Triatlon  Matematyczny


W grudniu 2017r. przez trzy tygodnie uczniowie  klasy IV Szkoły Podstawowej im. Armii gen. Andersa w Łubnicach brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym w serwisie Matzoo.pl „3 Triatlon Matematyczny”. Podopieczni pani Jolanty Pazek w szkolnej  pracowni informatycznej łącząc się z platformą Matzoo.pl samodzielnie rozwiązywali ciekawe zadania, łamigłówki i krzyżówki matematyczne. W konkursie udział wzięli: Wiktoria Nękała, Mikołaj Merta, Aleksandra Chadryś, Bartosz Pastusiak, Paweł Musiałek, Antoni Trzeciak i Zuzanna Jarząbek –Sztymelska.
Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy.

Jasełka dla Samotnych z terenu Gminy Łubnice


18.12.2017r  w godzinach popołudniowych  odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla osób samotnych
z terenu Gminy Łubnice zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łubnicach.
W świąteczny nastrój wprowadzili zebranych uczniowie  klasy IV i VI Szkoły Podstawowej im. Armii gen. Andersa w Łubnicach, którzy pod opieką nauczycieli pani Jolanty Pazek,  Agnieszki Folleher, Karoliny Hadryś –Piekielnej i Marty Zych odegrali złożoną z trzech aktów inscenizację o Bożym Narodzeniu zwaną Jasełkami. Piękne stroje i wymowna scenografia przeniosły wszystkich zebranych do czasów, kiedy na świat w ubogiej stajence w Betlejem przyszedł do nas Jezus Chrystus nasz Zbawiciel. Aktorskie występy naszych uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami, nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd.
Więcej zdjęć na Jasełka 2018

Jasełka dla Organizacji Pozarządowych z terenu Gminy Łubnice


17.12.2017r  tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się Spotkanie Opłatkowe Organizacji Pozarządowych z terenu Gminy Łubnice. W świąteczny nastrój wprowadzili zebranych uczniowie  klasy IV i VI Szkoły Podstawowej im. Armii gen. Andersa w Łubnicach, którzy pod opieką nauczycieli pani Jolanty Pazek,  Agnieszki Folleher, Karoliny Hadryś –Piekielnej i Marty Zych odegrali złożoną z trzech aktów inscenizację o Bożym Narodzeniu zwaną Jasełkami. Piękne stroje i wymowna scenografia przeniosły wszystkich zebranych do czasów, kiedy na świat w ubogiej stajence w Betlejem przyszedł do nas Jezus Chrystus nasz Zbawiciel. Aktorskie występy naszych uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Do świętowania przy stołach zaproszono włodarzy gminy i powiatu, władze OSP, panie ze stowarzyszeń , Orkiestrę Dętą z Łubnic, nauczycieli, księdza proboszcza  i przyjaciół. Na początku odczytano Ewangelię wszyscy zebrani połamali się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia, nie zabrakło również  kuszących zapachem dań oraz kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Łubnic.

Więcej zdjęć na Jasełka 2018

Szkoła Podstawowa im. Armii gen. Andersa w Łubnicach Mistrzem Województwa Łódzkiego w Unihokeju chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

 

15 grudnia 2017r. w Zespole Szkół w Uniejowie odbył się  Finał Wojewódzki  w unihokeju chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.W zawodach wystartowało  6 drużyn z każdego rejonu:

Szkoła Podstawowa Łęki Szlacheckie
Szkoła Podstawowa w Uniejowie
Szkoła Podstawowa Nowe Zduny
Publiczne Gimnazjum Łódź nr 21
Szkoła Podstawowa Kodrąb
Szkoła Podstawowa  w Łubnicach
W wyniku losowania zespoły podzielono na 2 grupy po 3 drużyny w każdej grupie. W grupie grano systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup grali mecz finałowy o pierwsze miejsce, zespoły zajmujące drugie miejsca w grupie grali mecz o trzecie miejsce, a zespoły z trzecich miejsc grali mecz o miejsce piąte.

Kolejność Końcowa

1 miejsce – Szkoła Podstawowa  im. Armii gen. Andersa w Łubnicachawans do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w Elblągu

2 miejsce – Szkoła Podstawowa Nowe Zduny

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Uniejowie

4 miejsce – Szkoła Podstawowa Kodrąb

5 miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 21 w  Łodzi  
6 miejsce – Szkoła Podstawowa Łęki Szlacheckie

Skład złotych medalistów: Dawid Wójcik, Dawid Gołębiowski, Filip Kostrzewa, Mateusz Drobina, Jakub Warga, Jakub Lipieta, Karol Lipieta, Hubert Chadryś, Maciej Maluszczak, Maciej Mencała, Marcel Osadnik, Mateusz Jaśko, Michał Merta, Damian Znamiec
Dyrektorem szkoły jest mgr Krystyna Pastucha

Opiekunem drużyny jest mgr Michał Pazek

Więcej zdjęć na Finał unihokeja

Konkurs recytatorki w Łubnicach

 

W listopadzie w Łubnicach odbył się konkurs recytatorskipoświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej, Haliny Poświatowskiej, Leopolda Staffa oraz Bolesława Leśmiana.

Organizatorem przedsięwzięcia była Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Szkolna w Łubnicach. Głównym celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży kultury żywego słowa. Do konkursu zgłosiło się 20 młodych recytatorów ze szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Łubnice, prezentując różnorodne teksty literackie. Recytacje obserwowała widownia składająca się z nauczycieli – opiekunów recytatorów oraz uczniów. Jury oceniło, że poziom konkursu był wysoki, a wielu recytatorów odkryło prze publicznością bogate możliwości interpretacji poezji.

A oto laureaci:

Szkoły podstawowe:

I miejsce Milena Błach ( Szkoła Podstawowa w Wójcinie)

II miejsce Kamila Znamiec ( Szkoła Podstawowa w Dzietrzkowicach)

III miejsce Patrycja Siubijak ( Szkoła Podstawowa w Dzietrzkowicach)

Wyróżnienia:

Jakub Panek (Szkoła Podstawowa w Wójcinie)

Maria Warga ( Szkoła Podstawowa w Łubnicach)

Agnieszka Wypych ( Szkoła Podstawowa w Wójcinie)

 

Publiczne Gimnazjum

im. Armii gen. Andersa w Łubnicach

I miejsce Julia Zysiek

II miejsce Julia Warga

Zuzanna Filipczak

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć na Konkurs recytatorski

Szkoła Podstawowa im. Armii gen. Andersa w Łubnicach i Szkoła Podstawowa w Walichnowach Mistrzami Powiatu Wieruszowskiego w Unihokeju chłopców i dziewcząt

 

27 i 28.11.2 017r. w hali sportowej w Dzietrzkowicach odbyły się powiatowe zawody  unihokeja dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Do zawodów przystąpiły 4 zespoły dziewcząt i 4 zespoły chłopców. Uczestnicy zawodów:: SP Bolesławiec, SP Czastary, SP Walichnowy, SP Łubnice

Rozgrywki przeprowadzono systemem każdy z każdym.

Kolejność końcowa dziewcząt:

1 miejsce Szkoła Podstawowa w Walichnowach- awans do finału rejonowego

2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Łubnicach

3 miejsce – Gimnazjum w Bolesławcu

4 miejsce – Gimnazjum Czastarach

Kolejność końcowa chłopców:

1 miejsce Szkoła Podstawowa im. Armii gen. Andersa w Łubnicach- awans do finału rejonowego

2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Walichnowach –awans do finału rejonowego

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Czastarach

4 miejsce – Szkoła Podstawowa w Bolesławcu

Skład zwycięskiego zespołu chłopców: Drobina Mateusz, Gołębiowski Dawid, Kostrzewa Filip, Lipieta Karol, Lipieta Jakub, Warga Jakub, Wójcik Dawid, Chadryś Hubert, Jaśko Mateusz, Merta Michał, Znamiec Damian, Maluszczak Maciej. Opiekunem zespołu chłopców jest mgr Michał Pazek.

Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze. Organizatorzy dziękują opiekunom drużyn za pomoc w sędziowaniu turnieju.
Zwycięzcom zawodów życzymy powodzenia w finale rejonowym.

11 Listopada - Święto Niepodległości

 

W Zespole Szkół w Łubnicach Święto Niepodległości uczniowie uroczyście obchodzili cały tydzień.

  • Poniedziałek - słuchaliśmy i śpiewaliśmy na przerwach piosenki patriotyczne.
  • Wtorek - Ojczyzna w literaturze - słuchalismy fragmentów utworów czytanych na lekcjach.
  • Środa - przygotowywaliśmy potrawy biało czerwone oraz robiliśmy kotyliony.
  • Czwartek - Wielcy Polacy naszymi auturytetami - oglądaliśmy wystawę prac plastycznych. Był to też dzień w strojach biało-czerwonych.
  • Piątek - przeżywaliśmy podczas uroczystego apelu ważne wydarzenia z historii polski.

Więcej zdjęć na 11 Listopada

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

4 września 2017r. o godzinie 9.00 pani dyrektor Krystyna Pastucha uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2017/2018 w Zespole Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach. Przywitała wszystkich obecnych uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczniom życzyła powodzenia, nauczycielom owocnej pracy, a rodzicom pociechy ze swoich dzieci.

W środę 19 października 2016r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Łubnicach udali uczniowie klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej z wychowawcami, aby świętować 90-te urodziny Kubusia Puchatka. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem historii powstania książki Alana Aleksandra Milne „Kubuś Puchatek”, którą autor napisał dla swojego synka Krzysia. Następnie dzieci wzięły udział w konkursach i zabawach związanych z dostojnym jubilatem, obserwującym wszystko bacznym okiem ze stolika. Puchatek przysłał dzieciom list, a później zaprosił wszystkich na poczęstunek.

Więcej zdjęć na 90-te Urodziny Kubusia Puchatka

13 października 2016r. uczennice klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Armii gen. Andersa w Łubnicach stały się pełnoprawnymi  członkiniami braci uczniowskiej. Odbyło się uroczyste ślubowanie, które swoją obecnością uświetniły klasy druga i trzecia szkoły podstawowej.

Więcej zdjęć na Ślubowanie klasy pierwszej

W miesiącu wrześniu 2016r. dziewczynki z  klasy pierwszej szkoły podstawowej wraz z mamą oraz wychowawcą p. Arturem Krzęciem wybrały się do lasu na poszukiwanie kasztanów i żołędzi. Poszukiwania okazały się bardzo owocne, a efekty można zobaczyć na zdjęciach.

Więcej zdjęć na Wyprawa do lasu

Dwa Skrzaty Dwa Światy”


Pod takim hasłem w dniu 11 marca 2016r.o godz. 16.30 w Hali KOSiR w Kępnie odbył się spektakl profilaktyczny w którym udział wzięli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Armii gen. Andersa w Łubnicach. Celem spektaklu było przeciwdziałanie uzależnieniom oraz zachęcenie dzieci do aktywnego i zdrowego stylu życia. Tematy poruszone w bajce mówiły o tym, jakie cechy charakteru powinien posiadać człowiek, a jakich nie i dlaczego. Interaktywna forma spektaklu pozwoliła na aktywny udział oraz zaangażowanie się uczniów w losy bohaterów.

Udział naszych uczniów w spektaklu przyczynił się do pomocy finansowej na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Całkowity koszt udziału naszych uczniów w spektaklu profilaktycznym opłacony został ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łubnicach na rok 2016.

Opiekunowie wyjazdu uczniów na spektakl profilaktyczny do Kępna: Marta Zych, Agnieszka Folleher oraz Teresa Gaj.

Więcej zdjęć na "Dwa światy"