WAKACYJNE ŻYCZENIA

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

 

Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

 • bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu - noście drobne elementy odblaskowe na Waszej odzieży i plecakach;
 • pamiętajcie o telefonach alarmowych - numer alarmowy: 112;
 • myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań w miejscach zabaw i odpoczynku;
 • przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
 • używajcie kasków chroniących głowę - na rowerze, rolkach itp.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018  tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą o godz. 8.30 w kościele parafialnym. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Pani dyrektor szkoły wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe
za wysokie wyniki w nauce a rodzicom- listy gratulacyjne. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców.
Dyrektor Dorota Ciećka podziękowała także wszystkim, którzy w minionym roku szkolnym włączali się w pracę na rzecz szkoły.
Uczniowie klas IV-VII z najwyższą średnią ocen otrzymali także stypendia ufundowane przez Wójta Gminy Łubnice.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów kl.V.
Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE 5-6 LATKÓW.

"Tu w przedszkolu dobrze nam było,

Lecz niestety się skończyło.

Dość zabawy, czas do pracy-

Dziś mówimy my - starszacy-

Żegnaj, żegnaj nam przedszkole”.

 

21 czerwca br. z udziałem pani Dyrektor, pani Pedagog i Rodziców odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w grupie 5-6 latków.
Dzieci odświętnie ubrane zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne podczas części artystycznej specjalnie przygotowanej na tą uroczystość. Występ bardzo podobał się zaproszonym gościom o czym świadczyły uśmiechy radości, zachwytu i gromkie brawa, ale nie zabrakło też momentów, w których łezka zakręciła się w oku. Na zakończenie dzieci 5 letnie pożegnały wszystkie 6 latki i wręczyły im drobne upominki.
Następnie p. dyrektor Dorota Ciećka z wych. p. Elżbietą Bednarek  wręczyły dzieciom upominki za systematyczne oszczędzanie w SKO ufundowane przez BS w Łubnicach, oraz podziękowania rodzicom, którzy aktywnie włączali się w prace na rzecz klasy i szkoły. Po tych wzruszających chwilach wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców,
a później na wspólne zabawy taneczne.
Wychowawczyni życzy dzieciom i rodzicom wspaniałych wakacji. Dzieciom  wielu sukcesów w szkole, a rodzicom zadowolenia z pierwszych osiągnięć dzieci.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

ROZDANIE NAGRÓD I DYPLOMÓW

W dniu 21 czerwca 2018 roku, na placu przed szkołą, przy całej społeczności szkolnej, odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym uroczyste rozdanie nagród i dyplomów uczniom biorącym udział w licznych konkursach, olimpiadach, turniejach  i zawodach sportowych. Nagrodzeni zostali także za pracę społeczną na rzecz szkoły i oszczędzanie w SKO. Pani dyrektor Dorota Ciećka pogratulowała uczestnikom wspaniałych wyników oraz zachęciła do dalszej owocnej pracy.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

"DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW"

W dniu 19 czerwca 2018 r  w naszej szkle odbyła się prozdrowotna impreza  dzień warzyw
i owoców – „Jedz owoce i warzywa będziesz zdrów jak ryba”. Impreza miała na celu popularyzację zdrowego stylu życia i odżywiania. Wiosenna aura sprzyja delektowaniu się smakami truskawek, czereśni, pomidorów i ogórków itp.  Hitem okazał się koktajl truskawkowy, a przepiękne czereśnie zachwycały swym pięknem i smakiem. Całości imprezy dopełniały wspaniałe plakaty , albumy oraz piosenki związane z warzywami i owocami.  Należy docenić wielkie zaangażowanie członków Samorządu Uczniowskiego, którzy wykazali się wiedzą i pomysłowością w przeprowadzeniu tej akcji.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 11-12 czerwca 2018 r. uczniowie z klasy II-III a, III b oraz z klasy IV uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy. W poniedziałek, pierwszego dnia wycieczki, pierwszym punktem był Stadion Legii Warszawa. Pan przewodnik oprowadził dzieci po stadionie, pokazał zaplecze, szatnie, salę konferencyjną i opowiedział o historii klubu piłkarskiego  Legia Warszawa. Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać stolicę z perspektywy rzeki Wisły. Ostatnim punktem wycieczki w tym dniu był wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki wraz z zwiedzaniem tarasu widokowego.
We wtorek, drugiego dnia wycieczki, całej grupie wycieczkowej towarzyszył przewodnik stołeczny, który opowiadał o najważniejszych obiektach turystycznych i zabytkach Warszawy. Uczniowie odbyli spacer po Starym Mieście, zwiedzili Zamek Królewski, zobaczyli Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Syrenki, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Małego Powstańca. W dalszej części wycieczki, dzieci udały się do stacji metra i odbyły krótką podróż warszawskim metrem. Następnie, pełni wrażeń i ciekawych przeżyć, uczestnicy wycieczki udali się do Parku Łazienkowskiego. Podczas spaceru dzieci oglądali i podziwiali m. in. Pałac na wodzie, Teatr w Starej Pomarańczarni, Amfiteatr, Podchorążówkę, Biały Domek i Pałac Myślewicki. Ostatnim punktem wycieczki był przejazd do Portu Lotniczego im. Chopina w Warszawie.
Podczas całej wycieczki wszystkim dopisywał dobry humor i towarzyszyła piękna pogoda. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i miłe przeżycia.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Dnia 12.06.2018 roku w naszym przedszkolu odbył się Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej.
W konkursie wzięło udział 9 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
Głównym celem konkursu było popularyzowanie piosenki dziecięcej, prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków, rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej.
Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
p. Dorota Ciećka – dyrektor Zespołu Szkół w Wójcinie
p. Kamila Korek, p. Katarzyna Szwed, p. Artur Krzęć.
W oczekiwaniu na werdykt komisji grupa dzieci 5,6 letnich zaprezentowała swoje umiejętności muzyczno-ruchowo-taneczne, włączając do zabawy wszystkie dzieci.        
Komisja  z uwagą wysłuchała wszystkich uczestników oceniając dobór repertuaru, walory głosowe, muzykalność, interpretację piosenki oraz ogólny wyraz artystyczny małych wykonawców i wyłoniła zwycięzców.

W kategorii dzieci 3-4 letnich:

I miejsce – Karolina Stempień

II miejsce – Antonia Bykowska

III miejsce – Lena Kośmider

W kategorii dzieci 5 letnich:

I miejsce – Lena Lis

II miejsce – Tosia Małecka

W kategorii dzieci 6 letnich:

I miejsce – Julia Nawrot

II miejsce – Karolina Piekielna

III miejsce – Lena Orżanowska

IV miejsce – Julia Syguła

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a od publiczności balonowe kwiaty.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a nauczycielom i rodzicom przygotowującym dzieci do konkursu serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii przedszkola.

WYCIECZKA

11 czerwca 2018r. uczniowie naszej szkoły wyruszyli   Szlakiem Piastowskim do Gniezna, Biskupina i Wenecji.
Najpierw odwiedziliśmy  pierwszą stolicę Polski - Gniezno. Zwiedziliśmy katedrę gnieźnieńską, w której znajduje się grób patrona Polski św. Wojciecha. Podziwialiśmy także Drzwi Gnieźnieńskie – unikatowy zabytek romańskiej sztuki odlewniczej, wykonany za panowania księcia Mieszka III Starego(ok. 1175 r.).
Drugim punktem naszej wycieczki był Biskupin. Mieści się tu najbardziej znane
w Europie Środkowo - Wschodniej Muzeum Archeologiczne. Zwiedzając to muzeum, dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie ludzi z epoki brązu i żelaza (750 - 600 p.n.e.). 
Nie było one łatwe, o czym mogliśmy się przekonać podczas warsztatów lepienia garnków
z gliny. Duże wrażenie wywarł na nas pokaz gry na ówczesnych  instrumentach, wykonanych
z naturalnych materiałów- drzew, rogów zwierząt itp.
Trzecim i zarazem ostatnim punktem była przejażdżka z Biskupina do Wenecji  kolejką wąskotorową. Poznaliśmy legendę o diable weneckim i widzieliśmy ruiny jego zamku.
Ta żywa lekcja historii na długo zostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

PIKNIK RODZINNY

Tegoroczny Piknik Szkolny okazał się niezwykle udanym projektem, organizowanym przez całą społeczność szkolną .
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki  przygotowali piękny program artystyczny. Licznie zgromadzeni rodzice, uczniowie, mieszkańcy wsi oraz goście z innych miejscowości, oprócz wysłuchania programu artystycznego, mogli także uczestniczyć w innych, przygotowanych przez Radę Rodziców, atrakcjach i niespodziankach. Do tańca przygrywał zespół „Akord”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej imprezy! Byli to m.in. :

 1. Wójt Gminy Łubnice- Henryk Ciosek
 2. „HM HELWETIA" - Wieruszów
 3. PPHU „Piasta”- Dariusz i Radosław Piasta- Wójcin
 4. PPHU „MAXYGEN”-Sylwia i Michał Dudek- Andrzejów
 5. „TRANSROL” Andrzej Stasiak- Wójcin
 6. „TRANSROL II” Jarosław  Stasiak- Wójcin
 7. FPUH R. Duszyński, J. Smugowski- Wójcin
 8. Firma Handlowa Magdalena Golińska- Wójcin
 9. Firma Handlowa Kamil Duszyński- Wójcin

10.  Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego „MARS” Lucjan Przybyła- Łubnice

11.  Usługi Transportowe Mirosław Aleksandrowicz- Wójcin

12.  Usługi Transportowe Marcin i Katarzyna Aleksandrowicz- Wójcin

13.  FPH Druszcz - piekarnia Wójcin

14.  „Hydro- Instal” Zakład Usługowy Józef i Hanna Jeziorni- Wójcin

15.  Meble „PIONIER” Kaczorowski - Łubnice

16.  Izabela i Michał Cichosz- Wójcin

17.  Usługi Transportowo- Handlowe Michał Zimoch- Wójcin

18.  PPHU „OLMAR” Marian Zimoch- Wójcin

19.  „MAGMA” S.C. Antoni Merta i Grzegorz Merta- Wójcin

20.  Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe „PANEK” Aneta Panek-Wójcin

21.  Pracownia Geodezyjna Jerzy Błach- Wójcin

22.  Zakład Malarsko - Tapeciarski Józef Błaszczyk – Wójcin

23.  Usługi krawieckie Justyna Warga- Wójcin

24.  Krzysztof Lemiesz „Stalex" – Łubnice

25.  Usługi Transportowe Marian Bożek-  Łubnice

26.  „PARTNER” Adam Mączka- Wójcin

27.  Produkcja Roślinna Tomasz i Beata Markiewicz- Wójcin

28.  Skład Handlowy „Jargos” Małgorzata i Jarosław Piasta- Wójcin

29.  "EURO ZAKUPY" Piotr Baran- Kluczbork

30.  Meble „RODAN”-Zakład Stolarsko-Tapicerski-  Czastary

31.  Zakład Krawiecki „LIDI” Lidia Semba- Wójcin

32.  Usługi Transportowe Stanisław Cierkosz- Wójcin

33.  Sklep „Rolnik” Jolanta Warga- Łubnice

34.  Gabinet Masażu i Terapii Manualnej Monika Nawrot- Wójcin

35.  Elektromechanika Pojazdowa- Marek Wejner- Wójcin

36.  Sklep Muzyczny AKORD- Damian Janas Łubnice

37.  Salon Urody Angela- Andżelika i Cezary Cierkosz- Wójcin

38.  Naprawa Ciągników Rolniczych Piotr Wejner- Wójcin

39.  Aleksander i Małgorzata Markiewicz – Wójcin

40.  Ver-Sal – Jankowy

41.  Drukarnia „NESTORPACK"- Ludwinów

42.  Meble „IRENA”- Ludwinów

43.  Dyrektor Zespołu Szkół w Wójcinie Dorota Ciećka

44.   Henryka Grenich Firma Transportowo- Handlowo- Produkcyjna ANA- Wójcin

45.  Sklep spożywczy- Wioleta Sroka- Wójcin

46.  Katarzyna Szwed- Pichlice

47.  Gabinet Podologiczny Marta Mikołajczyk- Wieruszów

48.  Monika Gawlik Wizaż- Stylizacja Makeup Artist Wieruszów

49.   Dorota i Dariusz Chmielewscy- Wojcin

50.  Mechanika samochodowa- Tomasz Pawlik

51.  Zakład  meblowy MERWINA Marian Chudy- Ludwinów

52.  Rafał Gąszczak Modernomeble kol. Bolesławiec/ Lipie

53.  Boguś Meble- Florian Boguś Ludwinów

54.  Firma Handlowa Kuca Wiesław- Łubnice

55.  KK Style Katarzyna Kaczmarek Wieruszów

56. NAVI - EXSPRESS Kamil Barczok - Bralin

57.  Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Wójcin nad Prosną

58.  OSP

Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej.

 

 

 

POMAGAJMY INNYM

W maju został rozstrzygnięty konkurs pod hasłem " Nakręć się na pomaganie", którego organizatorem było szkolne Koło Wolontariatu.
Uczniowie wszystkich klas, zerówka i dzieci z przedszkola zbierały plastikowe nakrętki, które zostały przekazane na pomoc w leczeniu Michałka - "Małego Rycerza".
W zbiórce zwycięzcami zostały następujące klasy:
1. II b -  2,26 kg. korków w przeliczeniu na ucznia
2. III a i II -2,01 kg. korków w przeliczeniu na ucznia
3. "0" - 1,64 kg. korków w przeliczeniu na ucznia
Zwycięskie klasy otrzymały nagrody w postaci gier przeznaczonych dla wszystkich uczniów. Fundatorem nagród była Rada Rodziców.
Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

MISTRZ ORTOGRAFII

We wtorek 29 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się II etap Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas IV-VII. Do zmagań przystąpili uczniowie ze SP w Wójcinie, SP w Dzietrzkowicach
i SP w Łubnicach. 36 uczestników napisało dyktando konkursowe najeżone "ortograficznymi pułapkami". Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach:
1. Kl. IV-V
2. Kl. VI-VII
Laureaci konkursu - trzy najlepsze osoby w każdej kategorii - otrzymają nagrody i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy za udział.
Organizatorkami konkursu były pani Gabriela Garczarek oraz pani Marzena Smolnik. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom - dziękujemy za udział.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

DZIEŃ DZIECKA

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto Dzień Dziecka. My uczciliśmy je 30 maja bawiąc się wspaniale podczas zabaw ruchowo – tanecznych oraz oglądając i łapiąc mieniące się na wietrze przepiękne i wielkie bańki mydlane. Następnie dzieci z wielkim  zaciekawieniem przyglądały się modelowaniu z długich balonów zwierząt, mieczy, kwiatków oraz innych przedmiotów. Na zakończenie każdy otrzymał wybrany przez siebie wymodelowany balon. Wszyscy bawili się świetnie. Serdecznie dziękujemy naszej pani pedagog szkolnej/psycholog Katarzynie Szwed za urozmaicenie  zajęć i zabaw.

Zapraszamy do galerii przedszkola - 30.05.2018 r.

WYCIECZKA DO LICHENIA

W poniedziałek 28 maja z samego rana grupa dzieci komunijnych wraz z rodzicami, wychowawczynią panią Anetą Rossą  i księdzem proboszczem Józefem Kaczmarkiem udała się autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, aby podziękować za sakrament  Eucharystii naszych dzieci. Podróż odbyła się w atmosferze modlitwy, radości i śpiewów.
Pierwszym punktem naszego pielgrzymiego szlaku był Licheń. Najpierw udaliśmy się do Bazyliki, która zdumiewa swoja okazałością, aby uczestniczyć w Eucharystii. Prosiliśmy najlepszą z Matek, by pomagała trwać  naszym dzieciom w miłości Chrystusowej, by ich do Niego prowadziła. Po zakończonej Mszy św. dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki i medaliki.  Potem zwiedzaliśmy z księdzem Proboszczem Bazylikę i okolice: Golgotę, źródełko z cudowną wodą, Kościół św. Doroty, apartamenty papieskie, Kaplicę Krzyża Świętego. Następnie udaliśmy się na obiad a na koniec zdobyliśmy 141 metrową wieżę widokową. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści księdza proboszcza. Była to dla nich również piękna lekcja historii. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Lesie Grąblińskim – miejscu objawień.
W atmosferze radości, bogatsi o piękne doświadczenia, ubogaceni dobrem jakie dawaliśmy sobie nawzajem udaliśmy się do autokaru. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Z modlitwą i pieśnią na ustach wróciliśmy do Wójcina.  Ufamy, że to piękno duchowego przeżycia zaowocuje w nas i naszych dzieciach.
Księdzu Proboszczowi dziękujemy za to, że dzielił z nami ten piękny czas, że otoczył nas swoją opieką i modlitwą.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

PARAFIADA

25 maja  w Zespole Szkół w Wójcinie odbyła się III Regionalna Parafiada Diecezji Kaliskiej. W imprezie udział wzięły udział drużyny z: Dzietrzkowic, Bolesławca, Mieleszyna, Żdżar, Radostowa, Pichlic, Czastar, Walichnów, Starego Ochędzyna, Łubnic i Wójcina.
Najpierw młodzi sportowcy przeszli z placu szkolnego do kościoła, gdzie wraz z opiekunami  i panią dyrektor Dorotą Ciećką uczestniczyli we Mszy świętej. Eucharystii przewodniczył      Ks. Józef Kaczmarek. Po mszy, w zorganizowanej kolumnie, wszyscy przeszli na plac szkolny, gdzie Ks. Józef i pani dyrektor D. Ciećka dokonali oficjalnego otwarcia imprezy.
Sportowcy rywalizowali ze sobą w pięciu dyscyplinach sportowych: bieg przełajowy, bieg na orientację, tenis stołowy, warcaby, rzut piłeczką palantową oraz dodatkowo mogli uczestniczyć w konkursie plastycznym. Rywalizacja przebiegała z zachowaniem zasad fair play. Atmosfera była wspaniała, a zawodnicy dali z siebie wszystko, by godnie reprezentować swoje szkoły i parafie, choć wszyscy pamiętali, że najważniejsza jest dobra zabawa. W oczekiwaniu na wyniki zawodów sportowych uczniowie naszej szkoły uświetnili parafiadę występami artystycznymi.
Na zakończenie zwycięzcom zostały wręczone  puchary i medale. Organizatorzy dziękują Staroście Powiatu Wieruszowskiego p. Andrzejowi Szymankowi, W-ce Staroście p.  Mirosławowi Urbasiowi, Wójtowi Gminy Łubnice Henrykowi Cioskowi, p. Ryszardowi Duszyńskiemu, Firmie Produkcyjno- Handlowej „Druszcz” s.c., OSP w Wójcinie, Stowarzyszeniu Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną”, Radzie Rodziców oraz opiekunom drużyn sportowych.

Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej.
Zapraszamy do galerii szkolnej.

POWIATOWY KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniach 15 i 16 maja odbył sie w Czastarach Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Pieśni Patriotycznej. W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Anna Tomaszewska, która wykonała utwór "Rozszumiały się wierzby płaczące" oraz Monika Idasiak, ktora zaśpiewała utwór "Dziś idę walczyć mamo". Obie uczennice zaprezentowały sie na bardzo wysokim poziomie. Niestety do finały przeszła tylko jedna- Monika Idasiak i zdobyła nagrodę za II miejsce. Serdecznje gratutlujemy!!!

Zapraszamy do galerii szkolnej.

MISTRZ MATEMATYKI 2018

Międzyklasowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III odbył się 10 maja 2018 r. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy osiągają najlepsze wyniki z matematyki oraz wszyscy chętni. Ogółem w konkursie wzięło udział 13 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne
w przygotowanym teście zawierającym 12 zadań. Każde zadanie było odpowiednio punktowane. Maksymalnie można było uzyskać
32 pkt.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Adam Zych klasa III b

II miejsce – Bartosz Ciećka klasa III b

III miejsce – Kacper Woźniak klasa III a i Dorian Nawrot klasa III b

 

Organizatorzy:

mgr Grażyna Mamczak

mgr Aneta Rossa

Zapraszam do galerii szkolnej.

MISTRZ GRAMATYKI I ORTOGRAFII

Międzyklasowy Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny dla uczniów klas III odbył się 26 kwietnia 2018 r. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas III, ogółem 22 osoby. Uczniowie wypełniali test gramatyczno – ortograficzny zgodny z obowiązującym materiałem programowym na tym etapie kształcenia. Każde zadanie było odpowiednio punktowane. Maksymalnie można było uzyskać 94 pkt.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Bartosz Ciećka klasa III b

II miejsce – Kacper Woźniak klasa III a

III miejsce – Eliza Chałupka klasa III a

Organizatorzy:

mgr Grażyna Mamczak

mgr Aneta Rossa

Zapraszamy do galerii szkolnej.

SPOTKANIE Z PISARZEM PAWŁEM WAKUŁĄ

Z okazji Tygodnia Bibliotek, w miniony piątek uczniowie klas IV –VII wzięli udział w spotkaniu autorskim z Pawłem Wakułą - pisarzem, rysownikiem i ilustratorem.

Autor opowiedział  m.in. o książce historycznej przedstawiającej w zabawny sposób  ciekawostki  z życia polskich królów i książąt -Jagiełło pod prysznicem, czyli poczet władców polskich. Zachęcał do przeczytania książek Zdarzyło się w Polsce. Walka o niepodległość oraz  Wierusz i Nikt- książki napisanej na 650- lecie lokacji Wieruszowa.

Autor  w bardzo interesujący sposób opowiadał o  swojej pracy. Opowiadania o bohaterach swoich książek wzbogacał rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki wzbudzając ogólny entuzjazm wśród dzieci. Chętnie odpowiadał na pytania dzieci.
Spotkanie odbyło się w ramach Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „ Z książką na walizkach” organizowanych przez Wydawnictwo Literatura  z Łodzi.

Podczas tego wydarzenia nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „A to historia”.  Zwyciężczynią została Amelia Hącel.

Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów ozdobionych rysunkami, po które ustawiła się długa kolejka.

Zapraszamy do galerii szkolnej.

Archiwum stron: 16 - 15 - 14 - 13 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1

Menu