"DZIEŃ KAPCI, PAPCI I BAMBOSZY"

„Dzień Kapci, Papci i Bamboszy” to kolejny szalony pomysł naszej szkoły. W tym dniu wszyscy uczniowie mogli zabrać do szkoły swoje domowe kapcie. Mogły być one przeróżne - duże, małe, kolorowe o różnych kształtach. Uczniowie do swojego szkolnego obuwia mogli przyczepić różne ozdoby. Tak milutko
i cieplutko było nam w nóżki tego dnia.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

 

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

W środę 31 stycznia 2018 r. odbyła się wycieczka do Wrocławia, w której wzięli udział uczniowie klas 4-6. Pierwszym punktem wycieczki była galeria Wroclavia gdzie w kinie oglądaliśmy ciekawy i wzruszający film pt.
,,Cudowny chłopak’’. Kolejnym punktem było Hydropolis – centrum wiedzy, na temat wody bogate w nowinki techniczne i ciekawe ekspozycje. Ostatnim punktem wycieczki był Sky Tower –  najwyższy budynek w Polsce.

Wycieczka była bardzo udana!!!

WALENTYNKI

Walentynki to święto zakochanych. Z tej okazji, 14 lutego zorganizowaliśmy w szkole pocztę walentynkową. Dzięki tej inicjatywie, wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii. Każdy uczeń otrzymał także słodki upominek- serduszko.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał, to czas zabaw, bali, wspólnego biesiadowania. To czas radości.

Tegoroczna zabawa karnawałowa w naszej szkole odbyła się tuż przed rozpoczęciem zimowych  ferii. Na uroczystości licznie pojawili się rodzice, uczniowie i przedszkolaki. Zebranych powitała i zaprosiła do zabawy pani dyrektor. Rodzice dla swoich pociech przygotowali pyszny poczęstunek. Zabawę rozpoczęły występy dzieci ze szkoły i przedszkola. Szczególnymi adresatami części artystycznej byli w tym roku Dziadkowie i Babcie. Dzieci przebrały się także w przepiękne stroje. Do tańca i licznych zabaw zachęcał wodzirej Krzysztof Zysiek. Uroczystość zakończyła się o godzinie 20.00. Szkoda, że na następną musimy czekać cały rok.

Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie wspaniałej imprezy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej.

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

Dyrektor Zespołu Szkół w Wójcinie ogłasza zapisy
do Publicznego Przedszkola Samorządowego
w Wójcinie
na rok szkolny 2018/2019.
Zgłoszenia dziecka można dokonać
od poniedziałku do piątku w sekretariacie szkoły
w godzinach od 700 - 1500 do dnia 16.03.2018 r.

Serdecznie zapraszamy.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

26 stycznia w grupie dzieci 5-6 letnich odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni Pani Elżbiety Bednarek  przygotowały program artystyczny w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, a wspaniała publiczność podziwiała i gromkimi brawami dziękowała małym artystom za występy. Na koniec  dzieci obdarowały swoich dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami i gorącymi uściskami. Następnie mili goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, oraz wspólne śpiewanie i zabawy taneczne. Mamy nadzieję, że ten dzień sprawił dziadkom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci, a wspaniała atmosfera która towarzyszyła spotkaniu była doskonałą okazją do umocnienia więzi z wnukami. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za liczne przybycie i życzymy długich lat w  zdrowiu i radości.

Zapraszamy do galerii przedszkola.
Zapraszamy do galerii przedszkola.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

22 stycznia w naszej szkole miało miejsce spotkanie uczniów z mł.asp. Tomaszem Rosińskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych oraz odpowiedzialność za przywłaszczenie sobie  przez uczniów cudzej własności. Omówione zostały zasady projektu "Dzielnicowy bliżej nas". Zebrani uzyskali informację o Krajowej Mapie  Zagrożeń Bezpieczeństwa w Powiecie Wieruszowskim oraz aplikacji "Moja komenda". Panu dzielnicowemu dziękujemy za przekazane  pouczających informacji.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 17 stycznia w Wieruszowskim Staszicu odbyły się Drużynowe Półfinały  Województwa Łódzkiego w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowali Tobiasz Chrzan i Samuel Pazek, którzy zajęli 2 miejsce w rozgrywkach powiatowych. 
W zawodach uczestniczyło 10 drużyn. Nasza drużyna
w półfinałach zajęła ostatecznie 5 miejsce. Gratulujemy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ZAPROSZENIE

WYWIADÓWKA

W dniu 25.01.2018 r. ( czwartek)
o godz. 1600
w  Zespole Szkół
w Wójcinie
odbędzie się wywiadówka.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

Pomoc innym wpisała się już na stałe w kalendarium naszej szkoły. Pomagamy i chcemy nadal pomagać. Dołączyliśmy się kolejny raz do zbiórki pieniędzy na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku upiekliśmy kruche ciasteczka - serca. Każdy, kto chciał wesprzeć szkolną akcję, mógł nabyć je za dobrowolny datek. Odwiedziliśmy również Urząd Gminy w Łubnicach i Zakład Krawiecki "LIDI"  na Makowszczyźnie, gdzie pracownicy z ochotą ofiarowali pieniądze na rzecz WOŚP i mogli tez spróbować naszych wypieków. Zebraliśmy 906,41 zł. Wszystkim gorąco dziękujemy za okazane serce.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

We wtorek najmłodsi uczniowie pierwszej klasy  naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.  Zanim to się stało, dzieci musiały wykonać szereg bardzo trudnych zadań. Zrobiły to znakomicie, czym udowodniły, że zasługują na zaszczytny tytuł. Po złożeniu przyrzeczenia wszyscy zostali pasowani najmądrzejszą książką w szkole- encyklopedią. Do domów pierwszoklasiści wrócili
z pierwszymi osobiście wypożyczonymi książkami.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

KONKURS MATEMATYCZNY

Uczniowie naszej szkoły , przez trzy tygodnie, w grudniu 2017 roku brali udział w Konkursie Matematycznym w serwisie Matzoo.pl "3 TRIATLON MATEMATYCZNY". W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VII: Zuzanna Biryt, Aleksandra Mączka, Jakub Szkurłatowicz, Roksana Cierkosz, Kacper Malatyński, Anna Tomaszewska, Samuel Pazek, Wioletta Dziekan, Roksana Walczak, Milena Błach, Bartosz Druszcz
i Kacper Piekielny.Rozwiązywali ciekawe  zadania i łamigłówki matematyczne. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy.

JASEŁKA

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas trzecich. Piękne stroje, wymowna scenografia i dopracowane w każdym calu widowisko przeniosły nas do czasów, kiedy na świat przyszedł Jezus Malusieńki. Aktorskie popisy naszych kolegów były godne owacji na stojąco.
Po występie głos zabrali pani dyrektor oraz ksiądz proboszcz, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Życzenia Świąteczne

"NOWE SZATY KRÓLA"

Wesołe chwile spędzili uczniowie klas 0 - III, w dniu 21. grudnia na musicalu pt. "Nowe szaty króla" w Namysłowie. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w innej niż dotychczas formie teatralnej, której koszty w części pokryła Rada Rodziców. Pełni miłych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WIGILIA KLASY I

W miłej świątecznej atmosferze uczniowie klasy I spędzili spotkanie opłatkowe  z rodzicami w dniu 15. grudnia 2017 r. Celem spotkania było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Na początku przedstawiliśmy, krótkie jasełka a potem połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Spróbowaliśmy potraw wigilijnych, które przygotowały nasze mamy. Resztę wieczoru spędziliśmy na wspólnych zabawach  i  śpiewaniu kolęd.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".

Uczniowie z klasy VI i IV w ramach działalności  szkolnego Klubu Wolontariatu  postanowili przeprowadzić  w szkole akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Przez dwa tygodnie  każdego dnia, chętne osoby czytały bajki i opowieści dzieciom z przedszkola oraz w grupie 5 i 6 latków. Najmłodszym bardzo podobały się historie, których słuchały, dlatego z niecierpliwością oczekiwały na kolejne  odwiedziny.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

POMAGAMY ZWIERZĘTOM

Już kolejny raz Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził zbiórkę  karmy dla psów z "Przytuliska w Mieleszynie". Uczniowie oraz przedszkolacy chętnie włączyli się do udziału w tej akcji, przynosząc suchą karmę dla psów. Niektórzy oferowali pieniądze, za które również została zakupiona karma . 19 grudnia wolontariusze wraz z opiekunami  dostarczyli zebraną karmę  opiekunowi porzuconych zwierząt. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ CZEKOLADY

Jak smakuje czekolada w zimowy, przedświąteczny czas mogli poczuć uczniowie i przedszkolaki w zorganizowanym w naszej szkole 19 grudnia Dniu Czekolady. Każdy uczeń i przedszkolak posmakował czekolady, którą częstowały dziewczynki klasy V. Na długiej przerwie czekoladowi smakosze mogli ogrzać się smaczną, gorącą czekoladą, rozlewaną do kubeczków przez koleżanki z klasy VI. To, że czekolada poprawiła humor, można było zaobserwować patrząc na uśmiechnięte, zadowolone twarze dzieci.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

Dzieci z klas IIIa i IIIb wzięły udział w IV edycji konkursu  "I ty zostań mistrzem pięknego czytania" zorganizowanego przez SP w Wójcinie i Gminną Bibliotekę Publiczną
w Łubnicach Oddział w Wójcinie. Uczestnicy czytali fragmenty jednej z ulubionych książek tj. "Mikołajka" R. Goscinny`ego
i J. J. Sempe. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale.

A oto lista zwycięzców:

I miejsce – Kacper Woźniak

II miejsce- Adam Zych

III miejsce- Weronika Musiewicz

Wyróżnienie: Bartosz Ciećka, Wiktoria Duszyńska i Marlena Piekielna

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WIGILIA KLAS III

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się

do swojego brata i wyciągasz

do niego ręce, jest  Boże Narodzenie"

„Wigilijne spotkanie” jest troska o zachowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia, stworzenie rodzinnej i ciepłej atmosfery przez zaproszenie uczniów z rodzicami i rodzeństwem. Kolejnym założonym celem było wzmacnianie więzi międzypokoleniowej i zacieśnienie kontaktów ze szkołą. rozwijanie umiejętności w zakresie prawidłowego przekazu treści utworów poetyckich i kolęd;

13 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne uczniów klas III i II oraz ich rodziców. Na uroczystość została zaproszona pani dyrektor mgr Dorota Ciećka. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci, które zaprezentowały własną interpretację historii narodzin Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, była szopka bożonarodzeniowa, trzej królowie, piękne anioły i dzieci, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Nad przebiegiem spotkania czuwały wychowawczynie klas, pani mgr Aneta Rossa i mgr Grażyna Mamczak, które zajęły się przygotowaniem dzieci do występu. Po obejrzeniu przedstawienia wszyscy zaproszeni zasiedli do wigilijnego stołu, obfitującego w potrawy przygotowane przez  rodziców. Złożono sobie życzenia i podzielono się opłatkiem. Był tez czas na wspólne  świąteczne zabawy i konkursy oraz śpiewanie kolęd. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze, nie zabrakło oczywiście prezentów – każdy uczestnik uroczystości otrzymał drobny upominek, który z pewnością będzie długo przypominał o tym wyjątkowym dniu.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

OTWARCIE PRACOWNI

W poniedziałek w naszej szkole dokonano uroczystego otwarcia nowej pracowni językowej. Wstęgę przecięła Pani Dyrektor, przewodnicząca klasy IV – gospodarzy pracowni oraz wychowawczyni klasy IV i zarazem nauczycielka języka angielskiego. Uczniowie bardzo ucieszyli się, że już mogą uczyć się
w nowoczesnej pracowni wyposażonej w tablicę interaktywną, nowe meble i słuchawki.

Lekcje będą teraz atrakcyjniejsze i miejmy nadzieję, że uczniowie chętnie będą uczyć się języków obcych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pięknej pracowni.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SZLACHETNA PACZKA

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! 
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. 
W akcję „Szlachetna Paczka 2017roku” zaangażowana była cała społeczność,  uczniowie z rodzicami, osoby prywatne i firmy usługowe z terenu naszej gminy oraz  nauczyciele. Wiele radości dawało nauczycielom i młodzieży pakowanie i ozdabianie paczek, które następnego dnia trafiły do  konkretnej rodziny. Dziękujemy za zaangażowanie, bardzo dobrą współpracę i wsparcie dla najuboższych. Wszystkie zebrane dary – 25 paczek, zostały przekazane wybranej losowo rodzinie zamieszczonej na liście internetowej. Ta dodatkowa wartość prezentów, poza codzienną funkcjonalnością pozwoli rodzinie zwiększyć własną samoocenę. Możemy być dumni z naszej społeczności za tak liczne dary, które mamy nadzieję wywołały uśmiech na twarzy i spowodują, że nadchodzące święta Bożego Narodzenia upłyną im w dostatku i radości.

 

Dziękujemy!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

POGADANKA O BEZPIECZEŃSTWIE

W dniu 28.11. 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z udziałem asp. sztab. D. Pawlaka oraz mł. asp.
T. Rosińskiego z KPP w Wieruszowie. Podczas spotkania funkcjonariusze policji  przypomnieli uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, omówili zjawisko cyberprzemocy i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Przedstawili również zasady prawidłowych relacji i zachowania się w stosunkach koleżeńskich oraz konsekwencje wynikające z ich nieprzestrzegania.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

Archiwum stron: 15 - 14 - 13 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1

Menu