mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead
in /ZSLUBNICE/ip_cms/includes/db.php on line 25

WARNING session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /ZSLUBNICE/ip_cms/includes/error_handler.php:60)
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/session.php on line 21

WARNING session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /ZSLUBNICE/ip_cms/includes/error_handler.php:60)
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/session.php on line 21

WARNING Illegal string offset 'name'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Aktualności1

WARNING Illegal string offset 'name'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

<<< 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 >>>

XII Miejsce w Polsce Zespołu Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach w unihokeju chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej


W dniach 25-27 maja 2018r. w Elblągu odbył się XXV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku – Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
W  zawodach tych startowali uczniowie Zespołu Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach – mistrz województwa łódzkiego, który reprezentował Gminę Łubnice,  Powiat Wieruszowski i Województwo Łódzkie na tych igrzyskach. Prawo startu w zawodach mieli tylko mistrzowie poszczególnych województw.

Do zawodów w kategorii chłopców zgłoszono 15 zespołów, które podzielono na cztery grupy: A, B ,C, D.  W wyniku losowania ZS Łubnice dostała się do grupy B razem z zespołami Gimnazjum Nr1 z Sanoka oraz Gimnazjum z Jasionówki. W grupach grano systemem każdy z każdym.

Szczególnych emocji dostarczył mecz z Gimnazjum Jasionówka (woj. podlaskie), gdzie cały mecz toczył się pod dyktando zespołu z Łubnic. Drużyna prowadziła 1:0 i zabrało dosłownie minuty do szczęścia, aby awansować do ścisłej ósemki. Niestety w ostatniej minucie przepięknym strzałem popisał się zawodnik z Jasionówki doprowadzając do remisu, a tym samym pozbawiając nasz zespół szansy zdobycia wysokiego miejsce w turnieju. Fakt ten podłamał naszych chłopców i odbiło się to na drużynie w następnych meczach. W kolejnym meczu zespół z Łubnic spotkał się z chłopcami z Gimnazjum Brójce, gdzie po wyrównanej walce i braku szczęścia (słupek i poprzeczka) ulegli 1:2. W meczu o 11 miejsce ZS w Łubnicach przegrał z Gimnazjum Nr 3 z Sanoka 0:3 i ostatecznie zajął XII miejsce w kraju.

Skład zespołu z Łubnic:
Bramkarze: Dawid Wójcik i  Hubert Chadryś.
Zawodnicy: Dawid Gołębiowski, Filip Kostrzewa, Mateusz Drobina, Jakub Warga, Maciej Maluszczak, Jakub Lipieta, Damian Znamiec, Karol Lipieta, Mateusz Jaśko, Michał Merta. Trener drużyny Michał Pazek.

Koszty wyjazdu i udziału naszej drużyny chłopców w XXV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku w Elblągu zostały pokryte dzięki pomocy finansowej udzielonej przez:

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie

Gmina Łubnice

Łódzki Szkolny Związek Sportowy

Pionier Meble Łubnice sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Mars Lucjan Przybyła,

PPH Merwina Meble Marian Chudy,

Drukarnia NESTORpack Dariusz Zysiek,

FPHU Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Ryszard Duszyński, Jarosław Smugowski.

Wszystkim sponsorom za udzielone wsparcie finansowe serdecznie dziękują uczniowie Zespołu Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach wraz z trenerem.

Konkursy i ich laureaci

 

W tym roku szkolnym Michelle Folleher i Wiktoria Makowczyńska to zwyciężczynie w konkursie plastyczno-literackim "Siatkówka - sport co łączy a nie dzieli". Wiktoria zdobyła pierwsze miejsce w kategorii literackiej, a Michelle drugie w kategorii plastycznej.

Michelle Folleher już drugi raz w tym roku szkolnym została nagrodzona w konkursie plastycznym, gdyż wcześniej otrzymała wyróżnienie za pracę w powiatowym konkursie na "Najładniejsze Zakątki Powiatu Wieruszowskiego". Gratulujemy uczennicom i ich opiekunom Pani Alicji Chadryś i Pani Martynie Drobinie oraz życzymy dalszych sukcesów.

26 FINAŁ WOŚP w GMINIE ŁUBNICE


Po raz kolejny Publiczne Gimnazjum im. Armii gen. Andersa w Łubnicach przyłączyło się do 26. OGÓLNOPOLSKIEGO FINAŁU WOŚP, który odbył się 14.01.2018r. również na terenie gminy Łubnice. Wolontariusze z klas III gimnazjum wraz z nauczycielami oraz przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych z Łubnic, Wójcina, Dzietrzkowic
i Ludwinowa kwestowali w różnych miejscowościach naszej gminy: w Łubnicach, Wójcinie, Ludwinowie i Dzietrzkowicach.

Sztab wolontariuszy zebrał łącznie 8654,74 zł.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wsparcie finansowe , a Wolontariuszom                                   
i Ochotniczym Strażom Pożarnym za udział w akcji WOŚP i pomoc w pracy sztabu.

Więcej zdjęć na Finał WOŚP

11 Listopada - Święto Niepodległości

 

W Zespole Szkół w Łubnicach Święto Niepodległości uczniowie uroczyście obchodzili cały tydzień.

  • Poniedziałek - słuchaliśmy i śpiewaliśmy na przerwach piosenki patriotyczne.
  • Wtorek - Ojczyzna w literaturze - słuchalismy fragmentów utworów czytanych na lekcjach.
  • Środa - przygotowywaliśmy potrawy biało czerwone oraz robiliśmy kotyliony.
  • Czwartek - Wielcy Polacy naszymi auturytetami - oglądaliśmy wystawę prac plastycznych. Był to też dzień w strojach biało-czerwonych.
  • Piątek - przeżywaliśmy podczas uroczystego apelu ważne wydarzenia z historii polski.

Więcej zdjęć na 11 Listopada

Z wizytą u Myśliwych z Koła Łowieckiego „Czajka” w Łubnicach

 

Uczniowie ze Szkolnego Koła LOP działającego w Publicznym Gimnazjum  im. Armii gen. Andersa w Łubnicach pamiętają o myśliwych z zaprzyjaźnionego Koła Łowieckiego „Czajka” w Łubnicach. Wspólnie z opiekunem  panią Jolantą Pazek oraz panią Karoliną Hadryś-Piekielną przygotowali niespodziankę  z okazji święta Huberta- patrona myśliwych. Uczniowie z klasy IIIB wraz z nauczycielami złożyli życzenia i przekazali upominek dla Koła Łowieckiego „Czajka” na ręce Pana Włodzimierza Maciejewskiego.

Z okazji Dnia Patrona Myśliwych - Świętego Huberta wszystkim Myśliwym z Koła Łowieckiego „Czajka” w Łubnicach i sympatykom łowiectwa życzymy pomyślności, sukcesów łowieckich oraz wiele zdrowia. Niech Św. Hubert otacza Was swoją opieką i każdego dnia przypomina Wam o miłości do natury i zwierząt, a także o poszanowaniu etyki, kultury oraz tradycji myśliwskiej. Do tradycyjnego „Darz Bór” dołączamy  życzenia satysfakcji zawodowej i osobistej oraz wielu radosnych chwil spędzonych na łowisku.

Uczniowie i Nauczyciele Zespołu Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

4 września 2017r. o godzinie 9.00 pani dyrektor Krystyna Pastucha uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2017/2018 w Zespole Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach. Przywitała wszystkich obecnych uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczniom życzyła powodzenia, nauczycielom owocnej pracy, a rodzicom pociechy ze swoich dzieci.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Publicznym Gimnazjum im. Armii gen. Andersa w Łubnicach

 

23 czerwca 2017r. w Publicznym Gimnazjum im. Armii gen. Andersa w Łubnicach zakończył się rok szkolny. Uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody oraz statuetki. Dla najlepszych Rada Gminy Łubnice ufundowała stypendia. Wychowawcy rozdali świadectwa i uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek. Życzymy wszystkim udanych wakacji, słonecznych i ciepłych.

 

Święto patrona w Łubnicach

 

W piątek 12.05.2017r. w Zespole Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach obchodzono ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY. Uczniowie zobowiązani postawą i osiągnięciami swojego patrona, czcili w tym dniu pamięć bohaterów – żołnierzy Armii gen. Andersa. Od rana szkolne korytarze rozjaśniała biel, czerwień oraz zieleń uczniowskich koszul i bluzeczek. Swym strojem młodzież zaznaczyła rangę święta. Obchody Dnia Patrona rozpoczęły się APELEM POLEGŁYCH oraz złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową. Następnie odbył się przemarsz uczniów na cmentarz, gdzie złożono wiązanki na grobach Mieczysława Szula i Feliksa Kawy- żołnierzy Armii gen. Andersa . Podczas imprezy zostały rozegrane emocjonujące konkurencje sportowe i występy artystyczne: spostrzegawczość, tor przeszkód, kalambury, jaka to melodia, cytaty z książek, wiedza o patronie. W trakcie zabawy uczniowie zdobywali maki, tak jak żołnierze zdobywali Monte Cassino. Zwycięska drużyną zostali uczniowie z kl. III a , którzy otrzymali niecodzienny bon- 100 cukierków i dzień bez pytania. Jedną z konkurencji podczas obchodów Święta Patrona Szkoły było,, Śniadanie u gen. Andersa”. Uczniowie realizowali w ten sposób jedno z zadań w ramach Ogólnopolskiego programu "Trzymaj Formę". Na pięknie zastawionym stole zespoły zadaniowe przygotowały śniadaniowy poczęstunek dla swojej klasy. Komisja oceniała walory estetyczne i zdrowotne kanapek, pomysłowość oraz kulturę pracy i degustacji. Święto tradycyjnie urozmaicił film ,,Miś Wojtek”-wzruszająca historia o misiu, który przeszedł szlak bojowy z II Korpusem, a pod Monte Cassino nosił pociski. Opowieść o niedźwiadku( jak zawsze) wywołała wśród obecnych duże zainteresowanie. Nauczycielka historii p. Alicja Malatyńska zachęcała młodzież gimnazjum do zdobywania ideałów, sławy i chwały, tak jak to czynili Żołnierze Armii gen. Andersa.

Więcej zdjęć na Święto Patrona

Konkurs Sienkiewiczowski w Łubnicach

 

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnicach nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Sienkiewiczowskiego.

W całym kraju odbyło się w ubiegłym roku wiele imprez i inicjatyw upamiętniających postać i twórczość naszego pierwszego Noblisty. Publiczne Gimnazjum im. Armii gen. Andersa w Łubnicach również podjęło szereg działań związanych z obchodami Roku Henryka Sienkiewicza. Działania te, koordynowane przez zespół szkolnych humanistów, logopedę oraz dyr. Gminnej Biblioteki w Łubnicach miały na celu poszerzenie i ugruntowanie wiedzy o życiu i twórczości Noblisty, zainteresowanie młodzieży twórczością pisarza i zachęcenie do samodzielnego czytania jego utworów. Ponadto konkurs był okazją do odkrywania młodych talentów oraz stwarzania im możliwości publicznej prezentacji

Pierwszy etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza odbył się w grudniu Uczestnicy rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych i otwartych o różnorodnej formule. Pytania konkursowe sprawdzały znajomość faktów z życia pisarza oraz odnosiły się do znajomości treści jego utworów. Główny nacisk położono na orientację w treści lektury ,,Krzyżacy”

Obecnie odbyła się kolejna część konkursu - „Wielkie czytanie” fragmentów „Trylogii”. Uczestnicy czytali wybrany przez siebie fragment prozy Henryka Sienkiewicza Punktowane były : płynność czytania, poprawność oraz interpretacja tekstu.

„Wielkiemu czytaniu” towarzyszył konkurs plastyczny dotyczący wybranej sceny lub postaci z powieści Sienkiewicza. Opiekę artystyczną sprawowała p. Małgorzata Reszka.

Oto laureaci konkursu:

Część pisemna- Bartosz Piekielny kl. IIIa

,,Wielkie czytanie” -Estera Pazek kl. III b

Konkurs plastyczny -Anna Drobina kl. IIIb

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy, które zostały wręczone w trakcie podsumowania konkursu. Mamy nadzieję, iż obchody Roku Henryka Sienkiewicza przyczyniły się do lepszego poznania postaci i twórczości naszego Noblisty, a także zachęciły uczniów do samodzielnej lektury jego utworów.

Więcej zdjęć na Konkurs Sienkiewiczowski

Turniej chemiczny

 

W czasie ferii, 17 lutego 2017 roku uczennice Ania Drobina, Estera Pazek, Ola Walczak reprezentowały nasze gimnazjum na Zimowym Międzypowiatowym Turnieju Młodych Chemików w Wieluniu. W konkursie uczestniczyło 5 trzyosobowych zespołów ze szkół gimnazjalnych powiatu wieluńskiego i powiatów ościennych. Nasza drużyna zajęła III miejsce, reprezentując naprawdę wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Uczestnicy zmagali się bowiem z 20 pytaniami dotyczącymi nie tylko wiedzy zawartej w podstawie programowej, ale przede wszystkim wykraczającej poza treści obowiązujące w gimnazjum. Organizatorami konkursu byli: Starosta Wieluński oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. Funkcję koordynatora turnieju pełniła p. Elżbieta Wieloch &#x2013; Kostrzewa z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy naszym chemiczkom i życzymy dalszych sukcesów!

Bal gimnazjalny

 

14 stycznia 2017r. w Zespole Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach odbył się bal dla uczniów gimnazjum. Jak zawsze była wspaniała zabawa, ciekawe konkursy i "smaczne" nagrody. Oczywiście na koniec wybrano króla i królową balu. Młodzież świetnie się bawiła, a na koniec wspólnym tańcem podziękowała rodzicom za organizację  zabawy i przygotowanie pysznych zapiekanek.

Więcej zdjęć na Bal

Warsztaty chemiczne

 

Chemia w małej skali 11 stycznia 2017 roku do naszej szkole ponownie zawitali przedstawiciele Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Zorganizowali oni zajęcia podczas których, uczniowie mogli na własną rękę, w bezpieczny i ciekawy sposób, eksperymentować z odczynnikami chemicznymi oraz uczestniczyć w widowiskowym pokazie chemicznym. Było interesująco, wesoło i wybuchowo. Gości zaprosiła pani Jolanta Kik

Więcej zdjęć na Warsztaty

Publiczne Gimnazjum im. Armii gen. Andersa w Łubnicach Wicemistrzem Województwa Łódzkiego
w Unihokeju chłopców

 

16 grudnia 2016r. w Zespole Szkół w Uniejowie odbył się Finał Wojewódzki w unihokeju chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach wystartowało 6 drużyn z każdego rejonu. W wyniku losowania zespoły podzielono na 2 grupy po 3 drużyny w każdej grupie. W grupie grano systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup grali mecz finałowy. Zespoły zajmujące drugie miejsca w grupie grali mecz o 3 miejsce.

WYNIKI ZAWODÓW:

Grupa1

Gimnazjum Parzęczew – Gimnazjum Łubnice 0:3

Gimnazjum Bedlno – Gimnazjum Parzęczew 0:3
Gimnazjum Bedlno - Gimnazjum Łubnice 0:0 k. 1:2
Grupa 2

Gimnazjum  Tomawa – Gimnazjum Łódź 2:4
Gimnazjum Gomunice – Gimnazjum Łódź 2:1
Gimnazjum Tomawa – Gimnazjum Gomunice 2:0
Mecz o V miejsce
Gimnazjum Gomunice - Gimnazjum Parzęczew 4 :0
Mecz o III miejsce
Gimnazjum Tomawa – Gimnazjum Bedlno 1:0

Mecz o I miejsce
Gimnazjum im. Marcina Gortata – Gimnazjum w Łubnicach 6:1

Kolejność Końcowa

1 miejsce –  Gimnazjum im. Marcina Gortata

2 miejsce – Gimnazjum Łubnice

3 miejsce – Gimnazjum Tomawa

4 miejsce – Gimnazjum Bedlno

5 miejsce – Gimnazjum Gomunice
6 miejsce – Gimnazjum Parzęczew

 

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Armii gen. Andersa w Łubnicach powtórzyli wielki sukces sprzed roku gdzie też sięgnęli po wicemistrzostwo województwa.

Skład srebrnych medalistów: Patryk Zych, Jakub Zych, Dawid Wójcik, Dawid Piastowicz, Dawid Gołębiowski, Filip Kostrzewa, Mateusz Drobina, Karol Brzeziński, Patryk Zaton, Bartłomiej Maciejewski, Jakub Warga, Karol Lipieta
Opiekunem drużyny jest mgr Michał Pazek

Więcej zdjęć na Unihokej Uniejów

Publiczne Gimnazjum im. Armii gen. Andersa w Łubnicach Mistrzami Powiatu Wieruszowskiego
w Unihokeju Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców

 

16 i 17.11.2 016r. w hali sportowej w Dzietrzkowicach odbyły się powiatowe zawody  unihokeja dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych.Do zawodów przystąpiło 5 zespołów dziewcząt i 4 zespoły chłopców. W grupach grano każdy z każdym. Zwycięzcy grup grali o pierwsze miejsce, zespoły z drugich miejsc w grupach grali o trzecie miejsce.

Kolejność Końcowa dziewcząt:

1 miejsce Publiczne Gimnazjum im. Armii gen. Andersa w Łubnicach- awans do finału rejonowego

2 miejsce – Gimnazjum nr.2 w Wieruszowie

3 miejsce – Gimnazjum w Bolesławcu

4 miejsce – Gimnazjum Czastarach

5 miejsce – Gimnazjum w Walichnowach

Skład zwycięskiego zespołu: Folleher Michelle, Gacka Malwina, Kubak Zuzanna, Lipieta Aneta, Olejnik Zuzanna, Pazek Estera, Piekielna Dorota, Ratajek Natalia, Świątek Weronika, Wesoła Wiktoria, Znamiec Patrycja, Zysiek Julia, trener mgr Magot Renata

Kolejność Końcowa chłopców:

1 miejsce Publiczne Gimnazjum im. Armii gen. Andersa w Łubnicach- awans do finału rejonowego

2 miejsce – Gimnazjum w Walichnowach –awans do finału rejonowego

3 miejsce – Gimnazjum w Czastarach

4 miejsce – Gimnazjum Bolesławcu

Skład zwycięskiego zespołu: Brzeziński Karol, Drobina Mateusz, Gołębiowski Dawid, Kostrzewa Filip, Lipieta Karol, Lipieta Jakub, Maciejewski Bartek, Piastowicz Dawid, Warga Jakub, Zaton Patryk, Zych Jakub, Zych Patryk.. Opiekunem zespołu jest mgr Michał Pazek.

Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze. Organizatorzy dziękują opiekunom drużyn za pomoc w sędziowaniu turnieju.
Zwycięzcom zawodów życzymy powodzenia w finale rejonowym.

Więcej zdjęć na Unihokej

Dzień Niepodległości

 

10 listopada odbył się w szkole apel z okazji Święta Niepodległości. Scenariusz uroczystości przygotowała p. Alicja Malatyńska. Miała ona zupełnie inny charakter niż do tej pory - niepodległość widziana oczami młodego człowieka w zestawieniu z opowieścią szabli, która wiele przeżyła. Wszyscy byliśmy niezwykle poruszeni i bardzo nam się podobało.

Więcej zdjęć na 11 Listopada

Święto uczniów i nauczycieli w szkole w Łubnicach

 

12 października uczniowiez klas drugich pod opieką p. Alicji Chadryś i p. Martyny Drobiny przygotowali muzyczny scenariusz z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W piękny sposób młodzież podziękowała za tak trudną w dzisiejszych czasach pracę pedagogów, za ich opiekę i zawsze dobre słowo. Druga część tego dnia to przyjęcie do grona uczniowskiego klas pierwszych. Ślubowali oni uroczyście, że będą godnie reprezentowali szkołę, później mieli więc okazję to zaprezentować w różnych śmiesznych konkurencjach. Wszyscy bawili się znakomicie.

Więcej zdjęć na Święto uczniów i nauczycieli

Spotkanie z policjantami

 

W dniu 28 września 2016r. w Publicznym Gimnazjum im. Armii gen. Andersa w Łubnicach odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji z Wieruszowa z młodzieżą zorganizowane przez pedagoga szkolnego panią Martę Zych. Prowadzili je st. sierż. Kamil Ostrycharz, mł. asp. Korneliusz Dębski, st.asp. Damian Pawlak. Spotkanie dotyczyło  "Odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełnione czyny, problematyki związanej z cyberprzemocą, zasad postępowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego na terenie placówki". Młodzież oraz kadra pedagogiczna miała okazję obejrzeć film przedstawiający w jaki sposób należy się zachować podczas ataku terrorystycznego oraz zapoznać się z zasadami postępowania w przypadku uzyskania informacji o podłożeniu lub zlokalizoawniu urządzenia wybuchowego w obiekcie użyteczności publicznej. Dla wszystkich było to bardzo pouczające spotkanie.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

 

1 września 2016r. o godzinie 8.00 pani dyrektor Krystyna Pastucha uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2016/2017 w Zespole Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach. Przywitała wszystkich obecnych uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczniom życzyła powodzenia, nauczycielom owocnej pracy, a rodzicom pociechy ze swoich dzieci. Po mszy św. pani dyrektor w ciepłych i serdecznych słowach podziękowała również księdzu Kazimierzowi Kłapkowskiemu za piętnaście lat pracy w szkole.