"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

"Jak nie czytam, jak czytam" - tak zatytułowana akcja masowego czytania  odbyła się w 1.06.2017 r. w naszej szkole. W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w  tej akcji, która ma na celu propagowanie czytelnictwa. 
O godzinie 10.00 każdy uczeń naszej szkoły, wyposażony w ulubioną książkę i dobry humor, przystąpił do bicia rekordu w czytaniu. Część z nas podróżowała w tym czasie do Zakopanego, co nie przeszkodziło w czytaniu książek. Wręcz przeciwnie, w czasie jazdy niektórzy z nas mieli np. okazję poznać legendę o rycerzach śpiących w Tatrach.
Jeszcze raz przekonaliśmy się, że czytanie to naprawdę świetna sprawa!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

Wszystko zaczęło się w czwartek. Z niecierpliwością czekaliśmy na autokar, który miał nas zabrać na tak długo oczekiwaną, dwudniową wycieczkę do Zakopanego. Po krótkim pożegnaniu
z rodzicami zajęliśmy swoje z góry ustalone miejsca- rozpoczęła się niesamowita przygoda.
Pierwszym celem kilkugodzinnej podróży była Dolina Kościeliska. Wspaniałe widoki to dopiero początek tego, co mieliśmy zobaczyć już wkrótce. Piękna pogoda
i szum górskich strumieni przez dwa dni rekompensowały nam wielki trud wędrówki, który był dla nas dużym zaskoczeniem. Kolejnym punktem programu była przepiękna ale i trudna do przebycia Jaskinia Mroźna. Stamtąd udaliśmy się na Gubałówkę. Szafirowe niebo, soczysta zieleń hal sprawiły, że nie mieliśmy ochoty jechać do pensjonatu, więc postanowiliśmy stracić nasze oszczędności na Krupówkach. Udało się.

Następny dzień rozpoczęliśmy od spaceru na Kalatówki a skończyliśmy pod Wielką Krokwią. Lały się pot i krew, ale za każdym razem widoki pozwalały zapomnieć o wysiłku.

Ta wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci

Zapraszamy do galerii szkolnej.

RYSUNEK DLA KOLEGI Z AFRYKI

Podczas obchodów Dnia dziecka w naszym przedszkolu,
w ramach zajęć dzieci wyobraziły sobie, że gdzieś daleko np.
w Afryce, mieszka dziecko, które chciałoby je poznać. Wymyśliły, że mogą opowiedzieć o sobie poprzez rysunek. Maluszki bardzo chętnie chwyciły za kolorowe kredy
i przystąpiły do działania. Na ogromnym rysunku pojawiły się kwiaty, zwierzęta, słońce, fale i trawa. Podczas pracy, dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień nauczyciela, że są dzieci, które nie mają zabawek, często są głodne, zmartwione i smutne. Taki obraz  z pewnością pocieszyłby takie dzieci.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci składają Przedszkolaki !!!

Zapraszamy do galerii przedszkola.

WYCIECZKA

We wtorek, 30 maja dzieci  5 i 6 – letnie z wychowawczynią i rodzicami udały się na całodniową wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie i Wioski Indiańskiej TATANKA w Solcy Małej. Ogród Zoologiczny ZOO Safari Borysew to miejsce niedaleko Uniejowa, gdzie na 26 hektarach żyje - 600 zwierząt - 100 egzotycznych gatunków ze wszystkich kontynentów. Dzieci miały możliwość zwiedzania ogrodu ZOO kolejką, podczas której przewodnik opowiadał ciekawe informacje o poszczególnych zwierzętach, które mogliśmy zobaczyć. Dzieci podziwiały między innymi białe lwy, białe tygrysy, antylopy, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, małpy, krokodyle nilowe, wielbłądy, pumy, rysie, lemury, białe wilki, tapira  i wiele innych zwierząt.  Następnie udaliśmy się do Wioski Indiańskiej, gdzie dzieci mogły poczuć i zobaczyć jak wyglądało codzienne życie Indian Ameryki Północnej, obejrzeć indiańską ziemiankę w której zgromadzono największą kolekcję indiańskiego rękodzieła,  oraz indiańskie namioty - tipi. Dzieci poznawały indiańską kulturę, warunki życia, zobaczyły indiańskie przedmioty a także strzelały z łuku, rzucały włócznią, pokonywały tor przeszkód. Nauczyły się indiańskich tańców i pieśni.  Piękna pogoda i niezapomniane atrakcje sprawiły, że dzieci wróciły zadowolone, pełne nowych wrażeń i nowych wiadomości.

Zapraszamy do galerii przedszkola.
Zapraszamy do galerii przedszkola.

MOJA MAMA CZARODZIEJKA - DZIEŃ MAMY

W piątek w przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Matki. Dzieci chętnie prezentowały swoje umiejętności i możliwości, śpiewały i recytowały. W tym dniu Maluszki zaprosiły Mamy
do czynnego udziału w zabawach ruchowo – naśladowczych
i  bieżnych. Podczas wspólnych zabaw w kole odpowiadały na pytania, wykonywały wyznaczone zadania, tańczyły i śpiewały.  Po pląsach był słodki poczęstunek i obiad. Każda z Mam, w tym dniu otrzymała Dyplom Najwspanialszej Mamy.

Serdeczne podziękowania za przybycie i wspaniale spędzony czas z dziećmi.

Dziękuję  P. Magdalenie, P. Karolinie, P. Katarzynie za pomoc i  pyszne wypieki.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

II REGIONALNA PARAFIADA W WÓJCINIE

19 maja 2017r. w Zespole Szkół w Wójcinie odbyła się II Regionalna Parafiada Diecezji Kaliskiej. Ideę organizacji parafiad zapoczątkował o. Józef Joniec. Parafiada to wydarzenie oparte na triadzie: stadion-teatr-świątynia.  W imprezie udział wzięło 11 drużyn z: Dzietrzkowic, Bolesławca, Mieleszyna, Żdżar, Radostowa, Pichlic, Czastar, Chróścina, Starego Ochędzyna
i dwie drużyny wystawione przez organizatorów. Najpierw młodzi sportowcy przeszli z placu szkolnego do kościoła, gdzie wraz z opiekunami i panią dyrektor Dorotą Ciećką uczestniczyli we Mszy świętej. Eucharystii przewodniczył Ks. P. Niezgódka, w koncelebrze
Ks. Józefa Kaczmarka i Ks. T. Kaczmarka.
Po mszy, w asyście druhów OSP Wójcin, w zorganizowanej kolumnie wszyscy przeszli na plac szkolny, gdzie pani dyrektor D. Ciećka dokonała oficjalnego otwarcia imprezy. Sportowcy rywalizowali ze sobą w pięciu dyscyplinach sportowych: bieg przełajowy, orientering, tenis stołowy, warcaby, rzut piłeczką palantową oraz dodatkowo mogli uczestniczyć w konkursie plastycznym. Rywalizacja przebiegała z zachowaniem zasad fair play. Atmosfera była wspaniała, a zawodnicy dali z siebie wszystko, by godnie reprezentować swoje szkoły  i parafie, choć wszyscy pamiętali, że najważniejsza jest dobra zabawa. W oczekiwaniu na wyniki zawodów sportowych uczniowie naszej szkoły uświetnili parafiadę występami artystycznymi. W wolnej chwili panie z KGW zapraszały wszystkich na zupę, rodzice- na frytki, zapiekanki i napoje. Dla wszystkich uczestników parafiady była oranżada.  Na zakończenie zwycięzcom  puchary i medale wręczyli  Wicestarosta Powiatu Wieruszowskiego, Wójt Gminy Łubnice p. Henryk Ciosek,
p. dyrektor Dorota Ciećka i Ks. Józef Kaczmarek.   Organizatorzy dziękują sponsorom:
FPUH R. Duszyński J. Smugowski, FPH „Druszcz” s.c., Agnieszce i Marcinowi Chrzanom, Wójtowi Gminy Łubnice, Starostwu Powiatowemu w Wieruszowie oraz organizacjom wspomagającym przygotowanie imprezy: Przychodni „Mediana” Konrad Magot, OSP w Wójcinie, Stowarzyszeniu Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną”, KP w Wieruszowie, Radzie Rodziców. Dodatkowo podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników a zwłaszcza opiekunów drużyn.

Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ ZDROWIA

12 maja 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowia.
Z tej właśnie okazji zaprosiliśmy gości Panią Dyrektor, przedstawicieli Rady Rodziców, Panie ze Stowarzyszenia ,,Wójcin nad Prosną”,  Grono Pedagogiczne.

Światowy Dzień Zdrowia, z angielskiego World Health Day, to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948roku. Od 1950 roku obchodzone jest corocznie
7 kwietnia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące
i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Tempo rozwoju cywilizacji oraz zagrożenia będące nie zamierzonym skutkiem tego rozwoju skłaniają nas do zastanowienia się nad tym, jak wiele zależy od naszej świadomości i postawy.

Stąd dziś zaproponowano uczniom przystanek ,,ZDROWIE”. ,,DZIŚ... nie pijemy COLI, dziś nie jemy słodyczy. W zamian za to sięgamy po owoce i warzywa. Lenistwo i bierność zamieniamy na aktywność fizyczną” - stwierdzili uczniowie.

Zadaniem klas i grup przedszkolnych było przygotowanie ogródka ekologicznego, zdrowych kanapek i sałatek. Następnie uczniowie poddani byli testom: sprawności fizycznej i wiedzy o zdrowiu. Z kolei odbyła się część artystyczna. Dzieci przedstawiły piosenki i scenki o tematyce zdrowotnej. Układali rymowanki i reklamowali zdrowe produkty. Wszystkie zmagania oceniało jury.

Wyniki konkursu:

Przedszkole:

I miejsce – grupa 3-4 latków i 5-6 latków

Klasy I-III

I miejsce – kl.I-IIa i III

II miejsce – II b

Klasy IV-VI

I miejsce – kl.V

II miejsce – kl. VIb

III miejsce – kl.IV i VIa

Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe – sprzęt sportowy. W szkole panowała miła i zdrowa atmosfera. W tym miejscu dziękujemy Radzie Rodziców i Paniom ze Stowarzyszenia ,,Wójcin nad Prosną”, Pani Dyrektor i nauczycielom za pracę w komisjach. Dziękujemy również Radzie Rodziców za zasponsorowanie nagród, a wychowawcom za włączenie się w przygotowanie obchodów Dnia Zdrowia.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"YES, YOU CAN"

"Yes, you can" - pod takim hasłem odbył się VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Organizatorem konkursu była Szkoła  Podstawowa w Bolesławcu.
Konkurs składał się z dwóch etapów: sprawdzianu wiedzy
o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz konkursu piosenki anglojęzycznej.
Do rywalizacji przystąpiło 11 szkół z powiatu wieruszowskiego.
Reprezentanci naszej szkoły: Błach Milena, Hącel Amelia, Stanisław Maślanka zajęli III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE AUTORSKIE

Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią czytać. 10 maja klasy IV-VI wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Katarzyną Ryrych- autorką książek  dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Często podejmuje ona w swoich książkach trudne tematy, ale zawsze są one sumą obserwacji, doświadczeń i przeżyć. Podkreśla, że nigdy nie pisze o rzeczach, których nie zna. Wizyta pisarki odbyła się Gminnej Bibliotece w Łubnicach Filia w Wójcinie, w ramach V łódzkich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami ”Z książką na walizkach”. Dzieciom zaprezentowana została twórczość  pisarki.
Z zaciekawieniem zadawały pytania dotyczące życia i twórczości artystki. Rozmowa zachęciła młodych czytelników do lektury, czego efektem było zakupienie nowych egzemplarzy z osobistą dedykacją autorki.
W czasie spotkania odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Strachy na lachy!”. Zwycięzcą pierwszego etapu został Jakub Panek, którego ilustracja do książki pt. „Koniec świata nr 13” weźmie udział w dalszych zmaganiach  w Kutnie. Ponadto wyróżniono także prace Roksany Toboły i Anny Tomaszewskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.
Młodzież gromkimi brawami podziękowała pisarce za wspaniałe spotkanie.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!"

3 maja obchodziliśmy rocznicę uchwalenia konstytucji - najważniejszego dokumentu naszego państwa. Uczniowie klasy VIa przygotowali  apel upamiętniający tę ważną datę naszej historii. Zaprezentowali piękne pieśni i  wiersze, starając się przekazać jak ważna dla nas ojczyzna.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"URATUJMY KRAINĘ BAŚNI"

Teatrzyk - 28.04.2017

Dnia 27.04.2017 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III wzięli udział w przedstawieniu "Uratujmy krainę baśni" w wykonaniu grupy teatralnej MAGIK z Bydgoszczy . Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy Jacusia i Telewizorka, którzy nakłaniali wszystkich do grania na komputerze oraz oglądania telewizji, twierdząc, że to o wiele lepsze od czytania  książek. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, dzięki czemu udało im się uratować Krainę Baśni oraz przekonać Jacka o tym, że książki i bajki są prawdziwą wartością. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Dzięki tej sztuce dzieci mogły same się przekonać, że warto jest porzucić klawiaturę i zajrzeć do świata książki, który skrywa tajemniczość i marzenia bez których świat dziecka byłby szary i smutny. Przedstawienie wzbudziło wiele emocji. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYBIERAM WODĘ

Promocja zdrowego stylu życia to ważna kwestia w wdrażaniu uczniów do odpowiedzialności za kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Wójcinie przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę”. W wybranych klasach ( kl. I-IIa, IIb, III i V) nauczyciele przeprowadzili lekcje, na których uczniowie poznawali znaczenie wody dla zdrowia człowieka, a także rolę jaką pełni ona w środowisku. Klasy I-IIa i IIb uczestniczyła 10 i 11 kwietnia w lekcji ,, Woda na talerzu” przeprowadzonej przez wychowawców panią Grażynę Mamczak i panią Anetę Rossa. Dzieci wiedzą już dlaczego woda jest niezbędnym elementem prawidłowej diety oraz potrafią wybrać napój, który powinien stanowić główne źródło wody w diecie młodego człowieka. W klasie III pani Kamila Korek przeprowadziła lekcje ,,Woda na talerzu”. Dzieci układały wodne piramidy, poznały procentowy udział wody w poszczególnych produktach. Na koniec lekcji przygotowały najbardziej uwodnione II śniadanie. Uczniowie kl. V byli uczestnikami lekcji ,,Od kropli wody do organizmu”, którą przeprowadziła Karolina Musiewicz -  szkolny koordynator akcji. Dzieci wiedzą, że woda jest głównym składnikiem każdego organizmu, ile wody powinni spożyć w ciągu dnia, znają źródła wody. Wiedzą jakimi drogami człowiek traci wodę z organizmu. Na koniec zajęć uczniowie wraz 
z nauczycielem wznieśli toast szklanką wody. W oparciu o zdobytą wiedzę uczniowie wykonywali plakaty, które zostały rozwieszone w salach lekcyjnych. W szkole na szkolnym korytarzu znajduje się ,,źródełko” z wodą, aby dzieci w praktyce mogły kształtować właściwe nawyki żywieniowe. W ramach programu chętne dzieci wykonały pracę plastyczną.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

KSIĄŻKOWE ZMAGANIA

20 kwietnia klasy IV-VI naszej szkoły wzięły udział w turnieju czytelniczym "Książkowe zmagania". Czteroosobowe drużyny rywalizowały w różnorodnych konkurencjach. Uczniowie musieli m.in. wykazać się bardzo dobrą znajomością literatury. Był to czas, który pozwolił na sprawdzenie wiadomości i umiejętności z zakresu czytania, sprawnego korzystania ze słowników, encyklopedii. Pracę uczniów oceniała trzyosobowa komisja.
Zwycięska drużyna to: Amelia Hącel, Agnieszka Wypych, Wioletta Dziekan, Natalia Gołębiowska z klasy V.
Organizatorami konkursu  były pani Marzena Smolnik, pani Gabriela Garczarek oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach Filia
w Wójcinie.
Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.
Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

KATYŃ

W dniu 12 kwietnia z okazji 77 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 7 rocznicy tragedii w Smoleńsku uczniowie klasy IV przygotowali apel pt. "Katyń - ocalić od zapomnienia". Uczcili pamięć ofiar Katynia, Kozielska, Starobielska, Ostaszkowa,
a szczególnie Józefa Ziemskiego i Jana Herdusia - byłych kierowników Szkoły Podstawowej w Wójcinie, którzy zostali zamordowani w Katyniu. Pamiętano również o ofiarach tragedii z 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SADZIMY KWIATY

Uczniowie kl. V zadbali o upiększenie otoczenia wokół przedszkola i na placu zabaw. Na lekcji przyrody sadzili kwiaty w donicach na placu zabaw i przed przedszkolem oraz na skalniaku. W tym miejscu Dyrektor, nauczyciele i dzieci składają serdeczne podziękowania firmie państwa Beaty i Tomasza Markiewiczów za otrzymane kwiaty.
Dziękujemy!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ODWIEDZINY ZAJĄCZKA

Odwiedziny zajączka - 12.04.2017 r.

 

Odwiedziny zajączka.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ

Tuż przed świętami w naszej szkole został ogłoszony konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świątecznych, a także rozwijanie kreatywności twórczej, pomysłowości i wyobraźni dzieci. Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych:


a) gr. przedszkolne
b) klasy I-III
c) klasy IV-VI

Dostarczone przez uczestników prace były bardzo ciekawe, pomysłowe i orginalne. Zgromadzone w holu szkolnym pięknie zdobiły szkołę i tworzyły świąteczny klimat. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie gdyż wszystkie wykonane prace były przepiękne i niepowtarzalne.  Komisja zdecydowała przyznać wszystkim uczestnikom w kategoriach grupy przedszkolne oraz w kategorii klas I-III pierwsze miejsce. W kategorii wiekowej klasy  IV-VI przyznano następujące miejsca.

I miejsce
Nikola Miłoch
Monikaq Idasiak
Roksana Toboła
Natalia Gołębiowska
II miejsce
Natalia Marek
Anna Tomaszewska
Milena Błach
III miejsce
Anna Cierkosz

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim. uczestnikom konkursu.

Wesołych Świąt!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

BABECZKI

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka
i wesołego śmigusa dyngusa życzą Maluszki.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
Życzą
Dyrektor, pracownicy, uczniowie i Rada Rodziców
Zespołu Szkół w Wójcinie

KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie z klasy I-IIa i IIb oraz dzieci z grupy "0" wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni". Organizatorem konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Zadaniem konkursu jest promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

W drodze eliminacji, na etapie szkolnym, zostały wybrane prace konkursowe, które wezmą udział w eliminacjach powiatowych. Lista autorów prac, które zostaną zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego, będzie dostępna w maju na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali pracę na konkurs.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI"

Konkurs plastyczny pod hasłem "Mój ulubiony bohater literacki" przeznaczony był dla uczniów klas I-IV. Każdy uczestnik mógł się pochwalić swoimi zdolnościami plastycznymi, jak również zaprezentować ulubionego bohatera książkowego.
Do rywalizacji przystąpiło 16 osób. Komisja Konkursowa oceniła pracę w dwóch kategoriach: kl.  I-III oraz IV-VI. Laureaci konkursu otrzymują oceny celujące lub bardzo dobre z plastyki oraz upominki rzeczowe.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

BRAWO AGNIESZKA!

W sobotnie przedpołudnie 25.03.2017 r. w sali OSP w Wójcinie odbył się finał powiatowy OTWP. Rywalizacja odbywała się
w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne. SP w Wójcinie a jednocześnie Gminę Łubnice reprezentowały Milena Błach i Agnieszka Wypych. Do ścisłego finału zakwalifikowała się Agnieszka Wypych i ostatecznie zajęła piąte miejsce na 28 uczestników. Gratulujemy Agnieszce
i także Milenie, która zajęła miejsce VI.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYCIECZKA DO OPOLA

27. 03. 2017 r. dzieci 5, 6 letnie z wychowawczynią i rodzicami wybrały się na wycieczkę do Opola.  Na początku udaliśmy się do manufaktury słodkości  „ Bonominka”. Tam sympatyczna pani Ewa pokazała wszystkim jak zrobić cukierki lub lizaki tylko
z naturalnych składników, bez użycia konserwantów. Powstawały więc kolorowe serduszka, kwiatki, kółeczka lub spiralki. Następnie każde dziecko wykonało swój lizaczek. Wszyscy doskonale bawili się lepiąc
z ciepłego karmelu swoje słodkie „ dzieła sztuki”.  Później udaliśmy się na lodowisko „Toropol”,  gdzie obejrzeliśmy przedstawienie oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa  Śniegu” w wykonaniu artystów Moskiewskiej Rewii na Lodzie. Dzieci z podziwem oglądały figurową jazdę na lodzie, której towarzyszyła oryginalna oprawa muzyczna, piękne kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne.  W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Zajazdu Leśnego na małą przekąskę.  Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

MOSKIEWSKA REWIA NA LODZIE

http://uglubnice.com.pl/zswojcin/pl/left/galeria-zdjec-szkoly-2016-2017/wycieczka-do-opola-29-03-2017-r-/

We wtorek 28 marca uczniowie z klas: I-IIa, IIb, III i IV uczestniczyli w wycieczce do Opola. Celem naszej wycieczki było obejrzenie przedstawienia MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE we wspaniałym widowisku, opartym na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. "Królowa Śniegu". Podziwialiśmy ciekawą choreografię przedstawienia, piękne kostiumy, oryginalną oprawę muzyczną oraz pełne uznania, trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. Uzupełnieniem tego były prezentowane efekty świetlne i pirotechniczne oraz przygotowane dekoracje.
Po przedstawieniu, pełni wrażeń i podziwu dla występujących, udaliśmy się na posiłek do Centrum Handlowego Karolinka w Opolu. Przez całą wycieczkę towarzyszyła nam piękna pogoda, ciepła i przyjazna atmosfera oraz dobry humor. Już nie możemy doczekać się następnej wycieczki:)

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYWIADÓWKA

W dniu 4.04.2017 r. ( wtorek)
od godz. 1600
w  Zespole Szkół
w Wójcinie
odbędzie się wywiadówka.

 

Serdecznie zapraszamy.

MAM TALENT

W naszej szkole odbyła się kolejna już edycja szkolnego konkursu „Mam Talent” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Młodzi artyści mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów „na deskach” sali gimnastycznej, która na ten czas zamieniła się w salę widowiskową. Do udziału zgłosiło się  kilkudziesięciu uczniów
w różnorodnych prezentacjach.                   
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VI. Uczestników oceniało jury. Zwyciężyła osoba lub grupa, która uzyskała największą liczbę punktów. Poziom artystyczny występów był bardzo wysoki i komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Publiczność nagradzała artystów gromkimi brawami.

A oto wyniki konkursu:

W kategorii gr."0" i klasy I-III:

I miejsce - Marlenka i Karolinka Piekielne w piosence "Być kobietą".

II miejsce - grupa akrobatyczna z klasy III.

III miejsce (ex aequo) -  dziewczynki z klasy IIb:Maja Chmielarczyk, Magda Cichosz, Marlena Piekielna, Ania Stasiak w układzie tanecznym do piosenki "Nie zatrzymasz Mnie"

- dziewczynki z klasy III: Zuzia Biryt i Ola Mączka wykonując piosenkę "Spełniaj marzenia"

W kategorii klasy IV-VI:

I miejsce (ex aequo) - Milena Błach (kl.VIb) z piosenką "Hallelujah"

- Ania Cierkosz (kl.IV) w układzie akrobatyczno - tanecznym

II miejsce - Julia Boguś (kl.IV) z piosenką "Prosta sprawa"

III miejsce - Monika Idasiak (kl.V) z piosenką "Księżniczka"

Gratulujemy!

Serdeczne podziękowania za pracę w komisji konkursowej oraz dofinansowanie nagród dla zwycięzców, składamy Radzie Rodziców.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WITAJ WIOSNO !

Jak co roku uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki spotkali się w barwnym korowodzie by powitać wiosnę.  Dzieci śpiewały piosenki i prezentowały przygotowane na tą okazję marzanny. Potem kukły tradycyjnie zostały spalone, aby zła zima powróciła dopiero za rok.
Żegnaj zimo, witaj wiosno.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE Z PANIĄ HIGIENISTKĄ

Higiena to bardzo ważna sprawa dla każdego człowieka, a zwłaszcza nastolatków. Do naszej szkoły przybyła pani higienistka, aby porozmawiać z uczniami na temat higieny okresu dojrzewania. Uczniowie zainteresowali się tematyką, zadawali pytania i brali udział w dyskusji. Dowiedzieli się, co należy robić, aby w tym trudnym dla nich czasie czuć się komfortowo.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

STAROŻYTNYCH CZASÓW CZAR

W środę 15.03.2017 r. dzieci z klas III - VI Szkoły Podstawowej w Wójcinie wzięły udział w nietypowej lekcji historii. Tematem zajęć było "Rzymskie Imperium i tradycja antyku". Grupa artystyczna Rekonstruktor przeprowadziła szkolenie rzymskich legionistów z demonstracją uzbrojenia oraz zainscenizowano targ niewolników. Dzieci nie tylko słuchały, ale także aktywnie uczestniczyły w przebiegu lekcji.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

"Marzec wyjął grosik srebrny

teraz będzie mu potrzebny,

do kwiaciarni marzec pobiegł

kupić kwiat na Święto Kobiet"

 

W środę 8 marca cała szkoła świętowała Dzień Kobiet. Począwszy od grup przedszkolnych aż po klasy starsze, wszystkie dziewczyny i dziewczynki zostały obdarowane kwiatami lub upominkami. Nie zapomniano również
o dorosłych paniach pracujących w naszej szkole na czele z panią dyrektor. Przedstawiciele płci męskiej zadbali o poczęstunek, życzenia oraz miłą i serdeczną atmosferę tego święta.

W imieniu wszystkich pań dziękujemy za ten uroczy i wyjątkowy dzień.
Zapraszamy do galerii szkolnej.

MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

9.03.2017 r. uczniowie klasy IV wyjechali do Dzietrzkowic gdzie gościło Miasteczko Ruchu Drogowego BRD Sieradz. Czwartoklasiści uczestniczyli w zajęciach praktycznych i teoretycznych podczas których przybliżyli sobie znajomość zasad bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

We wtorek 7 marca w Szkole Podstawowej w Dzietrzkowicach w obecności władz gminnych OSP z druhem prezesem Zenonem Kopisem na czele i Wójtem Gminy Łubnice Henrykiem Cioskiem odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
Szkołę Podstawową w Wójcinie reprezentowali uczniowie: Milena Błach, Wioleta Dziekan, Natalia Gołębiowska, Agnieszka Wypych i Jakub Krawczak.
Rywalizację uczniów szkół podstawowych wygrała Milen Błach uzyskując maksymalną ilość punktów. Czwarte miejsce zajęła Agnieszka Wypych.
Agnieszka i Milena będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym turnieju, który odbędzie się 25.03.2017 r. w Wójcinie.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło brzmi „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Zorganizowany apel miał na celu przypomnieć i jeszcze bardziej uświadomić uczniom, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania
z komputera i internetu. Jest to 13 edycja tego wydarzenia
w Polsce podczas którego organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu
w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI
w naszej szkole szczególnie podkreślony został potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach  z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Gościliśmy na uroczystości panią pedagog Katarzynę Szwed, funkcjonariusza Komendy Policji sierżanta sztabowego pana Tomasza Rosińskiego, przewodniczącą Rady Rodziców panią Izabelę Cichosz.

Uczniowie aktywnie włączyli się w obchody tego dnia. Każda z klas IV – VI dwa tygodnie wcześniej, w drodze losowania, otrzymała hasła – zadania, które w sposób jak najbardziej pomysłowy miała zaprezentować na apelu. Pomysłów było wiele, wszyscy z zaangażowaniem włączyli się do uroczystości. 28 lutego 2017r. odbyła się prezentacja.

Klasa IV przedstawiła scenkę „Nie podawaj swoich danych”

Klasa V przedstawiła prezentację – „Zabezpiecz swój komputer”

Klasa VI a  zaprezentowała scenkę – „Nie ufaj osobom poznanym w sieci”

Klasa VI b wyświetliła film – „Mów, jeśli coś jest nie tak”

Uczniowie wypadli wspaniale. Wykazali znajomość najważniejszych zasad zachowania się
w internecie i korzystania z komputerów.

Prezentacje podlegały ocenie jury.

I miejsce zajęła klasa VI

II miejsce klasa IV

III miejsce klasa VI b i V

Młodsi uczniowie klas I – III również włączyli się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Został zorganizowany dla nich konkurs plastyczny pt. „Aktywnie spędzam wolny czas” , bez komputera
i telewizji. Jury oceniło prace i wyłoniło zwycięzców.

Serdecznie gratulujemy.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół w Wójcinie, za które serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ OTWARTY

DZIEŃ OTWARTY
w Zespole Szkół w Wójcinie
7.03.2017 r.
godzina 1400 - 1600

Zapraszamy.

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

Dyrektor Zespołu Szkół w Wójcinie ogłasza zapisy
do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Wójcinie
na rok szkolny 2017/2018.
Zgłoszenia dziecka można dokonać
od poniedziałku do piątku w sekretariacie szkoły
w godzinach od 700 - 1500 do dnia 31.03.2017r.

Serdecznie zapraszamy.

WALENTYNKI - ŚWIĘTO CHŁOPCA I DZIEWCZYNKI

W dniu Św. Walentego dzieci w przedszkola poznały zwyczaje walentynkowe. Podczas zabaw z kolegami pokazywały swoje emocje i uczucia, nabierały umiejętności współdziałania w grupie oraz umacniały więzy koleżeńskie i przyjaźni. Wśród kompozycji z czerwonych serduszek i balonów, dzieci tańczyły w rytm muzyki, rozwiązywały zagadki o znanych zakochanych parach
i wykonały prace plastyczne . Podczas przerw w zabawach Maluszki częstowały się ciastem z galaretką – oczywiście czerwoną- od Pani Joanny oraz innymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców.

Dziękuję.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Turniej w piłce nożnej - 4.02.2017 r.

W Warszawie na Akademii Wychowania Fizycznego w dniu
4 lutego 2017 roku odbył się XXVI Międzynarodowy Turniej Halowy w piłce nożnej dla zawodników z rocznika 2006, 2007
i młodszych. Organizatorami Turnieju było Katolickie Stowarzyszenie Sportowe. Z parafii Wójcin uczestniczyła drużyna składająca się z 10 chłopców. Byli to: Dawid Drobina, Jakub Szkurłatowicz, Kacper Woźniak, Dorian Nawrot, Paweł Musiałek, , Mikołaj Merta, Bartosz Pastusiak, Kacper Wróbel, Mateusz Kulak, Łukasz Nowakowski. Ich trenerem jest Pan Rafał Niedźwiecki.
Chłopcy z Wójcina rozegrali 7 meczy. Odnieśli 3 zwycięstwa i 1 porażkę. W końcowej rywalizacji zajęli ostatecznie II miejsce zdobywając piękny puchar, nagrody i wspaniałe wrażenia sportowe. Był to niewątpliwie duży sukces sportowy dla chłopców i Trenera.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

CYRK

W miniony piątek gościliśmy w naszej szkole cyrk „Heca”. Uczniowie z  zapartym tchem śledzili występy pary cyrkowców. Artyści   przygotowali dla małych widzów moc atrakcji. Wesoły klaun bawił śmiesznym wyglądem, żartami,  swoimi sztuczkami.
W programie występu znalazły się pokaz iluzji i żonglerka. Duży podziw wzbudził mały piesek wykonujący polecenia swojej trenerki. Największym zainteresowaniem cieszył się wąż dusiciel, który wywołał wiele emocji wśród publiczności. Dzieci chętnie przyłączały  się do wspólnych zabaw z klaunem, Myszką Miki, jeździły na jednokołowym rowerze  Wspaniały występ cyrku zakończył się gromkimi oklaskami ze strony publiczności, gdyż zapewnił solidną dawkę humoru i rozrywki.

Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

„Gdzieś Hiszpania za górami, a tu zima, karnawał jest z nami…”

Karnawał, to czas zabaw, bali, wspólnego biesiadowania.
To czas radości.

Tegoroczna zabawa karnawałowa w naszej szkole odbyła się tuż przed rozpoczęciem zimowych  ferii. Na uroczystości licznie pojawili się rodzice, uczniowie i przedszkolaki. Zebranych powitała i zaprosiła do zabawy pani dyrektor. Rodzice dla swoich pociech przygotowali pyszny poczęstunek. Zabawę poprowadziła pani klaun wraz ze swoją pomocnicą piratką. Dzieci przebrały się w przepiękne stroje. Wydarzenie zostało także  uświetnione występem przedszkolaków, które zatańczyły do piosenki „Hallelujah”. Uroczystość zakończyła się o godzinie 20.00. Szkoda, że na następną musimy czekać cały rok.

Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie wspaniałej imprezy.

 

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole zostały upieczone ciasteczka. Kto chciał się przyłączyć do szlachetnej akcji, mógł wrzucić datek do puszki i otrzymał słodkie ciasteczko  w kształcie serca. Akcję przeprowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM - "BEZPIECZNE FERIE"

W czwartek 12 stycznia 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszem policji sierżantem sztabowym Tomaszem Rosińskim. Tematem spotkania było przedstawienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Pan policjant przypomniał uczniom jak bezpiecznie korzystać
z zabaw na śniegu i lodzie, w jaki sposób zachować się w razie urazu, lub wypadku a także jak poruszać się na drodze w okresie krótkich dni zimowych.
Na zakończenie życzył dzieciom przyjemnego i  bezpiecznego wypoczynku.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

Uczniowie klasy III naszej szkoły wzięli udział w konkursie pod hasłem „ I ty zostań mistrzem pięknego czytania” . Konkurs odbył się 21. 12. 2016 r. Organizatorami tegorocznej edycji tradycyjnie były już Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach Filia w Wójcinie oraz nasza szkolna biblioteka. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, za co zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Laureaci otrzymali nagrody książkowe.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYWIADÓWKA

W dniu 12.01.2017r. ( czwartek)
od godz. 1600
w  Szkole Podstawowej w Wójcinie
odbędzie się wywiadówka.

Serdecznie zapraszamy.

 

Archiwum stron: 16 - 15 - 14 - 13 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1

Menu