WAKACJE !!!

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom życzymy aby każdy dzień wakacyjnych przygód pozostał w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że był to dobry dzień.
Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił
i "ładujcie akumulatory" na nowy rok szkolny 2016/2017.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piękny piątkowy poranek 24 czerwca 2016r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2015 w Zespole Szkół w Wójcinie. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą poprowadzoną przez Księdza Józefa Kaczmarka, następnie przebiegała zgodnie z ceremoniałem szkolnym. W pierwszej kolejności świadectwa, dyplomy, nagrody i stypendia otrzymali uczniowie klas szóstych, później uczniowie pozostałych klas.
W dalszej części  Pani Dyrektor  ZS w Wójcinie wręczyła rodzicom listy gratulacyjne.
W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Łubnice Pan Henryk Ciosek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Hyłka, Przewodniczący Komisji Oświatowej Pan Sebastian Jagieła, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Kmiecik, Pani Mariola Świerczyńska oraz rodzice.
Absolwenci szkoły uświetnili uroczystość pięknie zatańczonym polonezem i częścią artystyczną pod hasłem: "Szczęśliwej drogi już czas...".

Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

ROZDANIE NAGRÓD I DYPLOMÓW

W przeddzień uroczystego zakończenia roku szkolnego, 
w SP w Wójcinie rozdano dyplomy i nagrody za udział 
w konkursach, turniejach, zawodach sportowych, pracach społecznych, 100% frekwencję oraz za czytelnictwo. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. 
Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje!

Uroczysty apel rozpoczęło przekazanie sztandaru, 
nowo wybranemu składowi pocztu sztandarowego. Chorążym został Bartosz Druszcz, w asyście Mileny Błach i Kingi Olszewskiej. Dyrektor szkoły, składa podziękowanie ustępującemu składowi pocztu sztandarowemu.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

POŻEGNANIE KLASY VI

To dzięki Wam, mam to co mam".
W środę 22.06.2016r, uczniowie klasy szóstej wraz
z wychowawczynią Panią Barbarą Bednarek i Panią Dyrektor Dorotą Ciećką przygotowali wieczorek dla rodziców.
Dzieci podziękowały rodzicom za miłość, dar życia, poczucie bezpieczeństwa, wypowiadane stanowcze "NIE" i kochające serce. W wyśpiewanych słowach piosenki rodzice usłyszeli:
"To dzięki Wam, mam teraz to co mam.
To dzięki Wam, wspanialszy jest mój świat.
Niech dobry Bóg Was strzeże, niech Wam da
siłę i zdrowie byście mogli żyć sto lat"
Następnie uczniowie w humorystycznych scenkach przedstawili rodzicom do czego służy tata,
do czego służy mama, a do czego służą dzieci oraz że jeśli tylko ma się chęci, to można
o rodzinie niezły  serial nakręcić.
"Na dobre i na złe - jest rodzina.
Na dobre i na złe- niech się trzyma."
W dalszej części spotkania uczniowie bawili się przy muzyce, a rodzice we wspólnym towarzystwie miło spędzili czas.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WIECZOREK KLASY III

 

20 czerwca 2016 r. klasa III uczestniczyła w wieczorku kończącym ich pierwszy etap nauczania. Organizatorami spotkania byli rodzice, dzieci i wychowawczyni Grażyna Mamczak. Dzieci  w pięknych słowach podziękowały nauczycielom za trzy lata wspólnej współpracy.

Pragniemy podziękować nauczycielom za trud, serce
i wkład w nasze nauczanie
i wychowanie. To oni wpajali w nas wiedzę potrzebną do życia, uczyli jak należy rozsądnie
i godnie postępować w różnych sytuacjach, czasem karcili za złe zachowanie. Byli naszymi wychowawcami oraz partnerami w rozrywkachi zabawach.

Nie zabrakło słów podziękowania dla rodziców:

Dzisiaj pragniemy także podziękować Wam drodzy rodzice za to, że możemy
Wam ufać, że nas rozumiecie w trudnych sytuacjach, pocieszacie kiedy jest
nam smutno, pomagacie nam pokonać wszelkie trudności w nauce, dokładacie
starań, aby wychować nas na dobrych i uczciwych ludzi.

Był też czas na wspólną zabawę i poczęstunek.

Wychowawczyni dziękuje rodzicom klasy III za trud i zaangażowanie w wychowanie swoich dzieci i pracę społeczną na rzecz naszej placówki.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

Konkurs „Uzależnienia – ryzykowna droga” - dla szkół podstawowych rozstrzygnięty.

 

W dobie wzrastających uzależnień narkotykami, alkoholem i nikotyną komputerami i telefonią komórkową ważną rolę naprawczą w życiu młodego człowieka odgrywa szkoła, która ma za zadanie zapewnić dziecku nie tylko prawidłowy rozwój intelektualny, ale również społeczny i emocjonalny. Aby przestrzec młodego człowieka przed złem, jakim są używki i przemoc Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łubnicach, Zespół Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach i Zespół Szkół w Wójcinie. postanowiła zorganizować konkurs profilaktyczny pod hasłem "Uzależnienia – ryzykowna droga".

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

 1. Etap szkolny . Uczniowie klas II – III rozwiązywali test o tematyce profilaktycznej. Do drugiego etapu zostały zakwalifikowane trzy osoby z każdej klasy.
 2. Drugi etap polegał na przygotowaniu scenki dotyczącej profilaktyki na drodze wylosowanego tematu przez najlepszych uczniów a poszczególnych klas szkół.

Dnia 17 czerwca 2016 roku w Centrum Kultury Wsi Łubnice spotkały się dzieci klas II – III ze szkół naszej gminy, aby zaprezentować przygotowane scenki. Komisja konkursowa miała „twardy orzech do zgryzienia”, ponieważ przedstawione przez uczniów scenki były na wysokim poziomie. Dzieci zaprezentowały dużą wiedzę z zakresu tematyki uzależnień, negatywnego wpływu używek na organizm młodego człowieka. Wykazały się pomysłowością i oryginalnością.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS III

Na zaproszenie dyr. Doroty Ciećka,  wych. Grażyny Mamczak i Sławomira Smolnika dnia 8.06.2013r. odbyło się integracyjne spotkanie uczniów klas III Szkoły Podstawowej z Łubnic i Wójcina. Uczniowie podczas wspólnych zabaw i gier nawiązali nowe znajomości. Na koniec odbyło się poczęstunek.  Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.  Od września będą tworzyli jedną klasę czwartą w naszej szkole.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYCIECZKA DO GRODU RYCERSKIEGO W BISKUPICACH

Dzieci 5-letnie i z  kl. II z wychowawczyniami udały się
15 czerwca br. w niezwykłą podróż do grodu rycerskiego, który zbudowany jest na wyspie i otoczony fosą. W środku znajdują się: trybuny, wieże strażnicze, staropolska karczma, „gościniec śpiącego rycerza”, zbrojownia, kuźnia, czerpalnia papieru, wystawa narzędzi tortur. Wszystkie te miejsca wzbudzały zainteresowanie dzieci. W trakcie pobytu, pod czujnym okiem pana Piotra dzieci miały okazję potrenować strzelanie z łuku, rzucanie nożem,  przymierzyć zbroje i nauczyć się pisania gęsim piórem. Dodatkową atrakcją były przejażdżki bryczką
i zwiedzanie zagrody  zwierząt.

Pobyt w grodzie rycerskim był niezapomnianą przygodą a uczestniczenie w rozmaitych zajęciach rycerskich, przyniosło wszystkim wiele  radości. Do domu wróciliśmy z łukami i mieczami
by doskonalić swoje umiejętności.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

W dniu 16.06.2016 r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Uczniowie  kl. IV rozwiązali test teoretyczny składający
się z 25 pytań oraz zaliczyli przejazd na torze sprawnościowym.
Nad całością czuwała komisja w składzie: przedstawiciele Komendy Policji Powiatowej z Wieruszowa mł. asp. Piotr Łuczak
i sierż. szt. Piotr Siemicki,  pielęgniarka szkolna pani Mariola Świerczyńska, dyrektor szkoły  Dorota Ciećka i pan Sławomir Smolnik.
Na zakończenie wszystkim uczniom wręczono kartę rowerową.

Dyrektor szkoły składa podziękowanie za pracę w Komisji Egzaminacyjnej Pani Marioli Świerczyńskiej i przedstawicielom Komendy Policji z Wieruszowa.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

W poniedziałek 13 czerwca 2016r. odbyła się autokarowa wycieczka do Wrocławia, w której wzięli udział uczniowie
z klasy I, III oraz dwie uczennice z klasy II. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie ZOO i Afrykarium, podczas którego dzieci miały okazję zobaczyć różnorodne gatunki zwierząt pochodzących z różnych zakątków świata. Kolejną atrakcją wycieczki był rejs statkiem po Odrze i podziwianie widoków miasta. Ostatnich wrażeń na wycieczce dostarczył dzieciom oglądany w kinie, film pt. "Angry Birds".
Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za miłą atmosferę i niezapomniane przeżycia.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

W dniu 7 czerwca  2016 r. w Szkole Podstawowej w Wójcinie odbył się II etap Gminnego Konkursu Ortograficznego.
24 uczestników  - 12 ze Szkoły Podstawowej w Dzietrzkowicach
i 12 ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie - napisało test ortograficzny. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach:
I kategoria – klasy IV;
II kategoria – klasy V;
III kategoria – klasy VI.

Laureaci konkursu (I, II i III miejsce w każdej kategorii) otrzymają nagrody i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy za udział.

Organizatorzy: Gabriela Garczarek i Marzena Smolnik

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PIKNIK RODZINNY

W niedzielę  5 czerwca w naszej szkole odbył się piknik rodzinny. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęły występy przedszkolaków i uczniów kl. I-VI. Po występach wszyscy zebrani mogli obejrzeć wspaniałe pokazy umiejętności tanecznych w wykonaniu Koła Tanecznego z Byczyny a także mażoretek z Łubnic.
Na zakończenie występów byliśmy świadkami niezwykłych akrobacji rowerowych w wykonaniu absolwentów naszej szkoły. Na uczestników festynu czekała moc atrakcji przygotowana przez Radę Rodziców. Organizatorzy zadbali także o rozgrywki sportowe i smaczny poczęstunek.
Wieczorem odbyła się zabawa taneczna , do której przygrywał zespół "ALVIN".
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, OSP Wójcin, Stowarzyszeniu Gospodyń "Wójcin  nad Prosną", klubowi sportowemu "Zryw" i Wójtowi Gminy Łubnice, którzy pomogli w zorganizowaniu tej wspaniałej imprezy.
Szczególne podziękowania kierujemy do następujących sponsorów:
Firma Handlowa Magdalena Golińska, FPUH R. Duszyński J. Smugowski, FPH Druszcz s.c. - piekarnia Wójcin , Damian Janas "Akord" Łubnice, Jolanta Warga "Rolnik" - Łubnice, Krzysztof Lemiesz "Stalex" -  Łubnice, Marian Bożek-  Łubnice, Bartosz Ciosek " Meble Candi" - Łubnice, Łukasz Olek- Łubnice, Krzysztof i Marek Starek - Łubnice, Tomasz Pawlik - Wójcin, Marian Zimoch "Olmar" - Wójcin, "Magma" - Wójcin, "Szymex" - kwiaciarnia - Dzietrzkowice, Mariusz Smolarek - Dzietrzkowice, Marcin Syguła "LUX" - Jeziorko,"Wekart" Dzietrzkowice, Grzegorz Chadryś - Dzietrzkowice, Mirek Aleksandrowicz - Wójcin, Cierkosz Firma Transportowa - Wójcin, Aneta i Mirosław Panek - Wójcin,Aleksander i Małgorzata Markiewicz - Wójcin, Kierownik i pracownicy "DINO"  - Łubnice, Agnieszka i Krzysztof Trzeciak - Dzietrzkowice, Żaneta i Adam Kaczor - Dzietrzkowice, Sklep ABC - Łubnice, Fryzjer "Sylwia" - Dzietrzkowice, Pionier Łubnice, Maciej Konieczny - Pątnów,  Hurtownia "EUROCASH", KUP_POL Radostów, Skład Handlowy "JARGOS"-Wójcin, Izabela i Michał Cichosz - Wójcin, Monika Nawrot - Wójcin, Michał Zimoch - Wójcin, Adam Mączka - Wójcin, Marek Wejner - Wójcin, Marcin i Józef Jeziorni - Wójcin, Emilia Wydmuch kwiaciarnia - Dzietrzkowice,  Meble "IRENA" - Ludwinów, Justyna Kucharska "JUGO" - Ludwinów, "NESTORPACK" - Ludwinów, Fryzjer "Karolina" - Dzietrzkowice, Andrzej Stasiak - Wójcin, Jarosław Stasiak - Wójcin, Sylwia i Michał Dudek - Andrzejów, Dariusz i Radosław Piasta - Wójcin,  Grenich "ANNA" , Piotr Baran "EURO ZAKUPY" - Wójcin, Lucjan Przybyła "MARS" - Łubnice, Piotr Wejner - Wójcin, "Świat Zabawek" - Kępno, Meble Kucharski - Opatów,  Wróbel "TOMPOL" - Opatów, Andżelika Gryga - Wójcin, Kamil Barczok "NAVI EXPRESS" - Bralin, "GRENE" -  Kępno, "WERSAL" - Jankowy, "AGROPOL" Jarych - Baranów, " Centrum Zaopatrzenia Rolnictwa M. Jerz i A. Spodymek" - Skomlin,  Zakład "LIDIA" - Wójcin, Beata i Tomasz Markiewicz - Andrzejów, Zespół "ALVIN" - Łubnice, Zakład Malarsko - Tapeciarski Józef Błaszczyk - Wójcin, "HM HELWETIA" - Wieruszów.

DZIĘKUJEMY!

 

Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

DZIEŃ DZIECKA Z SKO

1 czerwca 2016r. dzieci oddziału przedszkolnego i klas I-III uczestniczyły w szkolnym turnieju pod nazwą "Dzień Dziecka
z SKO" przygotowanego przez opiekunów SKO panią
G. Mamczak
i panią K. Korek. Dzieci mogły wykazać sie znajomością pojęć związanych z bankowością. Rozwiązywały krzyżówki, rebusy oraz zadania matematyczne. W miłej i życzliwej atmosferze rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych. Zwycięskie drużyny nagrodzone zostały medalami, a każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodki upominek.
Dzieci miały możliwość spróbowania soku z jabłek przygotowanego przez opiekunów.
Wręczone zostały również nagrody laureatom konkursu plastycznego "Kwiatek dla SKO".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

VIII GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 31.05.2016r odbył się w naszej szkole VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas trzecich. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z Dzietrzkowic, Łubnic oraz  Wójcina. Pasjonaci języka angielskiego mogli się pochwalić swoją wiedzą i umiejętnościami oraz poznać swoich rówieśników z sąsiednich szkół. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy
i nagrody. Oto wyniki:
I miejsce Emilia Krawiec
II miejsce Michał Nowak
III miejsce Nikola Miłoch
Gratulujemy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PARAFIADA

20 maja 2016r. w Zespole Szkół w Wójcinie odbyła się I Regionalna Parafiada Diecezji Kaliskiej. Ideę organizacji parafiad zapoczątkował o. Józef Joniec. Parafiada to wydarzenie oparte na triadzie: stadion-teatr-świątynia.            
W imprezie udział wzięło 11 drużyn z: Dzietrzkowic, Bolesławca, Mieleszyna, Żdżar, Radostowa, Pichlic, Czastar, Walichnów, Starego Ochędzyna i dwie drużyny wystawione przez organizatorów. Najpierw młodzi sportowcy przeszli z placu szkolnego do kościoła, gdzie wraz z opiekunami
i panią dyrektor Dorotą Ciećką uczestniczyli we Mszy świętej. Eucharystii przewodniczył Ks. Józef Kaczmarek – pomysłodawca parafiady, w koncelebrze Ks. P. Niezgódki, Ks. A. Sośnickiego
i Ks. H. Sikory. Na Mszy świętej obecny był również Wójt Gminy Łubnice – p. Henryk Ciosek. Po mszy, w zorganizowanej kolumnie, wszyscy przeszli na plac szkolny, gdzie Ks. Józef i pani dyrektor D. Ciećka dokonali oficjalnego otwarcia imprezy. Sportowcy rywalizowali ze sobą w pięciu dyscyplinach sportowych: bieg przełajowy, orientering, tenis stołowy, warcaby, rzut piłeczką palantową oraz dodatkowo mogli uczestniczyć w konkursie plastycznym. Rywalizacja przebiegała z zachowaniem zasad fair play. Atmosfera była wspaniała, a zawodnicy dali z siebie wszystko, by godnie reprezentować swoje szkoły i parafie, choć wszyscy pamiętali, że najważniejsza jest dobra zabawa.                                                                                                              
W oczekiwaniu na wyniki zawodów sportowych uczniowie naszej szkoły uświetnili parafiadę występami artystycznymi. Na zakończenie zwycięzcom puchary i medale wręczyli  Starosta Powiatu Wieruszowskiego p. Andrzej Szymanek, Wójt Gminy Łubnice p. Henryk Ciosek,
p. dyrektor Dorota Ciećka.    Organizatorzy dziękują sponsorom: Firma Handlowa Magdalena Golińska, FPUH R. Duszyński J. Smugowski, FPH Druszcz s.c., Wójtowi Gminy Łubnice, Starostwu Powiatowemu w Wieruszowie oraz organizacjom wspomagającym przygotowanie imprezy: Przychodni „Mediana” Konrad Magot, OSP w Wójcinie, Stowarzyszeniu Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną”, KP w Wieruszwie, Radzie Rodziców i Klubowi ,,Czarna Damka” z Lututowa.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

KONKURS MATEMATYCZNY

Dnia 17 maja 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs  Matematyczny  dla uczniów klas: IV, Va, Vb i VI. Wzięło  w  nim  udział  18  uczniów.  Zestawy  zadań  konkursowych  były  zróżnicowane  dla  poszczególnych  klas.

 

 

 

Wyniki  Szkolnego Konkursu  Matematycznego:

 

Klasa IV:

Wioletta Dziekan – I miejsce

Amelia Hącel – II miejsce

Monika Idasiak – III miejsce

 

Klasa V:

Kacper Piekielny – I miejsce

Milena Błach – II miejsce

Bartosz Druszcz – III miejsce

 

Klasa VI:

Maciej Zych – I miejsce

Wiesław Cichosz – II miejsce

Matra Merta – III miejsce

 

Pozostali uczestnicy konkursu: Maciej Panek, Paweł Szaniec, Michał Magot, Stanisław Maślanka, Bartosz Korek, Agnieszka Wypych, Natalia Gołębiowska, Tobiasz Chrzan i Michał Wejner.

 

Organizatorem konkursu była pani  Barbara Bednarek.
Zwycięzcom gratulujemy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

12.05.2016r w naszej szkole gościło Miasteczko Ruchu Drogowego z BRD Sieradz. Uczniowie klasy IV uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych podczas których przybliżyli sobie znajomość zasad bezpieczeństwa poruszania się rowerem po drodze.

Zapraszamy do galerii szkoły.

AKCJA CHARYTATYWNA

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. (Jan Paweł II)

Są to piękne słowa, którymi powinniśmy kierować się
w życiu. Świadome służenie, pomaganie, wspieranie potrzebujących poprzez pomoc materialną, rzeczową, poradę, dają dużą szansę na szczęście i uśmiech, ale również przyczynia się do nadania życiu głębszego sensu. Pomagając wzbudzamy w sobie nowe pokłady życiowej energii i poznajemy, czym jest naturalne poczucie spełnienia.

22 kwietnia 2016r odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna na rzecz Weroniki, naszej uczennicy i koleżanki. W niedługim czasie przejdzie ona operację, rekonstrukcję niesprawnej rączki. Zebraliśmy 930,03 zł. i przekazaliśmy je na konto fundacji „Zdążyć z pomocą”  KRS 0000037904. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspaniały dar i przyłączenie się do akcji.

Życzymy Weronice, aby była szczęśliwa, zdrowa i odzyskała sprawność.
Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Wójcinie.

 

Rodzice Weroniki dziękują nauczycielom i dzieciom Zespołu Szkół w Wójcinie za dobre serce i pomoc finansową w dążeniu do uzyskania sprawności rączki ich córki.

"KWIATEK DLA SKO"

„KWIATEK DLA SKO” - konkurs

 

Dnia 10.05.2016r. komisja w składzie:

 

 1. dyr. Szkoły mgr Dorota Ciećka
 2. mgr Karolina Musiewicz
 3. mgr Sławomir Smolnik
  dokonała oceny prac konkursowych „Kwiatek dla SKO” i wyłoniła zwycięzców.

Przedszkole

 1. Chałupka Adam
 2. Korek Filip
 3. Marek Martyna, Mielczarek Kinga

 

Klasy I-III

 1. Cierkosz, Anna,  Czeszejko - Sochacki Kamil
 2. Mączka Aleksandra, Grenich Kinga
 3. Chałupka Eliza, Dykas Natalia

 

Klasy IV – VI

 1. Chrzan Tobiasz
 2. Idasiak Monika
 3. Marek Natalia, Zych Maciej

 

 

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom organizatorzy serdecznie dziękują za udział w konkursie.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYCIECZKA

W maju uczniowie klas III-VI byli na dwudniowej wycieczce. Pierwszego dnia zwiedzali Kopalnię Soli w Wieliczce, Muzeum Lotnictwa w Krakowie i spacerowali po Rynku Krakowskim. Drugiego dnia uczniowie byli w Ojcowskim Parku Narodowym
i zwiedzali Zamek w Pieskowej Skale oraz widzieli skały zbudowane z twardych wapieni skalistych, między innymi Maczugę Herkulesa. Następnie przebywali w Ogrodzieńcu, zwiedzali ruiny zamku oraz w Parku Doświadczeń uczyli się poprzez zabawę o prawach fizyki. Wycieczka była udana, pogoda i humor dopisały.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

W dniu 28 kwietnia 2016r. odbyła się w Szkole Podstawowej
w Wójcinie uroczystość pod hasłem: 3 MAJA - ŚWIĘTO KONSTYTUCJI. 
Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Barbarą Bednarek
i panią Marią Janas przygotowali montaż słowno - muzyczny przypominający wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej polskiej Konstytucji w 1791 roku.
"Dniu Trzeci Maja, dniu nam święty,
Hołd ci należy nieść,
Choć dziś narodu cel wytknięty,
Pamięci twojej cześć!"

TEATRZYK "WITAMY WIOSNĘ"

W dniach 20.04. i 21.04.2016 klasa I udała się z wizytą do swoich młodszych kolegów z przedszkola i zerówki. Uczniowie zaprezentowali krótki teatrzyk pt."Witamy wiosnę".
W kolorowych przebraniach i wiosennej scenerii, opowiadali przedszkolakom o tym, jak wiosnę witały ptaszki oraz różne zwierzęta zamieszkujące łąkę. Na zakończenie zaśpiewali piosenkę pt. " Wiosna w ogrodzie", a dziewczynki przebrane za wiosenki rozdały dzieciom wycięte z papieru, wiosenne kwiaty.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

MAM TALENT

Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs "Mam talent". Uczestnicy zaprezentowali swoje zdolność i umiejętności. Dzieci tańczyły, śpiewały, rysowały, recytowały, przedstawiały scenki, skecze. Wszystkie występy podobały się publiczności.
Jury w składzie pani dyrektor Dorota Ciećka, pani Elżbieta Bednarek, pani Anna Małecka, pan Sławomir Smolnik wyłoniło najlepszych, a samorząd uczniowskich zakupi dla nich nagrody.
Na podium stanęły następujące osoby:


klasy I-III

I miejsce - układ akrobatyczny: Anna Cierkosz, Kacper Lipieta, Emilia Matusiak, Maciej Walczak, Roksana Cierkosz, Dawid Drobina, Zuzanna Biryt, Anna Tomaszewska, Mariusz Wypych.
II miejsce - piosenka "Marzenia się spełniają"
Anna Tomaszewska
III miejsce - piosenka "Grabie i łopaty"
Anna Stasiak, Weronika Musiewicz, Marlena Piekielna, Wiktoria Duszyńska, Magdalena Cichosz, Michalina Cempel.

Konkurs plastyczny:
I miejsce - Roksana Cierkosz
II miejsce - Zosia Druszcz, Eliza Chałupka
III miejsce - Zuzanna Biryt

Klasy IV-VI

I miejsce -  Monika Idasiak piosenka "Zawsze tam gdzie ty"
II miejsce - Maciej Zych utwór "Biała mewa"
III miejsce - Michał Krystek piosenka "Tylko jeden moment mam w pamięci".

Konkurs plastyczny:
I miejsce - Monika Idasiak
II miejsce - Julia Białek
III miejsce - Weronika Chadryś

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie i występ.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole, który odbył się 20 kwietnia 2016 r. miał  na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym dniu uczniowie, nauczyciele
i rodzice uczestniczyli w apelu podczas którego młodzi artyści klas III – VI w różnorodnych scenkach tematycznych
i piosenkach chcieli przekazać i uświadomić koleżankom
i kolegom jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera i Internetu. Zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa w Internecie. Uczestnicy apelu wskazali na konieczność stosowania zabezpieczeń i ograniczanie dostępu do nieodpowiednich stron. Nad przebiegiem dnia czuwały mgr G. Mamczak i mgr B. Bednarek.

Zapraszamy do galerii szkolnej

WYWIADÓWKA

 

W dniu 25.04.2016r. ( poniedziałek)
od godz. 1600 do 1730
w  Szkole Podstawowej w Wójcinie
odbędzie się wywiadówka.

Serdecznie zapraszamy.

KWIETNIOWE ROCZNICE

http://uglubnice.com.pl/zswojcin/pl/left/galeria-zdjec-szkoly-2015-2016/rocznica-chrztu-polski-13-04-2016r/

13 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Wójcinie odbył się uroczysty apel z okazji jubileuszu chrztu Polski, 76. rocznicy zbrodni katyńskiej i 6. rocznicy tragedii smoleńskiej. Apel poprzedziła uroczysta msza święta, po której uczniowie ze szkolnego koła teatralnego zaprezentowali inscenizację historyczną "Chrzest Polski" i taniec średniowieczny kender. Apel zakończono zapaleniem zniczy i złożeniem wiązanki kwiatów przed tablicą upamiętniającą  kierownika  Szkoły Podstawowej w Wójcinie Józefa Ziemskiego zamordowanego w Katyniu w kwietniu 1940r.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ZAPROSZENIE NA PARAFIADĘ

ZAPROSZENIE

Na Regionalną Parafiadę

Diecezji  Kaliskiej

WÓJCIN  -  20 maja 2016 roku

 1. 1. W Parafiadzie udział biorą uczniowie

Szkół Podstawowych. Drużyna może składać się maksymalnie z 15 uczniów klas IV – VI

( chłopcy dziewczęta ).

 1. 2. Dyscypliny sportowe :
 • Tenis stołowy
 • Warcaby
 • Bieg  przełajowy
 • Bieg na orientację
 • Rzut piłeczka palantową
 1. 3. Dodatkowo dla chętnych – Konkurs

plastyczny na temat ; ( moja ulubiona

dyscyplina sportowa )

 1. 4. Każdy z uczestników Parafiady wybiera

jedną, ulubioną przez siebie dyscyplinę

sportową ( dodatkowo konkurs plastyczny)

5.Dla zwycięzców w poszczególnych dyscypli-

nach sportowych przewidziane są; medale,

dyplomy i stosowne upominki. Dla pozostałych

uczestników dyplomy i radosna atmosfera.

R E G U L A M I N

Regionalnej  Parafiady  Diecezji  Kaliskiej

 1. 1. Cel. Popularyzacja sportu wśród dzieci  młodzieży. Uczestniczymy w autorskim programie edukacyjno-wychowawczym Zakonu Ojców Pijarów.
 2. 2. Organizator ; Zespół  Szkół w  Wójcinie  oraz Rzym-Kat.

Parafia p.w. św. Katarzyny w Wójcinie.

 1. 3. Patronat ; J.E. Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Kaliskiej

Edward  Janiak.

 1. 4. Termin  ;  20 maja 2016 roku
 2. 5. Miejsce ; Szkoła  Podstawowa  w  WÓJCINIE.
 3. 6. Dyscypliny ;  tenis stołowy, warcaby, bieg przełajowy, bieg

na orientację, rzut piłeczka palantowa oraz dodatkowo dla

chętnych konkurs plastyczny na temat „ moja ulubiona dys-

cyplina sportowa”. Każdy z uczestników Parafiady wybiera

jedną, ulubioną przez siebie dyscyplinę sportową. Dodatko-

wo może wybrać konkurs plastyczny.

 1. 7. Zgłoszenie ; Szkoła uczestnicząca w Parafiadzie zgłasza

maksymalnie 15 uczestników w kategorii Szkoły Podstawowej

( łącznie chłopców i dziewczęta). Na zgłoszeniu podać;

Nazwę szkoły, imienna lista uczestników z datą urodzenia,

wybraną dyscyplinę sportową ewentualnie dodatkowo udział w konkursie plastycznym  oraz nazwisko Opiekuna.

Adres; Zespół Szkół w Wójcinie, ul. Wieluńska 9, 98-432

Łubnice; tel. 62 78 47 313, e-mail; spwojcin@op.pl

Serdecznie prosimy o dosłanie zgłoszeń na adres Szkoły Podstawowej

w Wójcinie  w terminie do 10 maja 2016 roku - WAŻNE !

 1. 8. Zasady; Tenis stołowy – 2 sety do 11 zdobytego punktu

Warcaby - 1 wygrana partia

Bieg przełajowy - dystans 300 m.

Bieg na orientację  - dystans  około 400 m.

Rzut piłeczka palantową - 3 rzuty (liczony najdł.)

 1. 9. Punktacja ; Miejsca 0d 1 do 10 punktowane będą według

zasady; I m. – 10 p., II m. – 9 p., III – 8 p.,…

 1. 10. Nagrody ; Dla zwycięzców w poszczególnych dyscyplinach

sportowych i konkursie plastycznym przewidziane są ; medale,

dyplomy, stosowne upominki. Dla trzech najlepszych zespołów

puchary. Dla pozostałych uczestników dyplomy i radosna sportowa atmosfera.

 1. 11. Sprawy socjalne ; Dla wszystkich uczestników Parafiady

przewidziany jest posiłek i napoje.

 1. 12. Postanowienia końcowe;
 • rejestracja zespołów w dniu przybycia od g. 8.00
 • uroczyste otwarcie Parafiady w kościele w Wójcinie

Mszą św. o godz. 9.00

 • od g.10.00przewidziane jest rozpoczęcie rozgrywek
 • za kulturę poszczególnych zespołów odpowiadają Opiekunowie
 • ewentualne zapytania można kierować do Organizatorów Parafiady w Wójcinie.
 • Organizatorzy Parafiady mają prawo w razie poważnej racji na zmianę regulaminu rozgrywek.
 • Reprezentacja Organizatorów i  najlepszy zespoł mają prawo udziału w XXVIII Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie ( od 10 do 16 lipca 2016 r. )
 • Zakończenie Parafiady przewidziane jest na g.14.00.

KONKURS PLASTYCZNY

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

19 marca 2016 roku w Lututowie odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna
w składzie: Milena Błach, Wioleta Dziekan, Agnieszka Wypych, Maciej Zych. Wszyscy awansowali do rundy półfinałowej natomiast w finale Wioleta Dziekan zajęła III miejsce. Dziękujemy uczniom za reprezentowanie szkoły i gminy. Gratulujemy zdobytych medali, dyplomów i pucharu.
Zapraszamy do galerii szkolnej.

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA

Przed Świętami Wielkiej Nocy został ogłoszony szkolny Konkurs Plastyczny pt. "Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna". Celem konkursu było kultywowanie zwyczajów i tradycji wielkanocnych, pobudzanie , i rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci.
Prace konkursowe rozpatrywane były w  II kategoriach wiekowych:
- grupa przedszkolna: 3-4 latki
- klasy I-III
Dzieci wykazały się  dużą pomysłowością i oryginalnością podczas wykonywania prac, wykorzystały ciekawe materiały i łączyły różne techniki plastyczne.
Komisja konkursowa, która miała bardzo trudne zadanie ogłosiła następujące wyniki.
W kategorii grupy przedszkolne:
I miejsce - Filip Korek
II miejsce - Jakub Kmiecik
III miejsce - Adaś Chałupka
Wyróżnienia:
- Adaś Miłoch
- Kinga Mielczarek
- Dawid Domagała
- Jakub Tomaszewski


Klasy I-III

I miejsce - Magda Cichosz, Nikola Miłoch
II miejsce - Adaś Zych, Maciej Woś, Weronika Musiewicz
III miejsce - Amelia Gryga, Dorian Nawrot, Eliza Chałupka

Wyróżnienia:
- Kamil Czeszejko - Sochacki,
- Zofia Druszcz,
- Kinga Grenich

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w konkursie.
Aneta Rossa

Zapraszamy do galerii szkolnej.

TURNIEJ CZYTELNICZY

22. marca w naszej szkole odbył się turniej czytelniczy "Książkowe zmagania" dla klas IV-VI. Celem tego turnieju było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, doskonalenie umiejętności posługiwania się różnego rodzaju źródłami  informacji. W zmaganiach wzięły udział czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy. Ich umiejętności oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Dorota Ciećka,  pani Dorota Wejner oraz pan Sławomir Smolnik. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy szóstej.
Konkurs zorganizowały pani Marzena Smolnik i pani Gabriela Garczarek we współpracy z panią dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łubnicach Dorotą Wejner.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

POWITANIE WIOSNY

W oczekiwaniu na cieplejsze dni 21 marca wyruszyliśmy powitać wiosnę. Dzieci przygotowały kolorowe, ekologiczne marzanny, które jako symbol zimy zostały spalone na boisku szkolnym. Pogoda sprzyjała więc w radosnych nastrojach wróciliśmy do klas.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

W związku ze zbliżającymi się Świętami  Wielkanocnymi dzieci 5 letnie i z kl. III poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: piekły wielkanocne babki, robiły pisanki, koszyczki, stroiki na stół wielkanocny.   Dnia 23 marca 2016r.  salę 5 latków odwiedził niezwykły gość- Zajączek Wielkanocny. Dzieciom nie udało się go poznać osobiście, ale zostawił dla nich słodkie upominki. Aby było ciekawiej, ukrył je w różnych miejscach klasy.  Zajączku dziękujemy za prezenty!

Natomiast uczniowie kl. III przygotowali świąteczne śniadanie w trakcie którego smakowali upieczone babki, dzielili się jajkiem składając sobie życzenia.

Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych i smacznych Świąt Wielkanocnych!

Zapraszamy do galerii przedszkola.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć Wszystkim  wielu przyjaciół, szczęścia, prawdziwej miłości, suto zastawionych stołów, pysznych wypieków, smacznego jajka, bogatego zająca, sukcesów, słonecznej pogody, kolorowych pisanek, pięknej święconki, mokrego Dyngusa, wiary, siły i nadziei. Wesołego Alleluja!


Życzą
Dyrektor, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół w Wójcinie

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniach 4 i 11 marca 2016 roku odbyły się szkolne i gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
W rozgrywkach powiatowych, które odbędą się w Lututowie 19.03.2016 naszą gminę reprezentować będą: Maciej Zych, Milena Błach, Wioletta Dziekan i Agnieszka Wypych.
Życzymy im dalszych sukcesów i fajnych nagród.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

KONKURS RELIGIJNY

XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Religijnej "Piękna jak perła" Postać błogosławionej Karoliny  Kózkówny.

W czwartek 10 marca 2016r o godzinie 900 w Zespole Szkół
w Wójcinie  po raz dwunasty odbył się konkurs wiedzy religijnej, którego organizatorami byli pani Karolina Musiewicz i ks. Józef Kaczmarek. W konkursie udział wzięli uczniowie  ze Szkół Podstawowych w :Bolesławcu, Chróścinie, Żdżarach, Mieleszynie, Radostowie, Parcicach, Czastarach i w Wójcinie. Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze. Poziom uczestników był wyrównany, a różnica ilości uzyskanych punktów  niewielka. Oto laureaci konkursu:
I miejsce  - Marta Taras - Sp Mieleszyn
II miejsce  - Zuzanna Kot - SP Parcice
- Amelia Mączka - SP Mieleszyn
III miejsce - Milena Błach - SP Wójcin
- Michał Wojtysiak SP Bolesławiec
Wszystkim uczestnikom gratulujemy szerokiej wiedzy.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książeczki o bł. Karolinie, a laureaci dodatkowe nagrody książkowe. Dziękujemy Ks. Proboszczowi - Józefowi Kaczmarkowi za ufundowanie nagród oraz opiekunom: pani M. Nawrockiej, pani A. Krupop, , pani A. Zimoch, pani B. Małeckiej,
ks. J. Grabowskiemu, ks. T. Kaczmarkowi, ks. A. Sośnickiemu za przygotowanie uczniów do konkursu.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ KOBIET

8 marca to międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym dniu świętują kobiety na całym świecie. I właśnie z tej okazji uczniowie klasy Va wraz z wychowawczynią przygotowali część artystyczną. Jak uważają artyści kobieta to dar dla mężczyzn, to jego muza, bodziec do działania. Bez kobiet świat byłby nudny.

Wszystkim kobietom - tym dużym i tym małym, z okazji ich święta życzymy pomyślności i spełnienia marzeń.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

Dyrektor Zespołu Szkół w Wójcinie ogłasza zapisy do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Wójcinie
na rok szkolny 2016/2017.
Zgłoszenia dziecka można dokonać
od poniedziałku do piątku w sekretariacie szkoły
w godzinach od 700 - 1500 do dnia 31.03.2016r.

Serdecznie zapraszamy.

FERIE W SZKOLE

Mimo, że ferie to czas odpoczynku, który uczniowie chcą spędzić poza szkołą, to jednak niektórzy pojawili się w murach placówki. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż  z racji przerwy
w nauce w naszej szkole zorganizowano zajęcia, mające za zadanie umilić okres ferii.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

POMAGAMY ZWIERZĘTOM

W lutym podsumowano II edycję akcji "Pomagam zwierzętom". Zebrano kwotę 202,08 złotych, za którą zakupiono karmę dla psów. 16 lutego 2016 roku uczniowie z opiekunem z udziałem rodzica, udali się do przytuliska dla psów w Mieleszynie gdzie przekazano " prezent dla psów". Uczniowie mieli możliwość  zapoznania się z warunkami życia zwierząt w przytulisku. Byli pod wrażeniem i postanowili powtórzyć taką akcję wiosną.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

Archiwum stron: 16 - 15 - 14 - 13 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1

Menu