mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead
in /ZSLUBNICE/ip_cms/includes/db.php on line 25

WARNING session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /ZSLUBNICE/ip_cms/includes/error_handler.php:60)
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/session.php on line 21

WARNING session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /ZSLUBNICE/ip_cms/includes/error_handler.php:60)
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/session.php on line 21

WARNING Illegal string offset 'name'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Aktualności Przedszkole

WARNING Illegal string offset 'name'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 65

WARNING Illegal string offset 'template'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 66

WARNING Illegal string offset 'associated_group'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 67

WARNING Illegal string offset 'associated_module'
in /ZSLUBNICE/ip_cms/frontend/zone.php on line 68

Dzień Babci i Dziadka w Łubnicach


„Kochana babciu, kochany dziadku, chciałam Wam dzisiaj wręczyć po kwiatku, no ale w styczniu żadne nie rosną. Przyniosę później, latem lub wiosną…” – tak jedna z wnuczek przywitała gości zebranych w Centrum Kultury w Łubnicach. Później dzieci zaśpiewały kilka piosenek, wyrecytowały wierszyki i odtworzyły scenki. Babcie i dziadkowie oraz pozostałe osoby zebrane na sali z uśmiechami na ustach podziwiały występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łubnicach. Po części artystycznej goście częstowali się pysznym ciastem upieczonym przez rodziców, jedli bigos albo żurek oraz pili kawę i herbatę. Czas umilał zespół Los Emerytos, który przygrywał znane szlagiery i zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy i tańca. Babcie i dziadkowie zaczęli wychodzić na parkiet. Po ich minach można było wywnioskować, że dobrze się bawią. Dzieci także miło spędzały czas, bawiąc się wzajemnie i tańcząc ze sobą oraz członkami swoich rodzin.

Rodzice przygotowali dla zaproszonych gości kilka konkurencji, np. na najdłuższą obierkę z ziemniaka, przechodzenie pod przeszkodami bez ich dotykania, strzały piłką do bramki. Trzeba przyznać, że dobrze sobie poradzili z tymi zadaniami. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

Więcej zdjęć na Dzień Babci i Dziadka

A Łubnice znów się bawią…

 

Wszyscy wiedzą, że ferie to wspaniały czas na zabawę, a szczególnie wiedzą o tym dzieci. W związku z tym zorganizowano Bal Karnawałowy dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej w Łubnicach. Pewnie już od dawna najmłodsi uczestnicy zabawy planowali, za kogo się przebiorą, a trzeba przyznać, że bardzo się postarali, ponieważ mogliśmy cieszyć oczy różnymi kreacjami. Na balu pojawili się policjanci, Spider-man, Ninja, pirat, roboty, księżniczki, pszczółki, motylki, Czerwony Kapturek, wiedźma i wiele innych.

Dzieci wspaniale się bawiły, brały udział w licznych konkursach, np. w „gorących” krzesłach, „Wycieczce do ZOO”, na najlepiej tańczącą parę, króla i królową balu. Widać było, że zabawa bardzo im się podobała, chętnie i dość licznie uczestniczyły z zabawach. W „gorących” krzesłach walka była zacięta. Zwyciężczynią po długiej rywalizacji została Natalia Bernaś.

Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór króla i królowej balu spośród przedszkolaków oraz uczniów Szkoły Podstawowej. Zwycięzcami zostali: Aleksandra Błaszczak i Maciej Nękała oraz Wiktoria Nękała i Antoni Trzeciak. Dzieci otrzymały piękne korony i upominki, później odtańczyły wspaniały taniec.

Rodzice, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania. Zadbali o oprawę muzyczną, wystrój sali, część artystyczną oraz obficie zaopatrzony bufet. Sprzedawali samodzielnie przygotowane potrawy: pączki, bezy, ciasta, hot-dogi, frytki, napoje, itp. Nie lada odwagą i dystansem do siebie wykazali się rodzice, którzy przebrali się za bajkowe postaci. Dzięki nim dzieci mogły przenieść się w świat bajki oraz bawić wspólnie z Fioną, Shrekiem, Piratami i Myszką Miki. Bal Karnawałowy można zaliczyć do udanych.

Więcej zdjęć na Bal karnawałowy

Dzień Babci i Dziadka w przedzkolu 2017

 

„Moja babcia i mój dziadek, to wspaniali są dziadkowie…” - tak śpiewały przedszkolaki na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w Łubnicach. Licznie zebrani goście z uśmiechami na ustach oglądali występy dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łubnicach. Najmłodsi uczestnicy uroczystości zaśpiewali kilka piosenek, odegrali komiczne scenki i zatańczyli rock and rolla. Dziadkowie z dumą podziwiali występy swoich wnucząt. Po części artystycznej goście częstowali się pysznym ciastem upieczonym przez rodziców, jedli bigos albo żurek oraz pili kawę i herbatę. Czas umilał zespół Los Emerytos, który przygrywał znane szlagiery i zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy i tańca. Babcie i dziadkowie zaczęli wychodzić na parkiet. Po ich minach można było wywnioskować, że dobrze się bawią. Dzieci także miło spędzały czas, bawiąc się wzajemnie i tańcząc ze sobą oraz członkami swoich rodzin.

Takie imprezy wielopokoleniowe powinny być częściej organizowane, aby babcie i dziadkowie mogli się zrelaksować oraz miło spędzić czas przy muzyce i dobrym jedzeniu. Byłaby to dla nich ciekawa odskocznia od codziennych obowiązków, których im nie brakuje.

Więcej zdjęć na Dzień Babci i Dziadka

Mikołaj w Przedszkolu w Łubnicach

 

Grudzień to miesiąc, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem, a szczególnie dzieci, które nie mogą się doczekać wizyty Mikołaja. Szóstego grudnia do Przedszkola w Łubnicach przybył Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Jednak zanim nimi obdarował dzieci, sprawdził ich umiejętności. Przedszkolaki pięknie śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Naszemu zacnemu gościowi bardzo się występ podobał i hojnie obdarował dzieci pięknymi prezentami.

Więcej zdjęć na Mikołaj

Bal Karnawałowy oraz Dzień Babci i Dziadka w Łubnicach


24.01.2016 r. w Centrum Kultury Wsi w Łubnicach odbył się Bal Karnawałowy dla przedszkolaków oraz uczniów ze szkoły podstawowej. Dodatkowym i niezwykle ważnym punktem programu było świętowanie zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani dyrektor Krystyny Pastuchy, która przywitała zebranych gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia obecnym na sali babciom i dziadkom. Później zaczęły się występy dzieci, które zaprezentowały przygotowane wspólnie z wychowawcami montaże słowno-muzyczne. Wszystkie występy były gromko oklaskiwane przez widownię. Po części oficjalnej nadeszła pora na Bal Karnawałowy. Dzieci były poprzebierane za różne postacie i swoimi strojami zrobiły wielką furorę. Imprezę prowadzili Marcin Maluszczak oraz pan Krzysztof Warga, którzy dbali o oprawę muzyczną oraz angażowanie dzieci i dorosłych do różnych zabaw. Organizatorami balu byli rodzice przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej w Łubnicach. Sprawili oni wielką radość dzieciom i wywołali na ich twarzach mnóstwo uśmiechów. Wszyscy byli pozytywnie zaskoczeni, kiedy nagle ze sceny zaczęli schodzić rodzice przebrani za różne postacie, pojawiły się m.in. Smerfetka, Smerf, Księżniczka, Pirat z Karaibów, Pszczołka Maja, Pipi Pończoszanka, Kot w Butach oraz urocza Czarownica.

Wszyscy wspaniale się bawili. Rodzice przygotowali wiele konkursów z pięknymi i cennymi nagrodami. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzyz którego dzieci bardzo chętnie korzystały.

Ten bal z pewnością wszyscy będą długo wspominać, ponieważ był doskonale zorganizowany przez rodziców, którzy zadbali nie tylko o wystrój sali, zabawy, nagrody, ale także o bogato zaopatrzony bufet. Dziękujemy za świetna zabawę.

Więcej zdjęć na Dzień Babci i Dziadka

Niezwykłe odwiedziny

 

8.09.2015 r. przedszkolaków odwiedził Policjant, który rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie. ”Maluchy” i ”Starszaki” dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i drogach, do czego służą foteliki samochodowe i rowerowe. Dzieci chętnie słuchały Policjanta, odpowiadały na jego pytania oraz same proponowały tematy do rozmów. Poruszony był także temat przebywania dzieci w pojazdach i urządzeniach rolniczych.

Drodzy Rodzice, zwróćcie uwagę na to, jak przewozicie dzieci do przedszkola w samochodach, ponieważ niektóre z nich mówiły, że nie siedzą w fotelikach oraz nie mają zapiętych pasów, co bardzo zaniepokoiło pana Policjanta.

23.09.2015 r. do przedszkola przyszli bardzo mili goście, a mianowicie Policjant razem ze swoim partnerem-psem o imieniu Drako. Dzieci były zachwycone tą wizytą. Na boisku szkolnym Policjant najpierw opowiedział o pracy z psem policyjnym. Drako pomaga w poszukiwaniach zaginionych osób oraz towarzyszy swojemu partnerowi w czasie patrolu oraz np. podczas meczów.

Następnie odbył się pokaz tresury. Pies grzecznie wykonywał wszystkie komendy: chodził przy nodze, warował, aportował, itp. Wykonywał to wszystko, zarówno będąc na smyczy, jak i bez niej. Ostatnim punktem programu był pokaz ataku na umówiony sygnał. Policjant miał specjalny rękaw na ręce i ramieniu, który chronił go od ugryzienia. Drako na sygnał atakował ww. rękaw i grzecznie wykonywał wszystkie polecenia swojego partnera. Cały pokaz przebiegł zgodnie z planem. Dzieci były zachwycone i z uśmiechem na ustach wracały do przedszkola.
Więcej zdjęć na Wizyty policjanta