HARMONOGRAM FERII

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

W ZACZAROWANYM ŚWIECIE BAJEK I BAŚNI

W ostatni dzień tegorocznego karnawału w naszej szkole odbyła się imprez czytelnicza pod hasłem "W zaczarowanym świecie bajek i baśni". Dzieci z klas I-III wzięły udział w baśniowych konkursach, których pomyślne ukończenie miało na celu uwolnienie Jasia więzionego przez Babę Jagę. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą znajomością baśni, dlatego też Jaś został uwolniony. W pełnych napięcia zmaganiach dopingowały uczniów pięciolatki. Ponadto dzieci zaprezentowały, przygotowane wcześniej wraz
z wychowawczyniami, utwory muzyczne związane z tematyką bajkową. W przeprowadzeniu  uroczystości pomagali uczniowie klas piątych przebrani za bajkowe  postacie.
Najważniejszym punktem programu było odczytanie baśni pt. "Śniegowy Bałwan" H.Ch. Andersena przez zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczyciły nas:
P. Dorota Wejner., P. Aldona Juszczak, P. Anna Małecka, P. Magdalena Biegańska, P. Dorota Ciećka. serdecznie dziękujemy za wsparcie!
Po tych emocjach na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka. Nad przebiegiem uroczystości czuwały P. Gabriela Garczarek i P. Grażyna Mamczak.

 

 

TŁUSTY CZWARTEK

Tradycji stało się zadość! W tłusty czwartek Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował oponki. Oponki były pyszne. Zniknęły w mgnieniu oka. Dzieci już czekają na następny tłusty czwartek.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

FAWORKI

 

„Powiedział nam Bartek , że dziś tłusty czwartek……..”

Dzisiaj  5 latki kultywując tradycję tłustego czwartku w ramach bloku tematycznego „Jestem samodzielny w kuchni” piekły wraz ze swoją panią faworki. Dzieci dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wyrabiały
i wałkowały ciasto i „wyczarowywały” faworki. W trakcie pieczenia zapoznały się ze zwyczajami i tradycjami „tłustego czwartku”. Na zakończenie wszyscy z wielkim apetytem „pałaszowali” upieczone faworki, zwane również chruścikami.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SZKOLNY BAL

Karnawał to czas radości i zabawy. Tegoroczny bal otworzyła pani dyrektor Dorota Ciećka. Dziewczynki  z klasy VI Marta
i Jola poprowadziły część artystyczną przygotowaną przez nauczycieli w czasie której wszystkie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Następnie dzieci z przedszkola i klas młodszych przebrane
w ciekawe stroje wzięły udział w paradzie przebierańców. Wśród postaci jakie można było spotkać w sali balowej widać było m.in.: księżniczki, pszczółki, wróżki, biedronki, żołnierza, policjanta i wielu bohaterów bajek.
Przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci mogły się bawić ze szkolnymi kolegami i koleżankami,
a także  rodzicami i nauczycielami. Dzieci bawiły się świetnie i chętnie uczestniczyły w licznych konkursach z nagrodami. W czasie balu uczestnicy częstowali się ciastem, frytkami
i zapiekankami, na które serdecznie zapraszali rodzice. Atrakcją balu było również malowanie twarzy.                                                                                                       
Już od dziś niektórzy snują plany na ciekawy strój na następną zabawę karnawałową. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby zabawa karnawałowa udała się!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

TEATR PROFILAKTYCZNY

Teatrzyk - 29.01.2016

29 stycznia gościliśmy aktorów z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja  „Magik”

z Białegostoku, którzy przyjechali do nas z przedstawieniem pt. „Egzamin z bezpieczeństwa Tygrysa Benjamina”.

Był to spektakl o charakterze profilaktycznym, traktujący
o zasadach bezpieczeństwa w otaczającym nas świecie. Pouczające scenki miały na celu uwrażliwienie dzieci na kontakt z osobą nieznajomą, unikanie sytuacji trudnych i niebezpiecznych, a także ukształtowanie
u dziecka nawyku stanowczego odpowiadania „nie”. Wierszowane rady krasnoludków: Rozumka
i Mądrusia utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu i dobrze się bawiły.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ŚWIĘTO BABCI DZIADKA

22 stycznia 2016 roku w Centrum Wsi Wójcin i Andrzejów odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki
i uczniowie klas I-III wyrażali swoją miłość i wdzięczność swoim babciom i dziadkom, poprzez recytację wierszy, śpiewanie piosenek i taniec.
Na koniec złożyli życzenia, odśpiewali tradycyjne 100 lat
i wręczyli upominki. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców umilił spędzony czas. Na twarzach babć i dziadków widać było  uśmiech i zadowolenie.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYWIADÓWKA

Wywiadówka

W dniu 28.01.2016r. ( czwartek)
o godz. 1600

w  Szkole Podstawowej w Wójcinie

odbędzie się wywiadówka!

Serdecznie zapraszamy

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

11.01.2016r

"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu", dlatego uczniowie naszej szkoły z wielką radością wsparli akcję charytatywną WOŚP. W poniedziałek 11 stycznia Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował słodką niespodziankę. Każdy kto chciał wesprzeć akcję, otrzymał oponkę i serduszko WOŚP. Wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przyczyniamy się do kształtowania wśród uczniów naszej szkoły, chęci bezinteresownego czynienia dobra, kształtowania wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
Samorząd Uczniowski kwestował również w Urzędzie Gminy  w Łubnicach i w zakładzie "Lidia". Zebrane środki w kwocie 777,40 zł., zostaną przekazane na konto WOŚP.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WESOŁYCH ŚWIĄT

Zdrowych, wesołych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech będą one okazją do zadumy,
ale i radości z rodzinnego spotkania.

Niech przyniosą wytchnienie
od codziennych zmagań i trosk.

Oby magia Bożego Narodzenia
przetrwała w nas jak najdłużej!

Magicznych Świąt Bożego Narodzenia
życzą
Dyrektor, Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkół w Wójcinie.

JASEŁKA

W  ostatnim dniu nauki przed świętami dzieci z klasy IV i Va wprowadziły wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Występy uczniów pomogły pogłębić uczucia religijne Narodzenia Pańskiego.
Po jasełkach Samorząd uczniowski złożył życzenia i wręczył skromne własnoręcznie przygotowane prezenty wszystkim pracownikom szkoły.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYCIECZKA

Uczniowie przedszkola i klas I-III wybrali się na wycieczkę do Wieruszowa do Kina "Słońce" na projekcję filmu pt. "Mikołaj dla wszystkich". W planie wycieczki była również wizyta w Banku PKO dla członków SKO. Uczniowie uczestniczyli w zabawach związanych z bankowością. Na koniec zostali obdarowani różnymi gadżetami. Miłe było również spotkanie z pracownikami Oddziału..
Z okazji zbliżających się świąt dzieci złożyły serdeczne życzenia.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE OPŁATKOWE

W piątek 11 grudnia w Centrum Kultury Wsi Wójcin i Andrzejów uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka pt. "Bóg się rodzi". Młodzi aktorzy z lasy IV i Va wprowadzili wszystkich obecnych na wieczerzy gości w świąteczną atmosferę.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

Konkurs pieknego czytania - 15.12.2015r

We wtorek 15.12.2015 uczniowie klasy III naszej szkoły wzięli udział w konkursie pod hasłem "I ty zostań mistrzem pięknego czytania".
Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Zwycięzcami zostały Anna Cierkosz,
Nikola Miłoch, Aleksandra Grenich.
Gratulujemy!
Organizatorami konkursu była biblioteka SP w Wójcinie i Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach filia w Wójcinie.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

KONKURS PLASTYCZNO - FOTOGRAFICZNY

Grupa uczniów z  naszej szkoły wzięła udział w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym i Fotograficznym
"Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego". Uczestnicy wykonali bardzo ładne prace plastyczne i ciekawe zdjęcia. Ich działania zostały docenione przez komisję konkursową.
9 grudnia 2015 roku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów
i nagród dla zwycięzców. Uczennice z klasy VI - Martyna Kaleta i Marta Merta - zostały laureatkami konkursu, otrzymały nagrody i dyplomy.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Spotkanie z Mikołajem - 6.12.2015r

6 grudnia – jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie.
I każde dziecko prezent dostanie.

W polskim kalendarzu zapisany jest dzień, który niesie wiele radości, zabawy i upominków – to dzień 6. grudnia tzw. mikołajki. Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie spotkań z Mikołajem dla uczniów szkoły, przedszkola oraz zaproszonych dzieci. 
W tym roku spotkanie z Mikołajem miało miejsce w Centrum Kultury Wsi Wójcin i Andrzejów. Dzieci z radością powitały miłego gościa w asyście  pomocnic. Rrecytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz przedstawiły kabaret. Po wspólnej zabawie zostały rozdane paczki mikołajkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Radości było wiele. W trakcie spotkania dzieci  brały udział w różnych konkurencjach oraz zabawach ruchowych. Wszystkie dziękowały Mikołajowi za miłą niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne.

Dziękujemy Radzie Rodziców, Mikołajowi i asyście za współudział w przygotowaniu spotkania.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"SZKLANY ŚWIAT"

Szklany Świat - 27.11.2015r

27 listopada 2015 r. dzieci 5-letnie z wychowawczynią
i rodzicami wybrały się na wycieczkę do Spółdzielni "Szklany Świat" w Krośnicach koło Milicza.

Dzieci z zaciekawieniem obserwowały proces powstawania bombek choinkowych od dmuchania poprzez srebrzenie aż do malowania i zdobienia. Uczestniczyły również
w warsztatach plastycznych polegających na własnoręcznym ozdabianiu bombek. Rodzice bardzo aktywnie wspierali swoje pociechy  w twórczym działaniu.

Pamiątką z pobytu w świecie szklanych ozdób choinkowych jest własnoręcznie wykonana bombka oraz bombka z imieniem, którą dostało każde dziecko.

Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń i nowych wiadomości.

Zapraszamy do galerii szkolnej

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Wycieczka do Wrocławia - 27.11.2015

Dzieci z naszej szkoły są bardzo ciekawe świata. 27. listopada kl. III - VI odwiedziły Wrocław. Najpierw wszyscy zwiedzili Afrykarium, gdzie z zapartym tchem obserwowali niesamowite gatunki podwodnych istot. Później był spacer po ZOO. Na koniec uczniowie wraz z opiekunami udali się do kina i obejrzeli wzruszający film pt. "Dobry Dinozaur". Do Wójcina powróciliśmy w bardzo dobrych nastrojach.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Dyskoteka Andrzejkowa - 26.11.2015r

W dniu 26.11.2015r w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Każdy mógł pochwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi na parkiecie. W trakcie zabawy organizowane były różne konkursy, które wyłoniły najzwinniejszych tancerzy.
Tajemniczości wieczoru dodały liczne wróżby, przygotowane przez uczniów. Można było się dowiedzieć co nas czeka 
w najbliższej przyszłości, poznać imię przyszłej żony lub męża oraz zawód, jaki będziemy wykonywać.
Wszyscy wesoło się bawili.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"Z EKOLOGIĄ NA TY"

Nasza szkoła uczestniczyła w Programie edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego "Z Ekologią na Ty". 26 listopada wzięliśmy udział we wręczeniu nagród dla laureatów konkursów organizowanych w ramach wyżej wymienionego programu. Uczennica Olga Zych została laureatką konkursu na hasło
o treści ekologicznej "Bliżej natury - Z EKOLOGIĄ NA TY".
Gratulujemy zwycięstwa!
Uczestniczyliśmy także w akcji "Sprzątania Świata - Polska 2015". Zespół Szkół w Wójcinie złożył sprawozdanie z jej przebiegu i został wyróżniony. W nagrodę otrzymaliśmy książkę pt. " Polska - daj się zaskoczyć", która powiększy księgozbiór biblioteczny.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ZAPROSZENIE

Spotkanie z Mikołajem

Zespół Szkół w Wójcinie
oraz
Rada Rodziców
serdecznie zaprasza wszystkie dzieci
na Spotkanie z Mikołajem,
które odbędzie się dnia
6 grudnia 2015r (niedziela) o godzinie 1500
w Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów.

Serdecznie zapraszamy!!!

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Pierwsza pomoc przedmedyczna

18.11.2015r w ramach realizacji programu " Ratujemy i uczymy ratować" odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia, przeprowadzone przez grupę ratowników straży pożarnej z Wójcinie. Ćwiczenia odbyły się
w dwóch grupach wiekowych.
Dziękujemy Magdalenie Biegańskiej, Jagodzie Jagieła,
Maciejowi Wydmuchowi za przeprowadzenie zajęć.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

TAJEMNICE RÓŻAŃCA W OBRAZKACH

W październiku ogłoszono konkurs plastyczny  ,,Tajemnice różańca w obrazkach” dla klas I –VI. Do konkursu zgłoszono
33 prace. Komisja w składzie: pani dyrektor mgr Dorota Ciećka,  ks. dziekan Józef Kaczmarek, mgr Marzena Smolnik
oraz mgr Piotr Baran, wyłoniła laureatów konkursu w dwóch kategoriach wiekowych.

 

Klasy I-III
I miejsce – Anna Tomaszewska
II miejsce – Wiktoria Duszyńska
III miejsce – Magdalena Cichosz

 

 

Klasy IV-VI
I miejsce – Martyna Kaleta
II miejsce – Agata Kaleta
III miejsce – Karina Walczak


Na wyróżnienie zasłużyły prace: Błażeja Depnera, Weroniki Musiewicz, Tobiasza Chrzany
i Jakuba Panka.  W dniu 10.11.2015r. wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy
i nagrody. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, ufundowane przez Proboszcza parafii Wójcin – ks. Józefa Kaczmarka. Organizatorzy konkursu dziękują i gratulują wszystkim uczestnikom konkursu.

Zapraszamy do galerii  szkolnej.

WESOŁY TORNISTER

Wesoły Tornister

W miesiącu październiku nasza szkoła włączyła się w akcję proponowaną przez Caritas nazwaną „Wesoły Tornister”. Uczniowie i dorośli w miesiącu wrześniu zbierali do specjalnego pojemnika różnorodne przybory, zeszyty i inne akcesoria.
Tą akcją chcieliśmy pomóc  dzieciom z najuboższych rodzin naszej wsi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości - 10.11.2015r

W dniu 10. listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość obchodów 97. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy Vb wraz z wychowawczynią, prezentowali patriotyczne treści w oprawie wokalno - plastycznej. Wysiłek artystyczny występujących nagrodzono gromkimi brawami
i pochwałami.
Dzień 11. listopada, to symbol walki o wolność, znak wiary
i zwycięstwa. Szczególnego wydźwięku emocjonalnego nabierają wtedy słowa: niepodległość, patriotyzm, alka o wolność. Jednak o wolności nie musimy mówić tylko wzniośle i patetycznie. Wolność, to także szczęści, radość, zabawa.

Pamiętajmy o patriotycznym obowiązku wywieszenia 11. listopada flagi państwowej!!!


Zapraszamy do galerii szkolnej.

80 LAT SKO

80 lat SKO - 29.10.2015r

29 października obchodziliśmy 80 - lecie SKO. Uczniowie klasy
II i III  wraz z opiekunami przygotowali apel, na którym przybliżyli uczniom cele SKO. Był również "urodzinowy tort", którego zawartością poczęstowano wszystkich uczniów,
oraz tradycyjne sto lat. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się
z działalnością  SKO w naszej szkole dzięki prezentacji multimedialnej.
Swoją obecnością na apelu zaszczyciła nas Pani Magdalena Gawrońska pracownik PKO PB w Wieruszowie, która prowadziła prezentacje na temat oszczędzania. Na koniec wszyscy uczestniczyli w spotkaniu z opiekunami SKO i Panią Gawrońską na słodkim poczęstunku.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

Cyber Pułapka - 4.11.2015r

4.11.2015. roku klasa IV - VI uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym " Cyber - Pułapka" w wykonaniu aktorów MASKA z Krakowa. Prezentowany spektakl był niejako apelem do młodych ludzi o odnalezienie wartości w prawdziwych realiach w życiu.
Dziękujemy kierownikowi GOPS-u Pani Jadwidze Podejmie
za pokrycie kosztów spektaklu oraz pani pedagog Marcie Zych za zorganizowanie.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ SENIORA

Dzień Seniora - 18.10.2015r

W niedzielne popołudnie 18 października 2015 roku  W Centrum Kultury Wsi Wójcin i Andrzejów odbył się V  Dzień Seniora . Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wójcinie uroczystość uświetnili występem artystycznym. dzieci z klasy pierwszej brawurowo  zatańczyły poloneza, Milena z klasy Va i Monika
z klasy IV popisywały się zdolnościami wokalnymi, dziewczęta
z klasy VI  tańczyły z "batonami" i bawiły zebranych scenkami kabaretowymi. O "Spóźnionym Słowiku" opowiadały dziewczęta z klasy IV. Występ dzieci nagrodzono burzliwymi oklaskami. Na zakończenie społeczność 
ZS w Wójcinie złożyła seniorom najlepsze życzenia.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYWIADÓWKA

W dniu 27.10.2015r. ( wtorek)
o godz. 1600

w  Szkole Podstawowej w Wójcinie

odbędzie się wywiadówka!

Serdecznie zapraszamy

UNIHOKEJ ROZGRYWKI POWIATOWE

Unihokej - 15.10.2015r

W dniu 15 października drużyna unihokeja dziewcząt z naszej szkoły, po wygranym meczy z Dzietrzkowicami wyjechała na zawody Powiatowe do Walichnów. W zawodach uczestniczyło pięć drużyn - Ochędzyn, Wieruszów, Wójcin, Mieleszyn, Czastary. Nasza drużyna strzeliła łącznie 16 bramek i po zaciętych meczach zajęła bardzo wysokie II miejsce. Uległa jedynie drużynie z Ochędzyna. Gratulujemy.
Skład zespołu:
Zuzanna Berbeka - kapitan, Marta Merta, Julia Białek, Anna Lipieta, Roksana Porażka, , Martyna Kaleta, Beata Kowal.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej - 14.10.2015r

W dniu 14 października  odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Na początku wszyscy zebrani wzięli udział
w Mszy Świętej w intencji nauczycieli i pracowników szkoły.
Aby uczcić  Święto Edukacji Narodowej uczniowie klasy IV przygotowali występ, podczas którego  pokazali, że praca nauczyciela wcale nie jest łatwa.
Do wszystkich osób pracujących w szkole, skierowali życzenia i podziękowania, a także wręczyli kwiaty, co było bardzo miłym gestem.
Dyrektor szkoły Pani Dorota Ciećka oraz Wójt Gminy Łubnice Pan Henryk Ciosek również złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oświaty z okazji ich święta.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PASOWANIE NA UCZNIA

Pasowanie na ucznia - 9.10.2015r

Piątek 9 października był szczególnym dniem dla dzieci z klasy I. Tego dnia w odświętnych, specjalnie przygotowanych strojach złożyły uroczyste ślubowanie po którym pani Dyrektor dokonała pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Wójcinie.
Tym samym dzieci z klasy I dołączyły do Społeczności Uczniowskiej.
Zaproszeni rodzice z dumą i radości ą obserwowali występy swoich pociech przed Ceremonią Pasowania. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz wiele innych upominków. Rodzice przygotowali dla swoich dzieci słodkie upominki w postaci rożków obfitości.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

UNIHOKEJ

Unihokej - 6.10.2015r

W dniu 6.10.2015 roku nasza szkoła uczestniczyła  w Gminnych Zawodach w Unihokeju w Dzietrzkowicach. Zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt pokonała drużyny z Dzietrzkowic.
Obie drużyny  będą reprezentowały  naszą szkołę oraz gminę
w rozgrywkach powiatowych w Walichnowach.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Spotkanie ze strażakiem - 29.09.2015r

Dnia 29.09.2015 roku w naszej szkole gościli strażacy:
Adam Śmiałek i Michał Zimoch. W trakcie spotkania przekazali informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się
w przypadku powstania pożaru lub innego zdarzenia. Uczniowie dowiedzieli się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwalili numery alarmowe. Druhowie strażacy zaprezentowali poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka. Dzieci mogły potrzymać używane podczas akcji p/pożarowych, przymierzyć maskę, hełm strażacki czy strój strażacki.

Dyrektor szkoły, nauczyciele, dzieci dziękują druhom strażakom.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

BIEGI PRZEŁAJOWE

Biegi przełajowe - 23.09.2015r

23.09.2015 roku nasza szkoła uczestniczyła w  Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Galewicach. Skład reprezentacji: Szymon Zych, Roksana Porażka, Marta Merta, Wiesław Cichosz, Mateusz Cały, Kinga Olszewska, Kacper Piekielny, Klaudia Wilczyńska.
Marta i Wiesław zajęli wysokie czwarte pozycje i zakwalifikowali się na zawody wojewódzkie w Uniejowie.

Zapraszamy do galerii szkolnej

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Piłka nożna

Drużyna chłopców z piątych klas reprezentowała naszą szkołę w III Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych dla upamiętnienia 76 rocznicy ZSRR na Polskę pn. " Nigdy więcej wojen, nigdy więcej Fauli ". Oto kilka zdjęć z wyjazdu do Sieradza.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PRÓBNA EWAKUACJA

Próbna ewakuacja - 30.09.2015r

 

W dniu 30.09.2015r. w Zespole Szkół w Wójcinie została przeprowadzona próbna ewakuacja pożarowa we współpracy
z Ochotniczą Strażą Pożarną w Wójcinie.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów, przedszkolaków, nauczycieli
i pracowników z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i wychowankowie ZS w Wójcinie dziękują strażakom za pomoc.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzatanie Świata - 28.09.2015r

Dnia 28.09.2015 r.  przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji Sprzątania Świata pod hasłem
„Wyprawa - poprawa” . Była to praktyczna lekcja ekologii, która uświadomiła wszystkim jaką rolę odgrywamy w tworzeniu
i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

wybory do samorządu - 25.09.2015r

W dniu 25.09.2015 w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Szkoły. Swoją kampanię wyborczą na terenie szkoły prowadziło czterech kandydatów:
Zuzanna Berbeka,
Marta Merta,
Olga Zych,
Maciej Zych.
Po przedstawieniu swoich programów odbyło się tajne głosowanie, w którym brali udział uczniowie klas IV -VI.
Po komisyjnym podliczeniu głosów, nowym przewodniczącym naszej szkoły została Marta Merta.
Gratulujemy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ODBLASKOWE PIERWSZAKI

Odblaskowe pierwszaki - 24.09.2015r

24.09.2015r. do naszej szkoły przyjechał pan policjant z Komendy Powiatowej wraz  z przedstawicielem Starostwa wieruszowskiego w ramach akcji "Tu jest bezpiecznie - Powiat wieruszowski".

Pogadankę przeprowadzono w klasie pierwszej na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe gadżety i stanęli do wspólnego zdjęcia.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

"... I nowa bije już godzina,

Nowy rok szkolny się zaczyna
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach zasób nowej wiedzy…”
Jan Brzechwa

Zapraszamy do galerii szkolnej.

OGŁOSZENIE

Rok szkolny rozpoczynamy zbiórką przed szkołą o godz. 820, następnie przechodzimy do kościoła gdzie o godz. 830 odbędzie się msza św.
Po mszy wracamy do szkoły na

Uroczyste Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.Dowóz do Szkoły Podstawowej w Wójcinie

746 Krupka

748 Przystanek PKS

750 Gmina

752 Szkoła w Łubnicach

755 Ludwinów II sklep

757 Ludwinów II kościół

800 Ludwinów I PKS

803 Wejner skrzyżowanie

806 Makowszczyzna Madziała

808 Makowszczyzna RSP

811 Mickiewicza skrzyżowanie

813 Piekarnia

815 Szkoła Wójcin

Zapraszamy!

OGŁOSZENIE

Ogłoszenie

Urząd Gminy w Łubnicach informuje, że wnioski o przyznanie świadczenia pomocy materialnej (STYPENDIA) dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mieszkających na terenie gminy Łubnice, na rok szkolny 2015/2016 należy składać w terminie od 01 września 2015 r. do 15 września 2015 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Wzór wniosku dostępny na stronie internetowej oraz w GOPS w Łubnicach.

 

Archiwum stron: 16 - 15 - 14 - 13 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1

Menu