej  swoje prace zgłosiło jedenastu uczniów. Laureatką została uczennica klasy V Monika Idasiak. Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

BOOKCROSSING

Od grudnia 2016r. uruchamiamy w naszej szkole oficjalną akcję bookcrossingową. Bookcrossing to nowoczesna
i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na cały świecie i staje się coraz popularniejsza w Polsce. Główna ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książek.
Półka bookcrossingowa znajduje się przy bibliotece. Na półce zostaną wyłożone książki, które uczniowie za zgodą rodziców przyniosą do szkoły w celu przekazania innym. Każda osoba (uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły, rodzic) zainteresowana przeczytaniem książki może ją zabrać do domu, przeczytać, a następnie przynieść do szkoły i zostawić innym na półce do ponownego przeczytania. Dbamy o wszystkie "uwalniane"  książki.

UNIHOKEJ

Po zaciętym boju na szczeblu gminnym i powiatowym nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców wyjechały do Sieradza na półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju. Po ciężkim boju dziewczęta zajęły II a chłopcy IV miejsce.
Serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom" cieszy się popularnością
w naszym kraju już od wielu lat. Uczniowie, którzy działają
w Szkolnym Klubie Wolontariatu, postanowili przeprowadzić ją także w naszej szkole. Od 21 listopada do 2 grudnia chętni wolontariusze oraz pracownicy Urzędu gminy w Łubnicach czytali przedszkolakom baśnie i zabawne wiersze. Dzieciom bardzo podobał się ten pomysł, toteż z niecierpliwością czekały na kolejne odwiedziny czytających. Mamy nadzieję, że akcję uda nam się ponownie przeprowadzić wiosną. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Cała Polska czyta dzieciom

W  grupie 5,6 latków w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", nauczyciele czytają bajki. Dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem słuchały bajek w których poznały takie wartości jak dobroć, mądrość, uprzejmość. W ramach podziękowania nagradzały czytających brawami i słodkim upominkiem. Serdecznie dziękujemy gościom za poświęcony czas i sprawienie dzieciom radości.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

AKCJA "JABŁKO - CYTRYNA"

W poniedziałek 28 listopada 2016roku uczniowie z klasy V uczestniczyli w policyjnej akcji "Jabłko-cytryna". Przyglądali się pracy policjantów, którzy kontrolowali prędkość pojazdów, trzeźwość kierowców, dokumenty oraz wyposażenie samochodów.Jeśli kierowca nie popełnił żadnego wykroczenia, otrzymywał od uczniów nagrodę - słodkie jabłko. Jeśli doszło do wykroczenia, kierujący pojazdem zamiast mandatu otrzymywał sok z cytryny do wypicia i musiał odpowiedzieć na zagadkę przygotowana przez dzieci. Dzięki uczestnictwu w tej akcji, uczniowie mieli okazję  obserwować niełatwą pracę policjantów. Uświadomili też sobie, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ANDRZEJKI

24 listopada uczniowie naszej szkoły świętowali zbliżające się andrzejki oraz katarzynki. Przy dźwiękach muzyki, w dobrych humorach uczestniczyli w zabawie. W trakcie tańców nie zabrakło też sił i chęci do wzięcia udziału w andrzejkowych wróżbach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Wróżby na wesoło  cieszyły się dużym powodzeniem. Przepowiednie wywołały wiele śmiechu wśród uczestników zabawy. Doskonała zabawa sprawiła, że dyskoteka na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W naszej szkole Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy
24 listopada 2016r. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest
z beztroskim  czasem dzieciństwa.
Mały, duży, bury, kolorowy, milutki z kokardą czy
w kubraczku.... Każdy posiadał bądź posiada własnego ulubionego misia pluszowego. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek. W naszej szkolnej bibliotece przygotowana została wystawa związana
z tematyką misia. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, ładnego misia. Wszystkim uczniom pomysł się bardzo podobał.
Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ KREDKI

22 listopada grupa  przedszkolaków obchodziła  Dzień Kredki.
Podczas pracy z całą grupą i w zespołach dzieci utrwalały nazwy kolorów i rozwijały sprawność manualną. Działania przedszkolaków skierowane były na zabawę
i eksperymentowanie kolorami. Kredki wykorzystali nie tylko do rysowania, ale także do układania obrazków.
Dzieci kolorowały dowolne rysunki, które stały się częścią dekoracyjną naszej sali.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

 

AUSTRALIJSKIE SPOTKANIE AUTORSKIE

17.11.2016 r. uczniowie naszej szkoły i przedszkola uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Elżbietą Bednarczyk, które odbyło się w bibliotece publicznej w Wójcinie.

Autorka książek dla dzieci, tancerka i aktorka teatralna przyjechała do nas
z Częstochowy, gdzie zatrzymała się tylko na jakiś czas, ponieważ na co dzień od wielu lat mieszka w Australii. Znana jest głównie z utworów dla dzieci takich jak: „Kłótnie
w tornistrze”; „Zimowa przygoda królika”; „Figlarne myszki” czy “Chciwy niedźwiadek”.
W swoim dorobku posiada także prozę dla dorosłych: ,,Odrodzenie duszy” czy ,,Dar życia”.

Spotkanie w bibliotece rozpoczęło się od pięknego tańca flamenco. Następnie autorka recytowała swoje wiersze.  W trakcie spotkania widownia chętnie brała udział w rozmowach
z prowadzącą, a nawet podjęła próbę wykonania flamenco razem z artystką. Poza tym Pani Elżbieta podczas rozmów z dziećmi przekazała wiele cennych wartości, rad i nakłaniała do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli, czytać dużo książek, które nas wzbogacają i poszerzają naszą wiedzę o świecie. Opowiadała również o tym, jak żyje się ludziom w Australii, ilustrując to pokazem multimedialnym. Mówiła, jak wygląda szkoła i nauka w Australii, jak najczęściej mieszkańcy spędzają swój wolny czas. Na zakończenie spotkania przygotowała kolejną niespodziankę dla widowni- piękny taniec cygański.

Po spotkaniu z Elżbietą Bednarczyk, dzieci miały możliwość nabycia książki „Kłótnia
w tornistrze". Każdy z uczestników otrzymał liścik z wartościowym przesłaniem i dedykacją.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

SPOTKANIE Z KOMINIARZEM

" Czy kominiarz to pomocnik Mikołaja?"

Takim pytaniem przywitała dzisiaj Tosia niespodziewanego gościa
w przedszkolu - kominiarza.
Dzieci dowiedziały się na czym polega praca kominiarza. Przypomniał
o zakazie spalania śmieci w piecach i zachęcał do ochrony naszego środowiska.
Bardzo dziękujemy za wizytę.

Grupa Maluszków.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie naszej szkoły pamiętają o ważnych dla narodu wydarzeniach historycznych. Aby uczcić 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, klasa piąta przedstawiła program pt. "Droga do wolności" Pokazano w nim jakie działania podejmowali Polacy od momentu trzeciego rozbioru Polski
w 1795r. do odzyskania niepodległości
11 listopada 1918r. Występ został urozmaicony wierszami
i pieśniami patriotycznymi.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WIZYTA W KUCHNI

Dzisiaj 7.11. 2016.  grupa Maluszków rozpoczyna dział tematyczny pt: Nasz kontakt z techniką, którego celem jest poznanie wybranych urządzeń gospodarstwa domowego i poznanie różnych form zastosowania techniki
w życiu ludzi.
Z tej okazji przedszkolaki odbyły wizyty w przedszkolnej i szkolnej kuchni. Dzieci z uwagą przyglądały się pracy pani kucharki -Agnieszki,  ze zwróceniem szczególnej uwagi na urządzenia elektryczne, które wykorzystuje w swojej pracy. Przedszkolaki oglądały i nazywały urządzenia. Najbardziej interesujące okazały się szuflady z przyborami kuchennymi. Po wizytach dzieci wróciły na salę gdzie rozpoczęły zabawy ruchowo -naśladowcze oraz wykonały ćwiczenia w książkach i kartach pracy.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

"POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA"

W dniu 27.10.2016 roku 18 drużyn ze szkół podstawowych
z powiatu wieruszowskiego przystąpiło do rywalizacji
w konkursie organizowanym przez Komendę  Policji
w Wieruszowie. Jak co roku nasza szkoła wystawiła silną drużynę, reprezentację klas II - Weronikę Musiewicz oraz Adama Zycha. Po napisaniu testu oraz pokonaniu trudnego toru przeszkód. Nasza drużyna zajęła wysokie V miejsce. Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

28 października grupa najmłodszych przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Wójcinie wzięła udział w uroczystości Pasowania na Przedszkolaka.
Dzieci zaprezentowały program artystyczny wszystkim zaproszonym gościom  m.in.  recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Pani Dyrektor Dorota Ciećka za pomocą symbolicznego ołówka dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Dzieci otrzymały od rodziców paczki ze słodyczami.
Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

W POSZUKIWANIU ŚLADÓW PRZESZŁOŚCI

W dniu 2 listopada 2016r dzieci z klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.  Dzieci obejrzały wystawy stałe muzeum (archeologiczną i regionalną) oraz czasowe (1 września 1939 w Wieluniu, Asy Polskiego Lotnictwa, Madonny polskie). Wielką atrakcją było zwiedzanie Baszty Męczarnia siedziby wieluńskiego kata z narzędziami tortur i elementami uzbrojenia rycerskiego.
Wycieczka została sfinansowana przez Radę Rodziców.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PODWÓJNE MISTRZOSTWO POWIATU

27 i  28 października w hali sportowej Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939r w Czastarach odbył się Finał Mistrzostw Powiatu
w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Zawody odbywały się "każdy z każdym". W obydwóch turniejach zwyciężyły drużyny z Wójcina uzyskując awans do mistrzostw rejonu, które odbędą się w Sieradzu.
Składy drużyn:
Dziewczęta:
Natalia Gołębiowska, Anna Górka, Klaudia Wilczyńska, Beata Kowal, Roksana Porażka, Anna Lipieta, Marek Natalia.
Chłopcy:
Pazek Samuel, Piekielny Kacper, Paweł Szaniec, Gracjan Musiał, Bartosz Korek, Kacper Zysiek, Michał Magot, Szymon Zych, Jan Skop.
Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

SKO

29.10.2016r odbyło się spotkanie z panią A. Solecką przedstawicielem Banku PKO BP w Wieruszowie. Uczniowie mieli możliwości uczestniczenia w prelekcji na temat możliwości i korzyści  z założenia indywidualnych rachunków oszczędnościowych. Pani Solecka pokazała również w jaki sposób można śledzić własne oszczędności na kontach. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYCIECZKA DO ŁODZI

21 października  dzieci  5,6 letnie oraz uczniowie z klasy III wraz z wychowawczyniami Elżbietą Bednarek i Kamilą Korek oraz  rodzicami, wybrali się na wycieczkę do łódzkiej galerii Sukcesja na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO.                                                                                                                                                                 
Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę przedstawiającą różne budowle, pojazdy, statki oraz postacie. Największą frajdą był kącik zabaw LEGO FUN, gdzie znajdowały się   klocki, z których  można było tworzyć własne konstrukcje; tory zjazdowe; ściana do pisania klockami; platformy wibracyjne. Po obejrzeniu wystawy i wesołej zabawie wszyscy udali się na posiłek do McDonald's. Wycieczka była świetną okazją do rozwijania zainteresowań oraz wyobraźni naszych dzieci. Wróciliśmy zadowoleni i w dobrych humorach.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

GMINNY TURNIEJ W UNIHOKEJA

20 października 2016r w hali sportowej w Dzietrzkowicach odbyły się mistrzostwa szkół podstawowych Gminy Łubnice w unihokeju. W kategorii dziewcząt drużyna SP Wójcin pokonała drużynę z Dzietrzkowic 3:2. Drużyna chłopców z Wójcina zwyciężyła wynikiem 4:2.
Na turnieju powiatowym Gminę Łubnice reprezentować będą zwycięskie drużyny z Wójcina.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Składy drużyn
Dziewczęta:
Natalia Gołębiowska, Anna Górka, Klaudia Wilczyńska, Beata Kowal, Roksana Porażka, Anna Lipieta.
Chłopcy:
Paweł Szaniec, Gracjan Musiał, Bartosz Korek, Kacper Zysiek, Michał Magot, Szymon Klich, Szymon Zych, Jan Skop.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ CHŁOPCA W PRZEDSZKOLU

Dnia 30.09.2016r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka -  Przedszkolaka.

Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, odśpiewały Sto Lat i wręczyły słodkie upominki.

Po licznych zabawach i tańcach czekał na wszystkich słodki poczęstunek – muffinki,

placek z galaretką, cukierki oraz popcorn.

Było smacznie, zdrowo, wesoło i  kolorowo.

 

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego dnia.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W czwartek 13 października 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z ceremonię Pasowania na Ucznia. Na uroczystości obecni byli uczniowie i nauczyciele szkoły na czele z panią dyrektor oraz zaproszeni goście: wójt gminy p. Henryk Ciosek, przedstawiciel Rady Gminy - p. Sebastian Jagieła, emerytowani nauczyciele
i pracownicy szkoły, ks. proboszcz Józef Kaczmarek oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Na wstępie uroczystości, pani dyrektor Dorota Ciećka w krótkiej przemowie przypomniała ideę święta i powitała wszystkich obecnych. W pierwszej części uroczystości uczniowie klasy IIa i IIb zaprezentowali część artystyczną, podczas której słowami wierszy i piosenek dziękowali nauczycielom za ich trud i wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Złożyli też moc gorących i szczerych życzeń płynących prosto z dziecięcych, uczniowskich serc. Po występie uczniowie klas starszych wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie słowa uznania w kierunku wszystkich pedagogów skierował wójt oraz przedstawiciel Rady Gminy. Za pracę i zaangażowanie wyróżnieni nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali podziękowania i nagrody.
Druga część uroczystości była równie ważnym wydarzeniem. Do braci uczniowskiej dołączył uczeń klasy I Dawid Domagała. Po zdanym teście z wiadomości i umiejętności, złożył uroczyste ślubowanie i został przez panią dyrektor Pasowany na Ucznia Szkoły Podstawowej w Wójcinie.

Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYCIECZKA DO BYCZYNY

28. września Członkowie SKO z naszej szkoły wraz z opiekunami brali udział w "Święcie Pieczonego Ziemniaka" w Byczynie. Koszty wycieczki zostały pokryte z nagrody ufundowanej przez PKO Bank Polski jaką zdobyliśmy za działalność w ubiegłym roku szkolnym.
W pierwszej części wycieczki zwiedzaliśmy miasto, zapoznaliśmy się z jego historią i podziwialiśmy widok z wieży ratusza.
Druga część poświęcona była imprezie związanej z ziemniakami. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach i konkurencjach. Na koniec każdy mógł spróbować ziemniaki upieczone w ognisku.
Z miłymi wrażeniami i własnoręcznie wykonanymi "kartoflanymi ludzikami" wróciliśmy do szkoły.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DYSKOTEKA

W czwartek  hucznie świętowaliśmy Dzień Chłopca.  Dla uczczenia tego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla całej społeczności szkolnej. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach. Tradycyjnie został wybrany mister szkoły. Wszyscy kandydaci zaprezentowali się znakomicie, jednak zaszczytny tytuł został przyznany Jędrzejowi Trościance. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy.
Podczas zabawy odbyły się też otrzęsiny uczniów klasy czwartej.  Czwartoklasiści, poddani zostali różnym próbom. Musieli przejść je pomyślnie, aby zostać przyjętymi w poczet uczniów naszej szkoły. Z każdego zadania wywiązali się na medal. Czwartoklasiści udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano uczniów Szkoły Podstawowej w Wójcinie.
Wszyscy bawili się znakomicie!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PRÓBNA EWAKUACJA

29. września w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 
O godzinie 10.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami, zachowując odpowiednie wytyczne, przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne.
Na boisku złożono meldunek prowadzącemu ewakuację. Okazało się, że nie wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę. Akcja ratunkowa przebiegła pomyślnie.
Po przeprowadzonej kontroli budynku pani Dyrektor odwołała alarm i uczniowie wrócili na lekcje.
Próbna ewakuacja została przeprowadzona wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną
w Wójcinie. Serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 23.09.2016r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Szkoły. Swoją kampanię wyborczą na terenie szkoły prowadziły dwie kandydatki:
Błach Milena
Porażka Roksana.
Po przedstawieniu swoich programów odbyło się tajne głosowanie, w którym brali udział uczniowie klas IV -VI.
Po komisyjnym podliczeniu głosów, nową przewodniczącą naszej szkoły została Roksana Porażka.
Gratulujemy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

BRAWO BEATKA

W czwartek 22 września  w Galewicach odbył się finał powiatowy indywidualnych biegów przełajowych. Szkołę podstawową z Wójcina reprezentowały dziewczęta i chłopcy
z klasy IV-VI. Pierwsze miejsce w kategorii dziewczyn zajęła uczennic klasy VIa Beata Kowal. Beatka będzie reprezentować Powiat Wieruszowski w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Uniejowie. Równie dobrze spisały się pozostałe dziewczęta. Roksana Porażka zajęła, szóste miejsce, Anna Górka ósme,
a Klaudia Wilczyńska dwunaste. W kategorii chłopców Kacper Piekielny był dziewiąty, a Jakub Krawczak dziesiąty. Brawo Beatka, brawo biegacze!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem...
Życzymy wam wszystkim na początek
Roku szkolnego - samych szóstek i piątek.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

OGŁOSZENIE

Rok szkolny rozpoczynamy zbiórką przed szkołą o godz. 820, następnie przechodzimy do kościoła gdzie o godz. 830 odbędzie się msza św.
Po mszy wracamy do szkoły na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017.Dowóz do Szkoły Podstawowej w Wójcinie

746 Krupka

748 Przystanek PKS

750 Gmina

752 Szkoła w Łubnicach

755 Ludwinów II sklep

757 Ludwinów II kościół

800 Ludwinów I PKS

803 Wejner skrzyżowanie

806 Makowszczyzna Madziała

808 Makowszczyzna RSP

811 Mickiewicza skrzyżowanie

813 Piekarnia

815 Szkoła Wójcin

Zapraszamy!

 

Archiwum stron: 16 - 15 - 14 - 13 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1

Menu