FINAŁ AKCJI " Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH".

12 maja 2018 r. (sobota) odbył się  finał akcji „ Z książką na walizkach”– VI łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami, który w tym roku zorganizowano w Wieruszowie. Uroczystość rozpoczęliśmy o godz. 10.30  przemarszem spod miejskiej biblioteki na Zamczysko. W imprezie uczestniczyły dzieci z rodzicami i wychowawcami z całego województwa.

Kolorowy korowód rozpoczął wielki finał „Z książką na walizkach”. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi i trochę starsi aktorzy w  scenkach nawiązujących do książek zaproszonych autorów. Po każdym przedstawieniu na scenie pojawiał się autor książki, który rozmawiał z publicznością, dzielnie odpowiadając na pytania. Uczestnicy imprezy mogli korzystać z licznych atrakcji. Było malowanie twarzy,  bańki mydlane, zajęcia animacyjne, konkursy, balony, foto-budka oraz zwiedzanie samolotu.

Uwagę przykuło stoisko z autorami, przy którym można było kupić książki i otrzymać autograf. W Wieruszowie gościli: Paweł Wakuła, Grażyna Bąkiewicz, Anna Czerwińska-Rydel, Kalina Jerzykowska, Barbara Kosmowska, Zuzanna Orlińska, Katarzyna Ryrych
i Kazimierz Szymeczko.

Panowała  wesoła, piknikowa  lecz bardzo artystyczna atmosfera. Dziękujemy GBP w Łubnicach za umożliwienie wyjazdu na to wspaniałe wydarzenie.

To był dobrze spędzony czas.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

PIŁKA NOŻNA

W dniu 09.05.2018 roku w Łubnicach odbyły się gminne rozgrywki  chłopców w Mini Piłkę Nożną. W rozgrywkach uczestniczyły zespoły z  Dzietrzkowic, Łubnic oraz Wójcina. Naszą szkołę reprezentowali: Samuel Pazek, Tobiasz Chrzan, Michał Wejner, Filip Dudek, Adrian Węglewski, Nikodem Krowicki, Jakub Krawczak, Maciej Walczak, Kacper Malatyński.
Wyniki meczów:
Dzietrzkowice 2:2 Łubnice
Wójcin 1:0 Dzietrzkowice
Łubnice 0:7 Wójcin
Nasza reprezentacja zakwalifikowała się do rozgrywek powiatowych, które odbędą się 16.05.2018 r. w Lututowie.
Życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

"Opowiedz nam, moja Ojczyzno,
Jak matka dzieciom ciekawym,
O latach znaczonych blizną
Na wiekach chwały i sławy."
Regina Pisarek

W Szkole Podstawowej w Wójcinie, 27 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią panią Barbarą Bednarek przygotowali uroczysty apel pod hasłem "W HOŁDZIE MAJOWEJ KONSTYTUCJI". Uczniowie przypomnieli społeczności szkolnej znaczenie symboli narodowych oraz wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

Tego dnia odbył się również "Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotyczne". Uczniowie prezentowali utwory o tematyce patriotycznej, w których autorzy tekstów oddają hołd Polsce i jej bohaterom. W konkursie brali udział:
- Anna Stasiak z utworem "Tu wszędzie jest moja ojczyzna"
- Miłosz Łytka, Kamil Czeszejko-Sochacki, Kacper Woźniak, Fabian Musiałek zaprezentowali  utwór "Wojenko, wojenko"
-  Anna Tomaszewska zaśpiewała utwór "Rozszumiały się wierzby płaczące"
- Milena Błach wykonała utwór "Piechota"
- Monika Idasiak zaprezentowała się w utworze "Dziś idę walczyć mamo"
Konkurs oceniała komisja, która brała pod uwagę znajomość tekstu, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie co sprawiło, że komisji nie było łatwo ich oceniać. Konkurs rozstrzygnięto następująco:
w kategorii klas I-III
I miejsce - Anna Stasiak
II miejsce  - chłopcy z klasy IIIa,  Miłosz Łytka, Kamil Czeszejko-Sochacki, Kacper Woźniak, Fabian Musiałek.

w kategorii klas IV-VII:
I miejsce Monika Idasia
II miejsce Anna Tomaszewska i Milena Błach
III miejsce Roksana Cierkosz, Zofia Druszcz

Wykonawcom  gratulujemy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Wczorajszy dzień był szczególny w naszej szkole, ponieważ odbył się ENGLISH DAY tzn. Dzień Języka Angielskiego. Jego celem miało być uatrakcyjnienie nauki tego języka, jak również zwiększenie motywacji uczniów do pogłębiania jego znajomości.

 

Klasy młodsze przygotowały piękne flagi Wielkiej Brytanii, które posłużyły do dekoracji szkolnego korytarza. Klasy starsze przygotowały projekty o krajach anglojęzycznych oraz uczestniczyły w konkursie leksykalno – gramatycznym. Chętni mogli wziąć udział w teleturnieju z wiedzy na temat kultury Wielkiej Brytanii.

 

Wszyscy wiedzą, dlaczego nauka języka angielskiego jest ważna i opłacalna. Znajomość tego języka wzmocni naszą wartość na rynku pracy, pozwoli łatwiej kontaktować się z ludźmi innych narodowości oraz umożliwi rozumienie coraz powszechniej dostępnych treści tworzonych właśnie w języku angielskim. Języka angielskiego uczy się dziś około 1,5 miliarda ludzi na całym świecie.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W miniony wtorek naszą szkołę odwiedził sierżant sztabowy Tomasz Rosiński z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Pan policjant we wszystkich klasach przeprowadził prelekcje na temat skutków i konsekwencji prawnych kradzieży i przywłaszczenia cudzej własności.
Dziękujemy za poświęcony czas i cenne informacje.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

BEZPIECZNY INTERNET

Na temat bezpiecznego internetu nasi uczniowie wiedzą już bardzo wiele. W piątek  (13.04) mieliśmy okazję dowiedzieć się też kilku faktów na temat korzystania z gier komputerowych. Poznaliśmy zagrożenia i korzyści płynące z tej formy rozrywki. Obejrzeliśmy ciekawy film
i  pouczającą inscenizację w wykonaniu uczniów klas V-VII.

Gra komputerowa – tak, nie?

Takie pytanie zostało postawione uczniom i dorosłym dnia 24 marca na apelu w naszej szkole.  Wszyscy jesteśmy użytkownikami komputerów i gier komputerowych. Jakie korzyści, a jakie ujemne strony płyną ich użytkowania mogliśmy dowiedzieć się z przytoczonych argumentów przez nauczyciela, informatyka, medioznawcę oraz uczniów.

Z przeprowadzonej rozmowy można było wyciągnąć następujące wnioski:

 • Gra komputerowa jest stosunkowo młodą rozrywką. Powstała w czasie, kiedy nie wszyscy obecni na tej sali mieli komputery.
 • W latach 70-tych XX wieku sprzęt komputerowy nie był powszechny w szkołach, sklepach, urzędach, biurach.
 • Obecne czasy wymuszają na nas dobrą znajomość elektrotechniki. Musimy biegle posługiwać się różnym sprzętem: tabletami, smartfonami, laptopami.
 • Spoczywa na nas również obowiązek śledzenia zmian w tej dziedzinie. Nasza teraźniejszość i przyszłość jest nierozerwalnie związana ze sprzętem komputerowym.
 • Musimy powiedzieć jasno: gra komputerowa nie jest ani dobra, ani zła. Ważne jest, jak nią posługują się użytkownicy.
 • Jeśli gracz nie zwraca uwagi na Pegi, czyli  oznaczenia dotyczące zawartości gry, nie przestrzega czasu grania, to winna nie jest gra tylko sam gracz lub jego rodzice.
 • Jeśli natomiast gracz nie przekracza zaplanowanego czasu gry, wybiera gry dostosowane do swojego poziomu, to gra pomoże mu się rozwinąć.

Podczas apelu zostały także wręczone nagrody dla uczestników szkolnego konkursu „Mam Talent”. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie upominków.
Na uroczystości wyróżniono również zwycięzców turnieju czytelniczego oraz uczestników powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (IV miejsce w tychże eliminacjach i puchar otrzymała Milena Błach). Pani dyrektor dokonała także uroczystego wręczenia medalu Samuelowi  Pazkowi, który w Mistrzostwach Powiatu Wieruszowskiego w Warcabach Stupolowych zdobył I miejsce.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

KONKURS MATEMATYCZNY

Szkolny  Konkurs  Matematyczny, dla uczniów Szkoły Podstawowej z Wójcina,
odbył się 11  kwietnia  2018 r. Wzięło  w  nim  udział  18  uczniów  z  klas  IV – VI. Zestawy zadań konkursowych  składały się z siedmiu zadań, które były  zróżnicowane  dla  poszczególnych  klas.  Maksymalnie  można  było  uzyskać  21  punktów w klasie IV,
23 punkty w klasie V i 29 punktów w klasie VI.

W konkursie wzięli udział następujący uczniowie: , Zuzanna Biryt, Roksana Cierkosz, Zofia Druszcz,  Aleksandra Mączka, Norbert Markiewicz, Jakub Szkurłatowicz, Paulina Chadryś, Anna Cierkosz, Kacper Malatyński, Samuel Pazek, Anna Tomaszewska, Wioletta Dziekan, Natalia Gołębiowska, Anna Górka, Amelia Hącel, Monika Idasiak, Roksana Walczak i Agnieszka Wypych.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYWIADÓWKA

W dniu 17.04.2018 r. ( wtorek)
o godz. 1630
w  Zespole Szkół
w Wójcinie
odbędzie się wywiadówka.

 

Serdecznie zapraszamy.

"KSIĄŻKOWE ZMAGANIA"

Dzieci z naszej szkoły bardzo lubią czytać. W czwartek mogły to udowodnić, biorąc udział w turnieju czytelniczym pod hasłem ”Książkowe zmagania”. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Łubnicach Filia w Wójcinie. W zmaganiach uczestniczyły cztery drużyny- reprezentanci klas IV- VII. Każdy zespół miał do wykonania siedem zadań. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"ZAJĄCZEK WIELKANOCNY"

Jak co roku na kilka dni przed Wielkanocą do naszej grupy przychodzi „Zajączek Wielkanocny”. Dzieci z niecierpliwością wypatrywały długo oczekiwanego gościa. Niestety nie udało się nam go poznać osobiście, ale zostawił słodkie niespodzianki. Aby było ciekawiej, ukrył je dokładnie w różnych miejscach  sali. Dzieci z wielką radością i wypiekami na twarzy szukały upominków zostawionych przez Zajączka. Dziękujemy Zajączkowi za prezenty oraz składamy gorące podziękowania pani Annie Druszcz za za przepyszne babeczki.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Zdrowych, pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
oraz wesołego Alleluja.
Życzą
Dyrektor, pracownicy, uczniowie
i Rada Rodziców
Zespołu Szkół w Wójcinie


SZKOLNY KONKURS MŁODYCH TALENTÓW

Niektórzy mówią, że szkoła zabija talent, ale nie nasza, jak się przekonało wielu 21 marca 2018 roku.  Szkoła to KUŹNIA TALENTÓW. Nie można było zamknąć naszych artystów w jakiekolwiek ramy, bo nie są schematyczni.

Udaliśmy się tego dnia w istnie  muzyczną podróż słuchając przepięknych głosów naszych wokalistów klas 0 - VII. Był również występ Mileny Błach śpiewającej przy własnym akompaniamencie gitary. Dużo zabawy doświadczyliśmy podczas odważnego monodramu Agnieszki Wypych, która przygotowała scenkę
pt. „ Mariolka w SPA”.

Prawdą okazało się stwierdzenie, że w każdym człowieku drzemie jakiś ukryty talent - trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować...

A oto lista laureatów konkursu:

Klasy IV - VI

 1. Monika Idasiak
 2. Agnieszka Wypych i Anna Tomaszewska
 3. Milena Błach, Julia Boguś

Klasy 0 – III

 1. Zespół Magdalena Cichosz, Oliwia Zimoch i Amelia Gryga
 2. Wiktoria Duszyńska, Maja Chmielarczyk
 3. Anna Stasiak, Weronika Musiewicz

Pozostali również prezentowali się wspaniale, ale trzeba było wybrać tych najlepszych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"JAK POMÓC LUDZIOM STARSZYM I CHORYM"

W dniach od 25 stycznia do 21 marca odbył się zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu konkurs plastyczny pt. „Jak pomóc ludziom starszym i chorym”. Do udziału w nim zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych: kl.I-IV i kl.V-VII. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem było niesienie pomocy, wykonanej dowolną techniką plastyczną. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ludzi starszych i chorych.                              
W konkursie wzięło udział 10 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

Laureatami konkursu zostali :

W kategorii kl.I-III

I miejsce – Weronika Musiewicz
II miejsce – Zuzanna Biryt
III miejsce – Maja Chmielarczyk

W kategorii kl. V-VII:
I miejsce – Monika Idasiak, Samuel Pazek
II miejsce – Anna Tomaszewska, Jakub Panek
III miejsce – Anna Cierkosz, Milena Błach, Kinga Olszewska

Zapraszamy do galerii szkolnej

XVIII KONKURS PLASTYCZNY I FOTOGRAFICZNY

Uczniowie naszej szkoły po  raz kolejny  wzięli udział w Konkursie Plastycznym i Fotograficznym pod hasłem "Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego", którego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Galewicach i Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.
Naszą szkołę reprezentowali: Anna Tomaszewska, Anna Górka, Monika Idasiak, Jakub Panek, Michał Krystek, Julita Wilczyńska.
Młodzi artyści utrwalili walory naszej okolicy w pracach plastycznych i fotograficznych. Dziękujemy uczestnikom za udział i umiejętność dzielenia się swoimi zdolnościami
i umiejętnościami oraz pasją.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

We wtorek 13 marca w Szkole Podstawowej w Łubnicach  odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
W kategorii kl. IV-VI Szkołę Podstawową w Wójcinie reprezentowali uczniowie: Aleksandra Mączka, Zuzanna Biryt, Samuel Pazek, Wioleta  Dziekan, Agnieszka Wypych.

W kategorii kl. VII- II i III gimnazjum Szkołę Podstawową w Wójcinie reprezentowali uczniowie Milena Błach, Bartek Druszcz, Bartek Korek, Kacper Piekielny.

Agnieszka Wypych zajmując II miejsce, Samuel Pazek zajmując III miejsce oraz Bartek Druszcz zajmując V miejsce będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

CYRK

W miniony czwartek gościliśmy w naszej szkole cyrk „Heca”. Uczniowie z  zapartym tchem śledzili występy pary cyrkowców. Artyści   przygotowali dla małych widzów moc atrakcji. Wesoły klaun bawił śmiesznym wyglądem, żartami,  swoimi sztuczkami.
W programie występu znalazły się pokaz iluzji i żonglerka. Duży podziw wzbudził mały piesek wykonujący polecenia swojego trenera. Największym zainteresowaniem cieszył się wąż dusiciel, który wywołał wiele emocji wśród publiczności. Dzieci chętnie przyłączały  się do wspólnych zabaw z klaunem,  jeździły na jednokołowym rowerze  Wspaniały występ cyrku zakończył się gromkimi oklaskami ze strony publiczności, gdyż zapewnił solidną dawkę humoru i rozrywki.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"DZIEŃ KAPCI, PAPCI I BAMBOSZY"

„Dzień Kapci, Papci i Bamboszy” to kolejny szalony pomysł naszej szkoły. W tym dniu wszyscy uczniowie mogli zabrać do szkoły swoje domowe kapcie. Mogły być one przeróżne - duże, małe, kolorowe o różnych kształtach. Uczniowie do swojego szkolnego obuwia mogli przyczepić różne ozdoby. Tak milutko
i cieplutko było nam w nóżki tego dnia.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

 

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

W środę 31 stycznia 2018 r. odbyła się wycieczka do Wrocławia, w której wzięli udział uczniowie klas 4-6. Pierwszym punktem wycieczki była galeria Wroclavia gdzie w kinie oglądaliśmy ciekawy i wzruszający film pt.
,,Cudowny chłopak’’. Kolejnym punktem było Hydropolis – centrum wiedzy, na temat wody bogate w nowinki techniczne i ciekawe ekspozycje. Ostatnim punktem wycieczki był Sky Tower –  najwyższy budynek w Polsce.

Wycieczka była bardzo udana!!!

WALENTYNKI

Walentynki to święto zakochanych. Z tej okazji, 14 lutego zorganizowaliśmy w szkole pocztę walentynkową. Dzięki tej inicjatywie, wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii. Każdy uczeń otrzymał także słodki upominek- serduszko.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał, to czas zabaw, bali, wspólnego biesiadowania. To czas radości.

Tegoroczna zabawa karnawałowa w naszej szkole odbyła się tuż przed rozpoczęciem zimowych  ferii. Na uroczystości licznie pojawili się rodzice, uczniowie i przedszkolaki. Zebranych powitała i zaprosiła do zabawy pani dyrektor. Rodzice dla swoich pociech przygotowali pyszny poczęstunek. Zabawę rozpoczęły występy dzieci ze szkoły i przedszkola. Szczególnymi adresatami części artystycznej byli w tym roku Dziadkowie i Babcie. Dzieci przebrały się także w przepiękne stroje. Do tańca i licznych zabaw zachęcał wodzirej Krzysztof Zysiek. Uroczystość zakończyła się o godzinie 20.00. Szkoda, że na następną musimy czekać cały rok.

Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie wspaniałej imprezy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej.

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

Dyrektor Zespołu Szkół w Wójcinie ogłasza zapisy
do Publicznego Przedszkola Samorządowego
w Wójcinie
na rok szkolny 2018/2019.
Zgłoszenia dziecka można dokonać
od poniedziałku do piątku w sekretariacie szkoły
w godzinach od 700 - 1500 do dnia 16.03.2018 r.

Serdecznie zapraszamy.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

26 stycznia w grupie dzieci 5-6 letnich odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni Pani Elżbiety Bednarek  przygotowały program artystyczny w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, a wspaniała publiczność podziwiała i gromkimi brawami dziękowała małym artystom za występy. Na koniec  dzieci obdarowały swoich dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami i gorącymi uściskami. Następnie mili goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, oraz wspólne śpiewanie i zabawy taneczne. Mamy nadzieję, że ten dzień sprawił dziadkom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci, a wspaniała atmosfera która towarzyszyła spotkaniu była doskonałą okazją do umocnienia więzi z wnukami. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za liczne przybycie i życzymy długich lat w  zdrowiu i radości.

Zapraszamy do galerii przedszkola.
Zapraszamy do galerii przedszkola.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

22 stycznia w naszej szkole miało miejsce spotkanie uczniów z mł.asp. Tomaszem Rosińskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych oraz odpowiedzialność za przywłaszczenie sobie  przez uczniów cudzej własności. Omówione zostały zasady projektu "Dzielnicowy bliżej nas". Zebrani uzyskali informację o Krajowej Mapie  Zagrożeń Bezpieczeństwa w Powiecie Wieruszowskim oraz aplikacji "Moja komenda". Panu dzielnicowemu dziękujemy za przekazane  pouczających informacji.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 17 stycznia w Wieruszowskim Staszicu odbyły się Drużynowe Półfinały  Województwa Łódzkiego w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowali Tobiasz Chrzan i Samuel Pazek, którzy zajęli 2 miejsce w rozgrywkach powiatowych. 
W zawodach uczestniczyło 10 drużyn. Nasza drużyna
w półfinałach zajęła ostatecznie 5 miejsce. Gratulujemy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ZAPROSZENIE

WYWIADÓWKA

W dniu 25.01.2018 r. ( czwartek)
o godz. 1600
w  Zespole Szkół
w Wójcinie
odbędzie się wywiadówka.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

Pomoc innym wpisała się już na stałe w kalendarium naszej szkoły. Pomagamy i chcemy nadal pomagać. Dołączyliśmy się kolejny raz do zbiórki pieniędzy na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku upiekliśmy kruche ciasteczka - serca. Każdy, kto chciał wesprzeć szkolną akcję, mógł nabyć je za dobrowolny datek. Odwiedziliśmy również Urząd Gminy w Łubnicach i Zakład Krawiecki "LIDI"  na Makowszczyźnie, gdzie pracownicy z ochotą ofiarowali pieniądze na rzecz WOŚP i mogli tez spróbować naszych wypieków. Zebraliśmy 906,41 zł. Wszystkim gorąco dziękujemy za okazane serce.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

We wtorek najmłodsi uczniowie pierwszej klasy  naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.  Zanim to się stało, dzieci musiały wykonać szereg bardzo trudnych zadań. Zrobiły to znakomicie, czym udowodniły, że zasługują na zaszczytny tytuł. Po złożeniu przyrzeczenia wszyscy zostali pasowani najmądrzejszą książką w szkole- encyklopedią. Do domów pierwszoklasiści wrócili
z pierwszymi osobiście wypożyczonymi książkami.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

KONKURS MATEMATYCZNY

Uczniowie naszej szkoły , przez trzy tygodnie, w grudniu 2017 roku brali udział w Konkursie Matematycznym w serwisie Matzoo.pl "3 TRIATLON MATEMATYCZNY". W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VII: Zuzanna Biryt, Aleksandra Mączka, Jakub Szkurłatowicz, Roksana Cierkosz, Kacper Malatyński, Anna Tomaszewska, Samuel Pazek, Wioletta Dziekan, Roksana Walczak, Milena Błach, Bartosz Druszcz
i Kacper Piekielny.Rozwiązywali ciekawe  zadania i łamigłówki matematyczne. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy.

JASEŁKA

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas trzecich. Piękne stroje, wymowna scenografia i dopracowane w każdym calu widowisko przeniosły nas do czasów, kiedy na świat przyszedł Jezus Malusieńki. Aktorskie popisy naszych kolegów były godne owacji na stojąco.
Po występie głos zabrali pani dyrektor oraz ksiądz proboszcz, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Życzenia Świąteczne

"NOWE SZATY KRÓLA"

Wesołe chwile spędzili uczniowie klas 0 - III, w dniu 21. grudnia na musicalu pt. "Nowe szaty króla" w Namysłowie. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w innej niż dotychczas formie teatralnej, której koszty w części pokryła Rada Rodziców. Pełni miłych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WIGILIA KLASY I

W miłej świątecznej atmosferze uczniowie klasy I spędzili spotkanie opłatkowe  z rodzicami w dniu 15. grudnia 2017 r. Celem spotkania było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Na początku przedstawiliśmy, krótkie jasełka a potem połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Spróbowaliśmy potraw wigilijnych, które przygotowały nasze mamy. Resztę wieczoru spędziliśmy na wspólnych zabawach  i  śpiewaniu kolęd.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".

Uczniowie z klasy VI i IV w ramach działalności  szkolnego Klubu Wolontariatu  postanowili przeprowadzić  w szkole akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Przez dwa tygodnie  każdego dnia, chętne osoby czytały bajki i opowieści dzieciom z przedszkola oraz w grupie 5 i 6 latków. Najmłodszym bardzo podobały się historie, których słuchały, dlatego z niecierpliwością oczekiwały na kolejne  odwiedziny.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

POMAGAMY ZWIERZĘTOM

Już kolejny raz Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził zbiórkę  karmy dla psów z "Przytuliska w Mieleszynie". Uczniowie oraz przedszkolacy chętnie włączyli się do udziału w tej akcji, przynosząc suchą karmę dla psów. Niektórzy oferowali pieniądze, za które również została zakupiona karma . 19 grudnia wolontariusze wraz z opiekunami  dostarczyli zebraną karmę  opiekunowi porzuconych zwierząt. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ CZEKOLADY

Jak smakuje czekolada w zimowy, przedświąteczny czas mogli poczuć uczniowie i przedszkolaki w zorganizowanym w naszej szkole 19 grudnia Dniu Czekolady. Każdy uczeń i przedszkolak posmakował czekolady, którą częstowały dziewczynki klasy V. Na długiej przerwie czekoladowi smakosze mogli ogrzać się smaczną, gorącą czekoladą, rozlewaną do kubeczków przez koleżanki z klasy VI. To, że czekolada poprawiła humor, można było zaobserwować patrząc na uśmiechnięte, zadowolone twarze dzieci.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

Dzieci z klas IIIa i IIIb wzięły udział w IV edycji konkursu  "I ty zostań mistrzem pięknego czytania" zorganizowanego przez SP w Wójcinie i Gminną Bibliotekę Publiczną
w Łubnicach Oddział w Wójcinie. Uczestnicy czytali fragmenty jednej z ulubionych książek tj. "Mikołajka" R. Goscinny`ego
i J. J. Sempe. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale.

A oto lista zwycięzców:

I miejsce – Kacper Woźniak

II miejsce- Adam Zych

III miejsce- Weronika Musiewicz

Wyróżnienie: Bartosz Ciećka, Wiktoria Duszyńska i Marlena Piekielna

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WIGILIA KLAS III

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się

do swojego brata i wyciągasz

do niego ręce, jest  Boże Narodzenie"

„Wigilijne spotkanie” jest troska o zachowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia, stworzenie rodzinnej i ciepłej atmosfery przez zaproszenie uczniów z rodzicami i rodzeństwem. Kolejnym założonym celem było wzmacnianie więzi międzypokoleniowej i zacieśnienie kontaktów ze szkołą. rozwijanie umiejętności w zakresie prawidłowego przekazu treści utworów poetyckich i kolęd;

13 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne uczniów klas III i II oraz ich rodziców. Na uroczystość została zaproszona pani dyrektor mgr Dorota Ciećka. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci, które zaprezentowały własną interpretację historii narodzin Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, była szopka bożonarodzeniowa, trzej królowie, piękne anioły i dzieci, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Nad przebiegiem spotkania czuwały wychowawczynie klas, pani mgr Aneta Rossa i mgr Grażyna Mamczak, które zajęły się przygotowaniem dzieci do występu. Po obejrzeniu przedstawienia wszyscy zaproszeni zasiedli do wigilijnego stołu, obfitującego w potrawy przygotowane przez  rodziców. Złożono sobie życzenia i podzielono się opłatkiem. Był tez czas na wspólne  świąteczne zabawy i konkursy oraz śpiewanie kolęd. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze, nie zabrakło oczywiście prezentów – każdy uczestnik uroczystości otrzymał drobny upominek, który z pewnością będzie długo przypominał o tym wyjątkowym dniu.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

OTWARCIE PRACOWNI

W poniedziałek w naszej szkole dokonano uroczystego otwarcia nowej pracowni językowej. Wstęgę przecięła Pani Dyrektor, przewodnicząca klasy IV – gospodarzy pracowni oraz wychowawczyni klasy IV i zarazem nauczycielka języka angielskiego. Uczniowie bardzo ucieszyli się, że już mogą uczyć się
w nowoczesnej pracowni wyposażonej w tablicę interaktywną, nowe meble i słuchawki.

Lekcje będą teraz atrakcyjniejsze i miejmy nadzieję, że uczniowie chętnie będą uczyć się języków obcych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pięknej pracowni.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SZLACHETNA PACZKA

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! 
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. 
W akcję „Szlachetna Paczka 2017roku” zaangażowana była cała społeczność,  uczniowie z rodzicami, osoby prywatne i firmy usługowe z terenu naszej gminy oraz  nauczyciele. Wiele radości dawało nauczycielom i młodzieży pakowanie i ozdabianie paczek, które następnego dnia trafiły do  konkretnej rodziny. Dziękujemy za zaangażowanie, bardzo dobrą współpracę i wsparcie dla najuboższych. Wszystkie zebrane dary – 25 paczek, zostały przekazane wybranej losowo rodzinie zamieszczonej na liście internetowej. Ta dodatkowa wartość prezentów, poza codzienną funkcjonalnością pozwoli rodzinie zwiększyć własną samoocenę. Możemy być dumni z naszej społeczności za tak liczne dary, które mamy nadzieję wywołały uśmiech na twarzy i spowodują, że nadchodzące święta Bożego Narodzenia upłyną im w dostatku i radości.

 

Dziękujemy!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

POGADANKA O BEZPIECZEŃSTWIE

W dniu 28.11. 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z udziałem asp. sztab. D. Pawlaka oraz mł. asp.
T. Rosińskiego z KPP w Wieruszowie. Podczas spotkania funkcjonariusze policji  przypomnieli uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, omówili zjawisko cyberprzemocy i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Przedstawili również zasady prawidłowych relacji i zachowania się w stosunkach koleżeńskich oraz konsekwencje wynikające z ich nieprzestrzegania.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

Archiwum stron: 16 - 15 - 14 - 13 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1

Menu