MISTRZ MATEMATYKI 2018

Międzyklasowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III odbył się 10 maja 2018 r. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy osiągają najlepsze wyniki z matematyki oraz wszyscy chętni. Ogółem w konkursie wzięło udział 13 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne
w przygotowanym teście zawierającym 12 zadań. Każde zadanie było odpowiednio punktowane. Maksymalnie można było uzyskać
32 pkt.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Adam Zych klasa III b

II miejsce – Bartosz Ciećka klasa III b

III miejsce – Kacper Woźniak klasa III a i Dorian Nawrot klasa III b

 

Organizatorzy:

mgr Grażyna Mamczak

mgr Aneta Rossa

Zapraszam do galerii szkolnej.

MISTRZ GRAMATYKI I ORTOGRAFII

Międzyklasowy Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny dla uczniów klas III odbył się 26 kwietnia 2018 r. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas III, ogółem 22 osoby. Uczniowie wypełniali test gramatyczno – ortograficzny zgodny z obowiązującym materiałem programowym na tym etapie kształcenia. Każde zadanie było odpowiednio punktowane. Maksymalnie można było uzyskać 94 pkt.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Bartosz Ciećka klasa III b

II miejsce – Kacper Woźniak klasa III a

III miejsce – Eliza Chałupka klasa III a

Organizatorzy:

mgr Grażyna Mamczak

mgr Aneta Rossa

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE Z PISARZEM PAWŁEM WAKUŁĄ

Z okazji Tygodnia Bibliotek, w miniony piątek uczniowie klas IV –VII wzięli udział w spotkaniu autorskim z Pawłem Wakułą - pisarzem, rysownikiem i ilustratorem.

Autor opowiedział  m.in. o książce historycznej przedstawiającej w zabawny sposób  ciekawostki  z życia polskich królów i książąt -Jagiełło pod prysznicem, czyli poczet władców polskich. Zachęcał do przeczytania książek Zdarzyło się w Polsce. Walka o niepodległość oraz  Wierusz i Nikt- książki napisanej na 650- lecie lokacji Wieruszowa.

Autor  w bardzo interesujący sposób opowiadał o  swojej pracy. Opowiadania o bohaterach swoich książek wzbogacał rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki wzbudzając ogólny entuzjazm wśród dzieci. Chętnie odpowiadał na pytania dzieci.
Spotkanie odbyło się w ramach Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „ Z książką na walizkach” organizowanych przez Wydawnictwo Literatura  z Łodzi.

Podczas tego wydarzenia nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „A to historia”.  Zwyciężczynią została Amelia Hącel.

Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów ozdobionych rysunkami, po które ustawiła się długa kolejka.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

Archiwum stron: 16 - 15 - 14 - 13 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1

Menu