DZIEŃ KOBIET KLASA II

Dnia 6.03.2015 roku chłopcy z klasy II zorganizowali dla koleżanek z klasy  uroczystość z okazji  Dnia Kobiet. Atmosfera była niepowtarzalna. Chłopcy składali życzenia, wręczyli upominki. Były również wesołe gry i zabawy. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, który został przygotowany przez mamy.

 

"Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej."

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

26 lutego 2015 roku w naszej szkole odbył się apel
z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Apel miał na celu przypomnienie oraz uświadomienie w innej formie, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania
z komputera oraz i Internetu. Uczniowie klasy VI, V, IV recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Były też scenki tematyczne i prezentacja multimedialna na temat gier komputerowych. Cennych informacji dostarczył uczniom i przedszkolakom gość apelu asp. Radosław Szkudlarek, który mówił nie tylko o korzystaniu z Internetu, ale również o niewłaściwym korzystaniu z telefonów komórkowych. Na apelu zostały wręczone nagrody dla laureatów szkolnego konkursu
" Mam Talent".

"Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej"

Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół w Wójcinie informuje, że w dniach
9 - 11 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Wójcinie odbędą się rekolekcje wielkopostne. Dla uczniów szkoły są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Dzieciom, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki szkoła zapewnia zajęcia
opiekuńczo-wychowawcze w formie zajęć świetlicowych od godziny 800 -1300. Szkoła nie zapewnia dzieciom dowozu na rekolekcje.
W Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Wójcinie w czasie rekolekcji odbędą się planowane zajęcia.

Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół w Wójcinie, ogłasza zapisy do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Wójcinie na rok szkolny 2015/2016. Dzieci zapisywać można w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00.

Jestem samodzielny w kuchni - 20.02.2015r.

Na zakończenie bloku tematycznego "Jestem samodzielny w kuchni",
dzieci 3 i 4 letnie udowodniły, że radzą sobie w kuchni doskonale. Z niewielką pomocą pani Agnieszki i pani Joli wykonały kruche ciasteczka na deser. Dzieci bawiły się wspaniale podczas wałkowania, wyciskania i dekorowania ciasteczek, a przy okazji nabyły nowe umiejętności. Ciasteczka smakowały wybornie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkolnej

OGŁOSZENIE!!!

Dyrektor ZS w Wójcinie informuje, że do konkursu na stanowisko sekretarki
w podległej placówce przystąpiło 21 kandydatów.

Po analizie złożonej dokumentacji pracę na stanowisko sekretarki zaproponowano Pani Małgorzacie Zych.

Dyrektor dziękuje pozostałym kandydatom za złożenie oferty.

Bal Przebierańców w przedszkolu - 5.02.2015r.

W czwartek 5 lutego odbył się w przedszkolu Bal Przebierańców zorganizowany przez panią Anetę Rossa. W balu uczestniczyły dzieci z obu grup przedszkolnych. Jak co roku przedszkolaki prezentowały się okazale w swoich przebraniach. Tańczyły wróżki, królewny, czarownice, postacie ze znanych bajek,
a także strażak, klaun i policjant. Dla dzieci został przygotowany słodki poczęstunek a także wspólne zabawy i konkursy, w których dzieci licznie brały udział prezentując swoje umiejętności artystyczne i zręcznościowe. Radość i uśmiech towarzyszyły wszystkim uczestnikom balu. Był to dla dzieci niezapomniany dzień pełen wrażeń
i pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wspólną zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkolnej

OGŁOSZENIE!!!

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO

Dyrektor Zespołu Szkół w Wójcinie

ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy:

SEKRETARZ SZKOŁY

Więcej...

Szkolny Bal Karnawałowy - 1.02.2015r.

W dniu 1 lutego 2015r. Rada Rodziców z nauczycielami Zespołu Szkół w Wójcinie zorganizowała dla wszystkich dzieci bal karnawałowy.

Na początku uczniowie z każdej klasy zaprezentowali swoje talenty i umiejętności w piosenkach, scenkach i tańcach. Potem był poczęstunek no i wreszcie zabawa. Do tańca przygrywał i bawił zespół DISCOVERS.

Dyrektor, nauczyciele i Rada Rodziców dziękują wszystkim za pomoc w zorganizowaniu balu
i świetną zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

OGŁOSZENIE!!!

Dzień Babci i Dziadka w oddziale dzieci 3-4 letnich - 29.01.2015r.

"Wiwat Babciu, wiwat Dziadku..."

śpiewały przedszkolaki swoim kochanym babciom i dziadkom.

W czwartek 29 stycznia 2015r. w grupie 3-4 latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkich przybyłych gości powitała serdecznie wychowawczyni grupy pani mgr Aneta Rossa i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej, przygotowanej specjalnie na tę okoliczność. Maluszki zaprezentowały wiersze, piosenki, inscenizacje
i taniec, w których dziękowały dziadkom za ich dobroć, miłość, opiekę i oddanie. Po występie dzieci wręczyły przygotowane wcześniej upominki po czym wszyscy pozowali do zdjęć upamiętniających tę uroczystość.

Podczas słodkiego poczęstunku przy kawie i herbatce goście mieli okazję do wspomnień i miłej pogawędki na różne tematy.

Dziękujemy wszystkim babcią i dziadkom za liczne przybycie do naszego przedszkola i życzymy długich lat w zdrowiu i radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkolnej

WYWIADÓWKA!!!

W dniu 29.01.2015r. ( czwartek) o godz. 1600

w  Szkole Podstawowej w Wójcinie

odbędzie się wywiadówka!

Serdecznie zapraszamy!!!

Spotkanie autorskie z panem Marcinem Pałaszem - 27.01.2015r.

We wtorek w bibliotece gościł Marcin Pałasz, autor książek dla dzieci
i młodzieży. Twórczość jego jest pełna humoru i radości oraz miłości
do zwierząt.

Podczas spotkania opowiadał niezwykle barwnie o tym jak powstają jego utwory, skąd czerpie pomysły, przede wszystkim o najważniejszym bohaterze – Elfie, czworonożnym przyjacielu. Swojemu pieskowi poświęcił cykl powieści
o Elfie, na razie powstało ich pięć. Twórczość Pana Marcina Pałasza bawi nie tylko młodych czytelników. Porusza w niej wiele ważnych tematów, m. in.: tolerancję, ekologię, współczesne sprawy nastolatków.

Autor jest zdobywcą Ogólnopolskiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego w 2013 roku za książkę „Sposób na Elfa” oraz wyróżnienia za tekst literacki w Konkursie Książka Roku 2012.

Spotkanie w Wójcinie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Zarówno uczestniczący w nim uczniowie jak i sam autor byli niesamowicie zadowoleni i szczęśliwi. Książki, które zakupili uczestnicy otrzymały dedykację z autografem. Dla biblioteki Pan Marcin Pałasz przekazał,
w darze książkę „Dasz radę Marcelko” z dedykacją dla czytelników.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

Dzień Babci i Dziadka w kl. I - 26.01.2015r.

"Wszystkiego najlepszego,

radości, szczęścia moc..."

takimi słowami zwracali się do swoich babć i dziadków uczniowie klasy I z wychowawczynią mgr K. Korek.

Krótką częścią artystyczną, zabawami i konkursami uświetnili Dzień Babci i Dziadka. Były wiersze piosenki i tańce. Na koniec wszyscy wnukowie złożyli życzenia i wręczyli upominki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

MAM TALENT - 23.01.2015r.

Jak co roku 23 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs
MAM TALENT.
Uczestnicy zaprezentowali swoje zdolności
i umiejętności. Dzieci tańczyły, śpiewały, rysowały, przedstawiły skecz, a jeden z uczestników przygotował prezentację modelu samolotu. Wszystkie występy bardzo  podobały się publiczności.
Jury wyłoniło najlepszych, a Samorząd Uczniowski zakupi dla nich nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

Dzień Babci i Dziadka w kl. II - 22.01.2015r.

Dzisiaj w naszej klasie odbyło się Święto Babci i Dziadka.
Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i składały życzenia. Odbyły się konkursy i zabawy. Zaproszeni goście bawili się wspaniale.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

Dzień Babci i Dziadka w kl. III - 21.01.2015r.

Dnia 21.01.2015r. uczniowie kl. III z wychowawczynią zaprosili babcie i dziadka na uroczystość z okazji ich święta. Dzieci
z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, tańczyły, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały bajkę

pt. "Czerwony Kapturek". Występ dzieci wywołał u dziadków ogromną radość oraz wzruszenie. Nie zabrakło wspólnych zabaw oraz konkursów z gośćmi przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

Dzień Babci i Dziadka w oddziale 5-6 latków - 21.01.2015r.

21 stycznia 2015r. dzieci 5-6 letnie z panią Elżbietą Bednarek zaprosiły kochane babcie i drogich dziadków na uroczystość
z okazji Dnia Babci i Dziadka, aby podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje wnuki, które pięknie recytowały wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki. Na koniec części artystycznej dzieci zaśpiewały "Sto lat" i wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Następnie mili goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Mamy nadzięję, że ten dzień sprawił dziadkom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkolnej

OGŁOSZENIE!!!

Dyrektor Zespołu Szkół w Wójcinie informuje, że w okresie ferii zimowych zajęcia szkolne odbędą się w dniach 2-6.02.2015r. w godzinach 900 - 1300.

W Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Wójcinie w pierwszym tygodniu ferii zimowych (2-6.02.2015r.) odbędą się zajęcia wychowania przedszkolnego w obydwu oddziałach zgodnie z realizowanym planem zajęć. W drugim tygodniu ferii (9-13.02.2015r.) zajęcia odbędą się według potrzeb rodziców wyrażonych w ankietach.

Życzenia!!!

Jasełka Bożonarodzeniowe - 19.12.2014r.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który czekają nie tylko dorośli, ale również i dzieci. Uczniowie klasy IVa wraz z wychowawczynią panią mgr Karoliną Musiewicz przygotowali i wystawili „Jasełka Bożonarodzeniowe" dla wszystkich przedszkolaków i uczniów ZS w Wójcinie.

Po przedstawieniu jasełkowym uczniowie wszystkich klas podczas koncertu prezentowali polskie kolędy. W miłej świątecznej atmosferze przygotowaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

Wigilia w kl. III - 19.12.2014r.

19.12.2014r. klasa III w wychowawczynią uczestniczyła w klasowym spotkaniu wigilijnym. Spotkanie poprzedziła wypiekiem ciasteczek.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

Powiatowy Konkurs Plastyczny!

Uczniowie klasy III brali udział w XV Powiatowym Konkursie Plastycznym i Fotograficznym "Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego" zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Galewicach i Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. Ogółem na konkurs plastyczny wpłynęło ponad 150 prac
w różnych kategoriach wiekowych. Nasza uczennica Klaudia Perzyna znalazła się wśród nagrodzonych w kategorii klas I-III, a Tobiasz Chrzan otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

Zaproszenie na Jarmark Bożonarodzeniowy!

Stowarzyszenie Gospodyń "Wójcin nad Prosną"
serdecznie zaprasza na

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

do Centrum Kultury wsi Wójcin - Andrzejów

14-go grudnia niedziela

początek godz. 1400

 

W programie:

- sprzedaż ozdób choinkowych,

- wystawa kartek świątecznych dawnych i teraźniejszych z różnych krajów,

- wystawa szopek wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wójcinie,

- poczęstunek gorącą kawą i herbatą oraz domowymi wypiekami,

- kolędy i niespodzianki dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

Szkolny Konkurs Plastyczny - 11.12.2014r.

11 grudnia 2014r. został rozstrzygnięty

Szkolny Konkurs Plastyczny "Szopka bożonarodzeniowa",

którego organizatorem była nauczycielka techniki mgr Dorota Ciećka.

Konkurs był skierowany do uczniów kl. I-VI i miał na celu poznanie chrześcijańskiej wymowy świątecznych zwyczajów związanych z domowym przygotowaniem szopki bożonarodzeniowej oraz prezentacji twórczości i pomysłowości dzieci.

Powołana komisja oceniła prace w dwóch kategoriach wiekowych.

Kl. I-III

I miejsce M. Idasiak, M. Wejner

II miejsce M. K. Perzyna, J. Szkurłatowicz, B. Depner

III miejsce A. Tomaszewska, N. Gołębiowska, A. Cierkosz

Wyróżnienia: Z. Biryt, R. Cierkosz, K. Lipieta, N. Miłoch, K. Sielska,
K. Sielska, A. Grenich, D. Kliś

Kl. IV-VI

I miejsce Z. Berbeka, M. Zych, M. Zych

II miejsce M. Merta, M. Cały, J. Zysiek, R. Toboła, Z. Nowakowska

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Wystawę szopek można będzie obejrzeć 14.12.2014r. w Centrum Kultury Wsi Wójcin Andrzejów oraz w naszej szkole od 15-19 grudnia 2014r.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

Święta tuż, tuż! - 11.12.2014r.

11 grudnia w naszej szkole zapachniało świątecznymi wypiekami. Uczniowie klasy II z wychowawczynią upiekli stos przepysznych pierniczków. Własnoręcznie wyrabiali ciasto, wykrawali różnorodne kształty i lukrowali. Była to wspaniała nauka i zabawa, a także kultywowanie tradycji świątecznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

OGŁOSZENIE!

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Wójcinie informuje,
że w dniu 12.12.2014r. (piątek) ze względu
na uczestnictwo wszystkich nauczycieli
z Zespołu Szkół w Wójcinie  w rozprawie sądowej
nie odbędą się zajęcia w szkole i przedszkolu.
Organizacja tego dnia została uzgodniona
z organem prowadzącym.

Przepraszamy za utrudnienia.

Pogadanka na temat bezpieczeństwa - 9.12.2014r.

W dniu 9.12.2014r. w Szkole Podstawowej w Wójcinie odbył się cykl szkoleń pt. "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym, gwarancją zdrowia i życia."
Szkolenie skierowane było do uczniów klas I-VI i odbywało się w dwóch etapach zakończonych konkursem wiedzy dla uczniów klasy VI. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody. Pogadankę przeprowadził inspektor KRUS pan Marcin Błażejewski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

Konkurs pięknego czytania - 8.12.2014r.

Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią czytać. Dzieci z klasy III umiejętność głośnego czytania mogły zaprezentować 8.12.2014r. podczas konkursu "I ty zostań mistrzem pięknego czytania" zorganizowanego przez SP w Wójcinie
i Gminną Bibliotekę Publiczną w Łubnicach Oddział w Wójcinie. Uczestnicy odczytali fragmenty jednej z ulubionych przez dzieci książek tj. "Mikołajka"
R. Goscinny`ego i J. J. Sempe.

Wszyscy zaprezentowali się wspaniale.

A oto lista zwycięzców:

I miejsce Monika Idasiak

II miejsce Anna Górka

III miejsce Agnieszka Wypych, Klaudia Perzyna

Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

Mikołaj w przedszkolu - 4.12.2014r.

Piątego grudnia wszystkie przedszkolaki oraz zaproszone młodsze dzieci z naszej okolicy, odwiedził długo oczekiwany gość. Kiedy nadeszła ta piękna chwila

i dzieci ujrzały św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów, przywitały Go pięknie wierszami, piosenkami i tańcem, które przygotowały specjalnie na tę okoliczność. Po występach nadszedł moment rozdania prezentów. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi upominkami, po czym pożegnał się z wszystkimi i obiecał, że odwiedzi nas
w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkolnej

Mikołaj w szkole - 4.12.2014r.

Już Mikołaj grzeje sanie.
Czego pragniesz niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi
święty Dziadek może spełnić.

Jak co roku do naszej szkoły zawitał święty Mikołaj. Dzieci gorąco go powitały i zaprezentowały swoje umiejętności, recytując wiersze i śpiewając piosenki.

Za piękne występy Mikołaj obdarował wszystkich uczniów prezentami. Miła niespodzianka spotkała też nauczycieli i pracowników szkoły.

Spotkanie z Mikołajem upłynęło w radosnej i serdecznej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

Wycieczka do Opola - 4.12.2014r.

"(...) teatr jest po to,

żeby wszystko było inne niż dotąd."

J. Kulmowa

Wyjazd do teatru w Opolu dnia 4.12.2014r. był dla uczestników niecodziennym przeżyciem. Spektakl "Królowa Śniegu" dostarczył wielu wrażeń. Piękna sceneria, wspaniała gra aktorów to dla widzów z naszej szkoły lekcja, podczas której uczyli się odbioru sztuki i właściwego zachowania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej

Nowości w naszej bibliotece!

1. grudnia nasza szkoła otrzymała w depozycie książki od biblioteki gminnej. Współpraca odbyła się w ramach projektu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych".

Do czerwca nasi uczniowie mogą korzystać z następujących tytułów:

"Basia" (seria) Z. Stanecka, "Bajki robotów" S. Lem,
"Detektyw
Pozytywka" G. Kaspedke, "Dynastia Miziołków" J. Olech, "Klara" (seria) P. Hagmar,
"Koniki z Szumińskich Łąk"
(seria) A. Tyszka, "Kubuś Puchatek" A. A. Milne,
"Magiczny Kotek"
(seria) S. Bentley, "Mikołajek" R. Goscinny, "Miś Uszatek Cz. Janczarski, "Nasza mama czarodziejka" J. Papuzińska, "Pamiętniki detektywa Pozytywki" G. Kasdepke, "Słownik dobrego stylu" M. Bańko, "Wakacje detektywa Pozytywki" G. Kasdepke.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki!

Życzymy przyjemnej lektury.

 

Archiwum stron: 16 - 15 - 14 - 13 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1

Menu