"CZŁOWIEK TYLE JEST WART, ILE MOŻE DAĆ DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI."

"Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi."
Jan Paweł II

Szkolne Koło Wolontariatu, dzieci z przedszkola i szkoły, rodzice oraz nauczyciele włączyli się do akcji charytatywnej na rzecz państwa Mertów i Pastusiaków z Łubnic. Z wielkim zaangażowaniem, samodzielnie wykonali ozdoby świąteczne, które przedstawiciela Rady Rodziców rozprowadzali w postaci "cegiełek" na kiermaszu świątecznym 10 grudnia 2017 r. Uzyskany dochód zostanie przekazany rodzinie potrzebującej pomocy.
Każdy , kto wspomógł akcję , pokazał, że nie jest obojętny na problemy mieszkańców  naszej małej ojczyzny. Pomaganie innym to szczytny cel, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYCIECZKA DO KROŚNIC

7 grudnia 5 i 6 latki  wzięły udział w wycieczce do Spółdzielni „Szklany Świat” w Krośnicach produkującej ozdoby choinkowe.

Podczas zwiedzania zakładu dzieci mogły obserwować kolejne etapy powstawania bombki – od dmuchania, poprzez srebrzenie aż po dekorowanie. Duży zachwyt wzbudziła ogromna galeria różnych bombek. Kolejnym etapem były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci mogły udekorować bombkę wg własnego pomysłu.
Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i swoich bliskich.

Wróciliśmy zadowoleni i  pełni  wrażeń. Na pamiątkę pobytu w „Szklanym Świecie” każde dziecko otrzymało bombkę ze swoim imieniem.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

MIKOŁAJ

Do naszej szkoły chodzą tylko grzeczne dzieci. Usłyszał o tym św. Mikołaj i 6. grudnia przyniósł nam prezenty. Czekali na niego wszyscy uczniowie: od najmłodszych do najstarszych. Worki
z prezentami były okazałe. Na szczęście Świętemu  pomagały Śnieżynki. Sam nie dałby rady dostarczyć podarki wszystkim dzieciom. Był to dzień pełen radości i uśmiechów.

 

Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej

Zapraszamy do galerii przedszkola.
Zapraszamy do galerii przedszkola.

"NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE"

Uczniowie naszej szkoły od początku roku szkolnego zbierali plastikowe nakrętki, które zostały przekazane do GOKSiT-u w Sokolnikach z przeznaczeniem na terapię i rehabilitację Mateusza Wydra.
Dziękujemy wszystkim za okazane serce i udział w akcji.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SKO - TO JEST TO.

Jak oszczędzać i właściwie gospodarować pieniędzmi pokazali uczniowie z kl.I i kl.III b podczas występu na apelu szkolnym w środę 29 listopada. W krótkiej scence tematycznej i słowami piosenek, zachęcali zgromadzonych do systematycznego oszczędzania w SKO.
Po występie uczniów krótką prelekcję wygłosiła pani Andżelika Mielcarek pracownik banku PKO z Wieruszowa. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy i nagrody dla laureatów i uczestników ogłoszonego wcześniej konkursu "Moja Skarbonka". Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Chyba każdy z nas ma albo miał swojego ulubionego pluszowego misia, bez którego trudno było się obejść. To jedna z najpopularniejszych zabawek .

Pierwsze pluszowe misie powstały w Europie, później eksportowane były do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historia została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

Dzisiaj dzieci nadal kochają misie i w poniedziałek przyniosły swoje pluszaki do szkoły. Obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Młodsze dzieci na przerwach kolorowały misie, które później ozdobiły szkolny korytarz.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

KONKURS RECYTATORSKI

23 listopada czworo uczniów  z naszej szkoły  uczestniczyło
w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez  Gminą Bibliotekę Publiczną w Łubnicach.
Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy VI-VII oraz gimnazjum. Piękna recytacja oraz interpretacja wierszy
B. Leśmiana, L. Staffa, A. Osieckiej i H. Poświatowskiej sprawiła, że I miejsce w grupie klas VI-VII zdobyła Milena Błach, a Jakub Panek i Agnieszka Wypych otrzymali wyróżnienie.

Gratulujemy

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SZLACHETNA PACZKA

18 listopada ruszyła charytatywna akcja
SZLACHETNA PACZKA.

Nasza szkoła przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. Wybraliśmy jedną rodzinę z bazy zgłoszonych.

Jest to rodzina o numerze LDZ – 3146-569646 z terenu wieluńskiego.

Przedstawiamy kilka informacji o niej.

Pani Halina (53 l.) jest dzielną kobietą, samotnie wychowująca swojego syna Damiana (13 l.) Kobieta kilka lat temu odeszła od męża alkoholika i teraz sama wychowuje swojego syna. Z uwagi na barierę lokalizacyjną (brak prawa jazdy i słabe połączenie komunikacyjne) oraz konieczność samodzielnego prowadzenia domu pani Halina nie może podjąć stałej pracy. Nie może również liczyć na pomoc rodziny i przyjaciół. Rodzina utrzymuje się jedynie z dorywczej pracy pani Haliny (500 zł), zasiłków rodzinnych i alimentów (624 zł). Otrzymują także wsparcie w programie „Rodzina 500 Plus”. Dużą część pieniędzy pochłaniają opłaty związane z mieszkaniem, po przeliczeniu na jedną osobę dochód wynosi 490 zł miesięcznie Utrzymanie uczącego się dziecka w tej sytuacji jest trudne, jednak syn jest dla pani Haliny największą motywacją. Fakt bycia samotnym rodzicem oraz bariery lokalizacyjne nie ułatwiają kobiecie znalezienia stałej pracy. Pomimo wielu obowiązków domowych bardzo ważny dla pani Haliny jest czas spędzony z synem. Damian w przyszłości chciałby zostać piłkarzem i jest  największą motywacją w życiu dla swojej mamy. Rodzina potrzebuje głównie komody do przechowywania odzieży. Bardzo przydałyby się czajnik i garnki, na które nie mogą sobie pozwolić.

Potrzeby rodziny:

Komoda - brak miejsca na przechowywanie odzieży i obuwia

Czajnik -  brak funduszy na zakup

Garnki - brak funduszy na zakup

- Żywność trwała:

Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, ryż, mąka

- Środki czystości

Jakich środków czystości potrzebuje rodzina: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, szampon

- Odzież

P. Halina

Rodzaj odzieży: zimowe

Kategoria: kurtka

Rozmiar: 42

Sylwetka:

Damian

Rodzaj odzieży: zimowe

Kategoria: kurtka

Rozmiar: 150

Sylwetka: szczupły

- Obuwie

P. Halina

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: kozaki

Rozmiar: 38

Damian

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: kozaki

Rozmiar: 37-38

- Pomoce szkolne

Jakich pomocy szkolnych potrzebuje rodzina?

zeszyty, farbki, przybory do pisania, kredki, plastelina

- Wyposażenie mieszkania

Jakiego wyposażenia mieszkania potrzebuje rodzina: koc, ręczniki, pościel, garnki

 

Brakujące sprzęty: meble(komoda) brak miejsca na przechowywanie odzieży i obuwia.

Czajnik brak funduszy na zakup.

- Specjalne upominki

Piłka do gry w piłkę nożną , kosmetyki (dla Pani Haliny)

 

* Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Mogą, ale nie muszą być nowe. Jeśli będą to rzeczy używane - niech będą zadbane.

 

 

Akcja w naszej szkole będzie trwała do 6 grudnia 2017r. Po zapakowaniu zebranych rzeczy zostaną one przewiezione do magazynu w Wieluniu, skąd wolontariusze dostarczą je do rodziny.

Razem zmieniamy świat na lepsze!

Jeżeli państwo posiadają lub mogą zakupić pościel, koce, ręczniki, komodę, czajnik, garnki cieszylibyśmy się i dziękujemy za ofiarność. Prosimy również o odzież, której potrzebuje rodzina. To są główne Ich potrzeby.

 

Przedszkole przynosi pomoce szkolne: Jakich pomocy szkolnych potrzebuje rodzina?

zeszyty, farbki, przybory do pisania, kredki, plastelina, bloki, mazaki.

 

Klasy I, II i III przynoszą środki trwałe: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, ryż, mąka

 

Klasy IV i V przynoszą środki czystości: proszki do prania, mydło do mycia, mydło/żele do kąpieli, pastę do zębów, szampon, gąbki itp.

 

Klasy VI i VII przynoszą: płyn do mycia naczyń, proszek do prania, płyny i pasty do sprzątania, ściereczki do sprzątania itp.

 

DZIĘKUJEMY!

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

We wtorkowe popołudnie odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Zgodnie z tradycją  były wróżby i zabawy. Przy różnorodnej muzyce uczniowie świetnie się bawili. Życzymy wszystkim spełnienia andrzejkowych wróżb.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"DZISIAJ WIELKA JEST ROCZNICA - 11 LISTOPADA ..."

10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawienie poświęcone ojczyźnie i wolności przygotowali uczniowie klasy szóstej. Przypomnieli wszystkim, że
11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Pamiętając o wydarzeniach  sprzed 99 lat, oddajemy szacunek wszystkim Polakom, którzy zginęli w walce o wolność naszej ojczyzny.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

POWIATOWY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 27 X 2017 roku dwie nasze uczennice: Anna Tomaszewska oraz Monika Idasiak  reprezentowały szkołę w II Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Lututowie. Ania wykonała pieśń pt. "Tu wszędzie jest moja ojczyzna", a Monika "Biały krzyż".
W konkursie wzięło udział 49 uczestników, z różnych kategorii wiekowych.
Mimo wysiłku i pięknej prezentacji utworów dziewczynką nie udało się zająć żadnego miejsca. Mamy jednak nadzieję , że dziewczęta nie poddają się i będą walczyły o nagrody w innych konkursach wokalnych.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYWIADÓWKA

W dniu 14.11.2017 r. ( wtorek)
o godz. 1600
w  Zespole Szkół
w Wójcinie
odbędzie się wywiadówka.

 

Serdecznie zapraszamy.

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Kubuś Puchatek to od pokoleń ulubiony miś milionów dzieci. Wraz ze swymi przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu przeżywa wiele ciekawych przygód. Jest bohaterem książek, czasopism i filmów. Jego niesłabnąca popularność trwa już ponad dziewięćdziesiąt lat.
W piątek 27 października uczniowie klas I-III zostali zaproszeni na 91 urodziny sympatycznego Kubusia Puchatka. Spotkanie odbyło się w fili GBP w Centrum Wsi Wójcin - Andrzejów. Świętowanie rozpoczęło się wysłuchaniem krótkiej bajki o przygodach naszego ulubieńca. Następnie starsi uczniowie odpowiadali na pytania związane z postacią Kubusia Puchatka, a młodsi malowali jego postać na dużym arkuszu papieru. Było wesoło i zabawnie. W kolejnej części spotkania nadszedł czas na życzenia i laurki. Dzieci podarowały Puchatkowi własnoręcznie zrobione laurki, w których zawarły piękne życzenia urodzinowe. Po życzeniach nadeszła pora na wspaniały tort urodzinowy, który okazał się wielką atrakcją spotkania. To były bardzo udane urodziny. Na następne czekamy za rok.
Dziękujemy pani Dorocie Wejner - kierownikowi biblioteki za zaproszenie i mile spędzony czas.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYCIECZKA DO WIERUSZOWA

24 października  5,6 latki i uczniowie kl. I – III udali się na wycieczkę do WDK w Wieruszowie na spektakl teatralny pt. Mała Syrenka”. Piękna scenografia, oprawa muzyczna oraz  gra aktorów sprawiły, że dzieci przeniosły się na chwilę w świat podwodnego królestwa, poznały jego mieszkańców oraz ich marzenia.

Tego samego dnia uczniowie klas IV-VII również wyjechali do  WDK w Wieruszowie. Obejrzeli przedstawienie pl. "Tajemniczy ogród"  zrealizowane na podstawie powieści  Frances Burnett. Po spektaklu  mieli okazję spotkać się z aktorami, zadać im ciekawe pytania, a także zobaczyć stanowiska pracy akustyka teatralnego i operatora sprzętu oświetleniowego. Wyjazd był udany i na pewno pozostawi miłe wspomnienia.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO.

Po kilku dniach zdobywania wiedzy na temat warzyw i ich walorów zdrowotnych grupa 5, 6 latków postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Dzieci bardzo sprawnie i z wielkim zaangażowaniem kroiły warzywa przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem oraz nauczyły się, że przygotowanie jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny. Doskonale wiedziały, że oprócz warzyw potrzebna jest jeszcze musztarda, majonez i oczywiście przyprawy takie jak sól i pieprz. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji.
Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę! Samodzielnie wykonana sałatka smakowała wyśmienicie.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

 

MISTRZOSTWA POWIATU W UNIHOKEJU

W dniu 27 października Szkoła Podstawowa Wójcinie brała udział w Finale Mistrzostw Powiatu w Unihokeju, który odbył się w Czastarach. W zawodach brały udział szkoły:


SP Ochędzyn, SP Żdżary, SP Czastary, SP Wójcin.
Kolejność końcowa:
1. SP Wójcin (awans do mistrzostw regionu)

2. SP Ochędzyn

3. SP Czastary

4. SP Żdżary

Kolejny etap w Sieradzu już 16.11.2017 r.
Życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ JABŁKA

Jest wiele prawdy w angielskim powiedzeniu:

One apple a day, keeps the doctor away.

Jedno jabłko dziennie pozwoli uniknąć wizyty u lekarza.

Jabłka to jedne z najzdrowszych owoców. Codzienne ich spożywanie może uchronić nas przed problemami trawiennymi. Dzięki dużej zawartości błonnika usprawniają pracę układu pokarmowego.

W zależności od odmiany mają różną wielkość, kolory skórek oraz odmienny smak. Eksperci polecają jabłka zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy mają najwięcej wartości aby naturalnie wzmocnić odporność naszego organizmu.

Wspaniale nadają się do wypieków, surówek i napojów.

25 października w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował DZIEŃ JABŁKA. Dzięki uprzejmości sponsorów – państwa Małgorzaty i Jarosława Piastów dzieci z przedszkola i uczniowie ze szkoły otrzymali jabłka. Staraliśmy się nakłonić wszystkich do spożywania tych owoców ze względu na cenne składniki chroniące nas przed wieloma chorobami. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich zalet, ale warto zwrócić uwagę, że dzięki jabłkom możemy schudnąć i poprawić stan zdrowia. Witamina C zawarta w tych owocach hamuje procesy starzenia i zabezpiecza komórki skóry przed uszkodzeniami. To właśnie dzięki niej możemy cieszyć się młodym wyglądem przez długie lata…

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PASOWANIE NA UCZNIA

19 października klasa I miała swoje święto: Świętowanie i pasowanie na ucznia szkoły Podstawowej  w Wójcinie.  Uroczystość rozpoczęto polonezem w wykonaniu pierwszaków, a potem uczniowie przedstawili część artystyczną. Starsze koleżanki przeprowadziły egzamin z nabytych umiejętności i uczniowie byli gotowi do ślubowania. Potem Pani Dyrektor mgr Dorota Ciećka dokonała aktu pasowania na  uczniów. Były życzenia, upominki od rodziców, od koleżanek i kolegów ze starszych klas.
Na koniec uczniowie spotkali się na poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

DZIEŃ EDUKACJ NARODOWEJ

 

13 października uczniowie klasy IV uczcili święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi  i tych, co szkoły nadzorują. W tym dniu złożyli wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony
w kształtowanie serc i umysłów. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez przygotowany program artystyczny.

Na zakończenie uroczystości wszyscy pracownicy i zaproszeni goście otrzymali piękne czerwone róże.

Dziś jest Dzień Nauczyciela,
Czas radości i wesela!
Dziś składają Wam uczniowie
życzeń moc w wiązanej mowie!

-Niech Wam los łaskawy sprzyja!
-Niech Was szczęście nie omija!
-Niechaj głupstwa Was nie smucą!
-Niech Wam gwiazdy do snu nucą!
-Niechaj świat się do Was śmieje!
-Niech wiatr w oczy Wam nie wieje!

-Niechaj Was omija grypka!
-Wiernie służy złota rybka!
-Mądrych uczniów cne gromady
wygrywają olimpiady!
-Czerpcie z rogu obfitości
całe fury cierpliwości,
aby znosić bez paniki
wszystkie psoty i wybryki!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

W roku 2017 Światowy Dzień Uśmiechu przypadł na 6 października

 

 

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

W tym dniu w naszej szkole towarzyszyło hasło „UŚMIECHNIJ SIĘ – TO NIC NIE KOSZTUJE”. Każdy uczeń, przedszkolak i nauczyciel otrzymał znaczek z żółtą uśmiechniętą buźką, do której maiał dołączyć własny uśmiech. Choć pogoda na dworze nie dawała powodów do radości, to w naszej szkole było wesoło. Miło przebywać było wśród uśmiechniętych kolegów i koleżanek.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DYSKOTEKA

Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie klas I –VII bawili się 28. września. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach. Najważniejszym punktem programu tradycyjnie były wybory mistera szkoły.  Wszyscy kandydaci zaprezentowali się wspaniale a zaszczytny tytuł przypadł w tym roku Michałowi Krystkowi z kl.VII. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i na następną dyskotekę też przyjdą w tak licznym gronie!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

MINI PARAFIADA

29 września 2017r. w Zespole Szkół w Wójcinie odbyła się pierwsza Mini Parafiada dla  dzieci klas I-III z terenu gminy Łubnice. Patronat nad Mini Parafiadą objął Wójt Gminy Łubnice. Organizatorami Mini Parafiady była Szkoła Podstawowa w Wójcinie i Parafia Rzymskokatolicka w Wójcinie. W sportowych  zmaganiach uczestniczyły dzieci z SP w Dzietrzkowicach, Łubnicach i Wójcina. Każdą szkołę reprezentowało 15 zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsza grupa zmagała się w skokach w workach, strzałach do bramki i w lokomotywie. Grupy starsze dodatkowo zostały sprawdzone na równoważni – dzieci przechodziły po ławeczce z woreczkiem na głowie. Dodatkowo drużyny zdobyły punkty za przygotowany transparent i okrzyk sportowy. W końcowej klasyfikacji:
I miejsce zajęła SP w Wójcinie; II miejsce SP w Dzietrzkowicach i III miejsce SP w Łubnicach. Wszystkie drużyny walczyły fair play. Rywalizacja sportowa była bardzo wyrównana. Każda drużyna była nagrodzona stosownym pucharem, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. W tym dniu mimo sportowego zmęczenia było dużo radości i  uśmiechu.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

EWAKUACJA

28 września w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 
O godzinie 10.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami, zachowując odpowiednie wytyczne, przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne.
Na boisku złożono meldunek prowadzącemu ewakuację. Okazało się, że nie wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę. Akcja ratunkowa przebiegła pomyślnie.
Próbna ewakuacja została przeprowadzona wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną
w Wójcinie. Serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

UBEZPIECZENIE

Szanowni Rodzice,

W zakresie szkolnego ubezpieczenia NNW, nasza placówka zdecydowała się na współpracę z Bezpieczny.pl, reprezentującą Towarzystwo AXA TU i R S.A. Podjęto decyzję o wyborze wariantu I – składka 28 zł szkoła i 26 zł przedszkole

Pragniemy nadmienić, iż nasza placówka nie otrzymuje żadnych korzyści w zamian za wybór oferty ubezpieczeniowej. Naszym celem jest wyłącznie dobro naszych wychowanków oraz to, by objęci byli jak najlepszą ochroną ubezpieczeniową od nieszczęśliwych zdarzeń.

Do Państwa dyspozycji jest Opiekun ze strony Bezpieczny.pl -AXA Pan Rafał Adamski pod nr tel. 535 649 111

  Infolinia AXA [pn-pt 8-19]: 801 200 200 | (22) 555 00 00

  Infolinia Bezpieczny.pl [pn-pt 8-16]: (58) 718 92 53

  SMS o treści "SZKODA" na nr 604 441 091

POLISA NR  92102879  SZKOŁA

POLISA NR  92102880  PRZEDSZKOLE

Tabela Uszczerbku - https://bezpieczny.pl/tabela-uszczerbku-lub-uszkodzenia-ciala

Warunki Umowy -    https://bezpieczny.pl/warunki-ubezpieczenia

 

Dokumenty jakie należy zgromadzić w celu zgłoszenia zdarzenia:

- wypełniony przez Rodzica wniosek o wypłatę świadczenia, dostępny w placówce bądź do pobrania https://bezpieczny.pl/wniosek-nnw-szkolne

- kserokopia dokumentacji medycznej z przychodni, szpitala potwierdzająca udzielenia pierwszej pomocy i przebieg leczenia w związku z zaistniałym zdarzeniem, będącym przedmiotem zgłoszonego roszczenia,

- kserokopia dokumentu potwierdzającego tożsamość Ubezpieczonego, w przypadku gdy Ubezpieczony jest pełnoletni, lub kserokopia dokumentu przedstawiciela ustawowego Ubezpieczonego, w przypadku gdy Ubezpieczony jest niepełnoletni.

 

Zgromadzone dokumenty należy złożyć poprzez jedną z trzech możliwości:

-Zgłoszenie szkody on-line https://axa.pl/zgloszenie-z-ubezpieczenia-nnw-azs-pttk-szkolnego-bezpiecznypl-edupolisapl/

- Zeskanować i przesłać drogą elektroniczną na bezpieczny@axa.pl szkody@bezpieczny.pl

- Przesłać drogą listowną na adres :

AXA TUiR S.A.

ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

WYCIECZKA DO PIEKARNI

W poniedziałek 25 września klasy  II - III a  i III b udały się na wycieczkę do piekarni państwa Druszcz w Wójcinie. Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda piekarnia od środka. Z zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarza, poznali etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyli maszyny, które pomagają w pracy piekarzom, odwiedzili pomieszczenie gdzie  magazynuje się worki z mąką, pomieszczenie, w którym powstają słodkie wypieki oraz pomieszczenie z krajalnicą. Duże wrażenie wywarły na dzieciach ogromne, wielopoziomowe piece. Uczniowie dowiedzieli się,
w jakiej temperaturze i w jakim czasie wypiekane są poszczególne rodzaje pieczywa.
Na koniec wszyscy zostali obdarowani pysznymi drożdżówkami z budyniem i dżemem.
Dziękujemy właścicielom i pracownikom piekarni, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Za nami kolejne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W tym roku o zaszczytne miano przewodniczącej walczyły  Milena Błach i Anna Górka. Obie kandydatki zaprezentowały swoje  kandydatury i rozwiązały trudne zadanie. Następnie uczniowie  kl. IV - VII po zapoznaniu się z procedurą  wyborów, w tajnym głosowaniu wybrali na przewodniczącą  Annę Górkę. Milena została zastępcą przewodniczącej i będzie ją wspierać w realizacji ambitnego planu wyborczego. Życzymy owocnej pracy!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

ZAWODY SPORTOWE

W czwartek 22 września  w Galewicach odbył się finał powiatowy indywidualnych biegów przełajowych. Szkołę podstawową
z Wójcina reprezentowali uczniowie klas V-VII. Drugie miejsce w kategorii dziewczyn zajęła uczennica klasy VI Anna Górka. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zajął uczeń klasy V Jakub Krawczak. Ania i Jakub będą reprezentować naszą szkołę
i Powiat Wieruszowski w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Uniejowie. Równie dobrze spisali się pozostali uczniowie. Kacper Malatyński  zajął ósme miejsce, a Kacper Piekielny dwudzieste, jako uczeń siódmej klasy zmierzył się z gimnazjalistami.  
Brawo biegacze, brawo Ania i Jakub! Życzymy udanego startu w Uniejowie już 28 września.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

OGŁOSZENIE

W dniu 14.09.2017 r. ( czwartek)
od godz. 1600
w  Szkole Podstawowej w Wójcinie
odbędzie się zebranie rodziców.

Serdecznie zapraszamy.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Mszą świętą i uroczystym apelem pani dyrektor, rodzice, pracownicy szkoły i uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. To kolejny rok pracy, pracy , zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń.
Wypoczętym po wakacjach i pozytywnie nastawionym uczniom życzymy samych sukcesów.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

OGŁOSZENIE

Rok szkolny rozpoczynamy 4 września 2017 r.  zbiórką przed szkołą o godz. 820, następnie przechodzimy do kościoła gdzie
o godz. 830 odbędzie się msza św.
Po mszy wracamy do szkoły na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018.

 

 

 


 Dowóz do Szkoły Podstawowej w Wójcinie

746 Krupka

748 Przystanek PKS

750 Gmina

752 Szkoła w Łubnicach

755 Ludwinów II sklep

757 Ludwinów II kościół

800 Ludwinów I PKS

803 Wejner skrzyżowanie

806 Makowszczyzna Madziała

808 Makowszczyzna RSP

811 Mickiewicza skrzyżowanie

813 Piekarnia

815 Szkoła Wójcin

Zapraszamy!

OGŁOSZENIE

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

„Czas się srebrzy i złoci,

Leci, mknie nieopatrznie,

Tysiąc przygód codziennie,

Jutro nowa się zacznie.”

 

W piątek 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Następnie przemarsz do szkoły, krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VIa. Wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych, a dla prawdziwych” orłów z naszej szkoły” stypendia,które wręczyli przedstawiciele Rady Gminy Łubnice. Nie zapomnieliśmy również o rodzicach – listy gratulacyjne i podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły uroczyście wręczyła pani dyrektor.

Koleżanki i koledzy z klasy VIb pożegnali swoich rówieśników z Łubnic i przyznali im odznaki. Życzymy im powodzenia w nowej – starej szkole.

 

W czasie najatrakcyjniejszej nawet zabawy podczas wakacji nie 
zapomnijcie o rozwadze i ostrożności.

„Kąp się zdrowo, kąp się z głową
Nie kąp się bez główki,
Zapamiętaj słowo w słowo
Jeszcze dwie wskazówki
Nigdy nie właź do kąpieli, 
Zaraz po obiedzie, 
W wodzie nie mocz się za długo
Bo nie jesteś śledziem.
Radio co je masz w plecaku,
Wyłącz gdyś na wodnym szlaku,
Bo nerwicy rak dostanie
Woda co płynęła stanie
Żaba sobie zdrowie zszarpie
Słuchaj jak śpiewają karpie.”

Do zobaczenia po wakacjach!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"ZBIERAMY NAKRĘTKI"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji zbierania plastikowych korków z przeznaczeniem na pomoc potrzebującym, chorym dzieciom w przywróceniu im zdrowia oraz uśmiechu.  Takie akcje wpływają pozytywnie na kształtowanie charakteru młodych ludzi oraz uwrażliwiają na ludzkie krzywdy, na cierpienie człowieka, uczą dzielenia się z innymi i dostrzegania, że wśród nas są ludzie potrzebujący.
Zebrane nakrętki przekazaliśmy na pomoc w leczeniu  2,5 letniej Marysi Zalwert z Tybli chorej na białaczkę. Dziękujemy wszystkim za bardzo aktywne włączenie się do tej akcji, która pokazała, że uczniowie naszej szkoły mają wrażliwe i ogromne serca.

 

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PIKNIK

W ostatnim dniu przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami udali się na wspólny piknik. Na polance, obok boiska, dzieci rozłożyły kocyki oraz przygotowany prowiant i przybory do gier i zabaw. Większość chłopców, podzielona na 2 drużyny piłkarskie rozgrywała mecz na terenie boiska. Pozostali mieli do dyspozycji gry planszowe, karty, piłki, skakanki, rakietki, lotki itp. W przerwach pomiędzy zabawami i grami dzieci posilały się przyniesionymi smakołykami. Przez cały czas trwania pikniku była piękna pogoda i wszystkim dopisywał dobry humor. Zabawa była doskonała. Po powrocie do szkoły wszyscy zgodnie uznali, że pikniki musimy organizować częściej.

ROZDANIE NAGRÓD I DYPLOMÓW

W czwartek 22 czerwca odbył się uroczysty apel przed budynkiem naszej szkoły. Podczas apelu pani dyrektor szkoły, wychowawcy i nauczyciele wręczyli uczniom dyplomy i nagrody za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017. Uczniowie otrzymali wyróżnienia za osiągnięcia sportowe, za udział i zajęcie wysokich miejsc w różnorodnych konkursach
i akcjach, za wzorową frekwencję, za czytelnictwo oraz pracę w Samorządzie Szkolnym i Wolontariacie. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach nauki.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

22 czerwca br.   z udziałem pani Dyrektor i Rodziców odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017 w grupie 3-4 latków.

Dzieci, które kończyły oddział prezentowały przygotowany program artystyczny o wakacjach. Cieszyły się z postawy bycia współgospodarzem placówki. Maluszki otrzymały Dyplomy Super Przedszkolaka, Dyplomy ukończenia oddziału oraz Dyplomy za udział w katechezie.

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji.

Zapraszamy do galerii przedszkola - 23.06.2017 r.

"SĄ DWA TAKIE SERCA"

„Są dwa takie serca

Spośród serc tysięcy

I biją nieprzerwanie

I kochają najgoręcej.

To serce Taty i Mamy…”

 

We wtorek 20 czerwca uczniowie klasy VIa złożyli serdeczne podziękowania swoim kochanym rodzicom za trud wychowania. Dedykowali im piękne wiersze i piosenki wraz z życzeniami
i różyczkami. Rodzice ze wzruszeniem słuchali części artystycznej przygotowanej przez swoje pociechy.  Pani dyrektor skierowała kilka ciepłych słów do rodziców   i dzieci. Następnie uczniowie bawili się przy dźwiękach muzyki, a dorośli  w miłej
i przyjaznej atmosferze rozmawiali przy kawie i cieście.

Dziękujemy wszystkim za obecność!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ZABAWA W FIGLORAJU

Figloraj - 21.06.2017 r

21 czerwca Maluszki z przedszkola pod opieką wychowawców
i rodziców radośnie spędziły czas w Figloraju w Starym Ochędzynie. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie
i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

PRZEDSZKOLAKI I SMERFY

Każda wycieczka stwarza doskonałą okazję do wyzwalania wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń, wzbudza ich ciekawość poznawczą, stwarza liczne sytuacje wychowawcze w tym również te, które sprzyjają kształtowaniu pozytywnych relacji miedzy dziećmi.  W dniu 13 czerwca Starszaki i maluchy z przedszkola pod opieką wychowawców i rodziców wybrały się na wycieczkę do kina „Słońce” w Wieruszowie na film animowany „ Smerfy. W poszukiwaniu zaginionej wioski”. Wspaniała bajka swoją fabułą i akcją przeniosła dzieci w niesamowite miejsca.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

KOCHANA MAMO. KOCHANY TATO.

Kochana Mamo. Kochany Tato.  - 19.06.2017 r.

Kochana Mamo. Kochany Tato.
Bardzo kochamy Was głównie za to,
że zawsze o nas ogromnie dbacie
i nas na pewno mocno kochacie.

Takimi słowami dzieci 5, 6 letnie złożyły podziękowania swoim rodzicom za trud wychowania i bezgraniczną miłość. Dzieci zaprezentowały swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Po występie były życzenia, całusy,  oraz wiele uśmiechów. Następnie rodzice obejrzeli pokaz multimedialny pt. „Dla kochanych rodziców” Radość i wzruszenie malujące się na twarzach, to niezapomniany urok tego wyjątkowego dnia. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte umiejętności.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

Zapraszamy do galerii przedszkola.

WYCIECZKA

W poniedziałek 12 czerwca 2017r. uczniowie z klas I-III oraz kilkoro uczniów z klasy IV wzięło udział  w wycieczce do Humanitarium - Ogrody Doświadczeń we Wrocławiu. Pierwszym punktem wycieczki był seans w multikinie na Pasażu Grunwaldzkim. Dzieci obejrzały tam  bajkę pt. "Smerfy". Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Humanitarium. Miejsce to jest połączeniem edukacji
z super zabawą. Na terenie obiektu znajdują się interaktywne eksponaty i stanowiska, gdzie można przeprowadzać doświadczenia i prowadzić obserwacje. Dzieci korzystając z dostępnych stanowisk interaktywnych miały okazję pogłębiać swoje wiadomości z różnych dziedzin nauki. Oprócz zwiedzania wystaw czasowych uczniowie wzięli udział
w zajęciach warsztatowych w specjalnych laboratoriach. Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w restauracji McDonald`s. Uczniowie pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i zdobytą wiedzę wrócili do domu.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

We wtorek 13 czerwca 2017r. uczniowie naszej szkoły wysłuchali prelekcji dzielnicowego sierż. sztab. Tomasza Rosińskiego z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Podczas spotkania pan policjant przypomniał i omówił uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które należy zachować podczas zbliżających się wakacji. Podając szereg przykładów prowadzący starał się uświadomić dzieciom, jakie skutki może przynieść lekkomyślność i zachowania narażające bezpieczeństwo swoje i innych osób.
Dziękujemy panu dzielnicowemu za przeprowadzoną prelekcję.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"RODZINNIE, ZDROWO I SPORTOWO"

„Rodzinnie, zdrowo i sportowo” – pod takim hasłem w minioną niedzielę w naszej placówce  odbył się piknik szkolno- przedszkolny. Organizatorami imprezy byli Rada Rodziców
i dyrektor szkoły wraz z pracownikami. W przygotowaniu uroczystości życzliwie  pomagali:  OSP Wójcin, Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną”, Wójt Gminy Łubnice Henryk Ciosek oraz LKS „Zryw” Wójcin.                                                                                                        
Organizatorzy jak zwykle przygotowali mnóstwo atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z przedszkola i szkoły. Na scenie mogliśmy podziwiać ich talenty wokalne, taneczne, akrobatyczne i wiele innych. Jak zwykle  swoje niezwykłe umiejętności zaprezentowały nam także mażoretki z Łubnic.
Dzieci uczestniczyły też w niecodziennych zmaganiach sportowych, co nierzadko wywoływało uśmiechy wśród publiczności. Do tańca przygrywał zespół „Alvin”.
Kolejna, wspaniała impreza za nami. Mnóstwo zabawy, atrakcji, uśmiechu i pozytywnej energii. Dziękujemy za przybycie przyjaciołom szkoły, wszystkim organizatorom, rodzicom, którzy, jak co roku, wsparli to szkolne przedsięwzięcie oraz następującym sponsorom:

  1. „HM HELWETIA" - Wieruszów
  2. PPHU „Piasta”- Dariusz i Radosław Piasta- Wójcin
  3. FPUH R. Duszyński, J. Smugowski- Wójcin
  4. Firma Handlowa Magdalena Golińska- Wójcin
  5. Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego „MARS” Lucjan Przybyła- Łubnice
  6. Usługi Transportowe Mirosław Aleksandrowicz- Wójcin
  7. Usługi Transportowe Marcin i Katarzyna Aleksandrowicz- Wójcin
  8. FPH Druszcz - piekarnia Wójcin
  9. „TRANSROL” Andrzej Stasiak- Wójcin

10.  „TRANSROL” Jarosław  Stasiak- Wójcin

11.  PPHU „MAXYGEN”-Sylwia i Michał Dudek- Andrzejów

12.  „Hydro- Instal” Zakład Usługowy Józef i Hanna Jeziorni- Wójcin

13.  „PIONIER” Kaczorowski - Łubnice

14.  Izabela i Michał Cichosz- Wójcin

15.  Usługi Transportowo- Handlowe Michał Zimoch- Wójcin

16.  PPHU „OLMAR” Marian Zimoch- Wójcin

17.  „MAGMA” S.C. Antoni Merta i Grzegorz Merta- Wójcin

18.  Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe „PANEK” Aneta Panek-Wójcin

19.  Pracownia Geodezyjna Jerzy Błach- Wójcin

20.  Zakład Malarsko - Tapeciarski Józef Błaszczyk – Wójcin

21.  Sklep ABC- Łubnice

22.  Usługi krawieckie Justyna Warga- Wójcin

23.  Marcin Syguła "LUX" – Jeziorko

24.  Krzysztof Lemiesz „Stalex" – Łubnice

25.  Usługi Transportowe Marian Bożek-  Łubnice

26.  Salon Fryzjerski Damsko- Męski Anna Kaczmarek- Gola

27.  Meble Candj S.C.Bartosz Ciosek i Jarosław Olek - Łubnice

28.  „PARTNER” Adam Mączka- Wójcin

29.  Produkcja Roślinna Tomasz i Beata Markiewicz- Wójcin

30.  Skład Handlowy „JARGOS” Małgorzata i Jarosław Piasta- Wójcin

31.  "EURO ZAKUPY" Piotr Baran- Kluczbork

32.  „Gościniec nad Prosną” Mariusz Mączka- Gola

33.  Meble „RODAN”- Czastary

34.  RHS Sp.o.o. Wieluń- sklep Łubnice

35.  PPHU „Akpol- Tex” sc Aneta i Adam Kaczor- Dzietrzkowice

36.  Zakład Krawiecki „LIDI” Lidia Semba- Makowszczyzna

37.  Usługi Transportowe Stanisław Cierkosz- Wójcin

38.  Sklep „Rolnik” Jolanta Warga- Łubnice

39.  Gabinet Masażu i Terapii Manualnej Monika Nawrot- Wójcin

40.  Elektromechanika Pojazdowa- Marek Wejner- Wójcin

41.  Salon Urody Angela- Andżelika i Cezary Cierkosz- Wójcin

42.  Naprawa Ciągników Rolniczych Piotr Wejner- Wójcin

43.  Aleksander i Małgorzata Markiewicz – Wójcin

44.  Gortex- Łęka Opatowska

45.  Ver-Sal – Jankowy

46.  „NESTORPACK"-Jolanta i Dariusz Zysiek Ludwinów

47.  Meble „IRENA”- Irena i Bogdan Walczak Ludwinów

48.  Dyrektor Zespołu Szkół w Wójcinie Dorota Ciećka

49.  Dawid Grenich- Makowszczyzna

50.  Sklep spożywczy- W. Sroka- Wójcin

51.  Mechanika samochodowa- Tomasz Pawlik

52.  Salon Fryzjerski Katarzyna Kmiecik- Wieruszów

53.  Firma Handlowa Kuca Wiesław- Łubnice

Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

Archiwum stron: 16 - 15 - 14 - 13 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1

Menu